• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: I.M.

22.04.2021

17:33

ČAČANI PRED NEREŠIVOM ENIGMOM! Hiljade litara vode iz sistema za grejanje misteriozno nestaje NIKO NE ZNA ŠTA JE UZROK TOME?!

Srbija

ČAČANI PRED NEREŠIVOM ENIGMOM! Hiljade litara vode iz sistema za grejanje misteriozno nestaje NIKO NE ZNA ŠTA JE UZROK TOME?!

Podeli vest

Stanari zgrade u Nemanjinoj ulici od broja 62 do 76 u centru Čačka imaju nesvakidašnji problem

Naime oni od početka grejne sezone na poslednja dva sprata nemaju grejanje, jer voda iz sistema bukvalno svaki dan misteriozno nestaje.

Zaposleni iz JKP "Grejanje" često dolaze i po tri puta dveno i dopunjavaju sistem, ali čim oni odu voda se opet izgubi i radijatori ostanu hladni. Otkada postoji preduzeće ovakav slučaj nisu imali i za sada nemaju ideju kako da problem reše.

Gde u petospratnici nestaje i do 1.500 litara vode, koliko dopune tokom jedne intervencije, za JKP je još uvek nepoznanica. Stanari poslednjih spratova zgrade koja ima osam ulaza, sa ukupno oko 400 stanova uredno dobijaju račune, pa i vlasnici oko 160 stanova i ako grejanje tokom čitave grejne sezone skoro i da nisu imali.

Foto: I.M.

 

" Na početku sezone mislili smo da su nam radijatori hladni jer se zgrada u blizini povezivala na sistem grejanja, pa smo smatrali da će se situacija normalizovati kad "Grejanje" završi taj posao.

Međutim nedelje su prolazile, a naši radijatori su tokom dana najčešće bili hladni. Dok jednog dana na ulazu zgrade nije osvanulo obaveštenje kojim nas JKP obaveštava da iz sistema grejanja nestaje voda i da oni ne mogu da utvrde razlog. Pritom voda koju svakodnevno pune ide na račun svih stanara, kao i računi u punom iznosu", kažu ogorčeni stanari. 

"Naše ekipe bukvalno su svakodnevno obilazile zgradu u Nemanjinoj, popularno nazvane "Fontana". Tehnička služba je utvrdila da do podstanice na koju je "prikačena" zgrada nema gubitaka toplotne energije, dakle odbacijemo sumnje da je kvar na dolaznim instalacijama", rekao je novinarima Danko Ćalović, direktor JKP "Grejanje Čačak",  

Foto: clipart

 

"To znači da voda iz sistema nestaje u samoj zgradi, tačnije u stanovima korisnika, jer na cevima do stambenih jedinica nismo primetili curenje.

Sumnjamo da je neko od stanara demontirao sistem i da toplu vodu, kao tehničku, koristi u stanu, što je pre svega kažnjivo, a potom i opasno, jer se u sistem dodaju razne hemikalije", kaže Ćalović ističući da je reč o enormno velikim količinama vode koja se istoči iz sistema. 

On kaže da je jedino rešenje da njihove ekipe uđu u svaki stan i izvrše proveru instalacija, ali da je to izvodljivo isključivo uz pristanak svih vlasnika stanova, dodajući da će svim stanarima koji podnesu zahtev račun za grejanje biti umanjen. 
 

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

Ni ne krije podli plan: Kurti se hvali - ovo mu je glavni cilj!
Politika

Ni ne krije podli plan: Kurti se hvali - ovo mu je glavni cilj!

Premijer lažne države - Aljbin Kurti poručio je danas da je saradnja sa NATO paktom neophodna za jačanje odbrambenih kapaciteta tzv. Kosova i unapređenje strateškog partnerstva, kao i da članstvo u Alijansi ostaje strateški cilj "Kosova", prenela je Ekonomija onlajn.

08.04.2026

23:25

Nebojša Bakarec: Vučič razobličio Minhauzenovske laži NovaS i blokadera FTN!
Kolumne

Nebojša Bakarec: Vučič razobličio Minhauzenovske laži NovaS i blokadera FTN!

U pokušaju da prikriju svoj poraz u svih 10 opština gde su 29.3.2026. bili lokalni izbori, blokaderi FTN i NovaS, su u tekstu NovaS, od 6.4.2026. godine, u 6 opština morali da prikažu drastične laži, upoređujući rezultate SNS 2022. i 2026. godine, gde su rezultatima SNS iz 2022., dodavali rezultate opozicionih stranaka Dveri, SDS (Tadić), Zavetnika, Zdrave Srbije i Vlaškog Mosta. U tri opštine su posegli za manjim obmanama, kada su rezultatima SNS iz 2022., dodavali rezultate SPS, JS, SRS itd. Konačno, potpuno su prevarantski prikrili rezultate izbora u opštini Kladovo, gde su doživeli najveći brodolom.

08.04.2026

20:31

TV

JOŠ TV VESTI

Hronika

Planeta

JOŠ Planeta VESTI

Zabava

Magazin

Džet set