GRADONAČELNIK JE PRVI ZAPLESAO! U rekonstrukciji KC Kikinde, najveću pažnju dobila je Velika sala/VIDEO/FOTO/
Podeli vest
Gradonačelnik Kikinde Nikola Lukač zaplesao je u Kulturnom centru sa direktorkom te ustanove Tanjom Nožicom, očigledno zadovoljan postignutim rezultatima rekonstrukcije Velike i Baletske sale
U rekonstruisanoj Velikoj sali, uz muziku iz filma „Otas na službenom putu“ i temu „Mesečarenje do Maše“, u izvedbi orkestra Kulturnog centra, simbolično je zaplesao gradonačelnik Kikinde Nikola Lukač sa direktorkom ove ustanove Tanjom Nožcom.
Plamtela je vatra kikindskim i seoskim sokacima u petak predveče, kada „Lazaricu“, uoči Lazareve subote preskače i staro i mlado. U susret najradosnijem hrišćanskom prazniku Vaskrsu, ovom starom običaju najviše se obraduju deca.
24.04.2021
11:24
Foto: V.N.
- Projekat Grada Kikinde i Zapadnog univerziteta u Temišvaru je potpisan 17. maja 2019.,zbog epidemijske situacije nije završen u roku od godinu dana, zbog čega je, nakon godinu i po dana konstantnog rada sala konačno rekontruisana.
Foto: V.N.
Naziv projekta je „ Izgradnja prekogranične mreže za negovanje autentične tradicionalne muzike“ kojim smo dobili 54 prozora na zgradi Kulturnog centra i potpuno renoviranje, od poda do plafona, dve sale-Baletsku i Veliku.
U Velikoj sali je najviše urađeno, probijen je zid, sastavljene su dve prostorije, što nam daje mogućnost da organizujemo veće kulturno-umetničke događaje. Sala ima 120 mesta-rekla je Tanja Nožica, direktorka Kulturnog
centra.
Vrednost projekta je 327 hiljada evra, od čega je Kikinda dobila blizu 150 hiljada evra koji su
usmerenu za Akademsko društvo za negovanje muzike „Gusle“ i Kulturni centar.
Foto: V.N.
-Velika sala je multifunkcionalna, služiće i za pozorišne predstave, ali i razne manifestacije i oplemeni nove pograme ubuduće. Zahvaljujem se Zapadnom univerzitetu iz Temišvara koji je prepoznao naš grad kao partnera. Na ovome se nećemo zaustaviti, jer u narednom periodu nameravamo da rekonstruišemo sve ustanove kulture-najavio je Lukač.
U prethodne dve godine Grad Kikinda je uz pomoć projekata prekogranične saradnje u Kulturni centar uložio 18 miliona dinara.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Plamtela je vatra kikindskim i seoskim sokacima u petak predveče, kada „Lazaricu“, uoči Lazareve subote preskače i staro i mlado. U susret najradosnijem hrišćanskom prazniku Vaskrsu, ovom starom običaju najviše se obraduju deca.
Zamenica tužioca Međunarodnog krivičnog suda (MKS) u Hagu Nažat Šamim Kan izjavila je danas da istraga o ruskoj "invaziji" na Ukrajinu ne može biti obustavljena zbog mirovnih pregovora.
Istoričar i univerzitetski profesor Čedomir Antić u potpunosti je razotkrio na koji način su blokaderi planirali Majdan, ali je govorio i o nasilju koje svakodnevno sprovode kako njihovi lideri tako i same pristalice blokaderske opozicije.
Kosovo i Metohiju, situaciju sa NIS-om kao i potpunu kontrolu nad medijima koju je imala bivša vlast, sve to Nataša Kandić objedinila je u svojoj objavi na "Iks" mreži, s posebnim akcentom na Borisa Tadića.
Prošle sedmice u popularnoj Informerovoj TV emisiji "Na merama" mogli ste, između ostalog, da vidite, kako biznismen iz Ratkova Branko Babić sa Draganom J. Vučićevićem dogovara kupovinu medija Junajted grupe, šta na pijaci pazari ministarka Milica Đurđević Stamenkovski, kakve turustičke aranžmane merka poslanica-blokaderka Biljana Đorđević, gde penzionerske dane provodi nekadašnji lider SPO-a Vuk Drašković…
Gosti Info jutra Nikola Rađen, bivši vaterpolista, Dragan Vasiljković, fondacija "Kapetan Dragan" i Branko Babić, biznismen komentarisali su uvrede na račun Srba koje dolaze iz regiona.
Jedan od osumnjičenih u predmetu tužilaštva za organizovani kriminal u istrazi finansijskih tokova, a u vezi sa padom nadstrešnice u Novom Sadu, Goran R. uhapšen je 1. novembra u Hrvatskoj.
Evropska komisija kaznila je platformu Iks novčanom kaznom od 120 miliona evra zbog kršenja Zakona o digitalnim uslugama, saopštio je na brifingu u Briselu zvanični predstavnik Evropske komisije Toma Renje, prenosi TASS.
Nemački ministar spoljnih poslova Johan Vadeful oštro je reagovao na nedavno objavljeni dokument administracije Donalda Trampa, u kojem se tvrdi da Evropa u naredne dve decenije rizikuje „civilizacijsko brisanje“ zbog migracija i integracije u EU.
Snažan zemljotres jačine 7,3 stepena Rihterove skale koji bi pogodio metropolitansko područje Tokija i okolinu mogao bi da usmrti oko 18.000 ljudskih života i izazove ekonomsku štetu od 535 milijardi dolara, pokazao je nacrt nove vladine procene.
Bivši lekar Natanijel Spenser (38) optužen je za jezive seksualne napade nad čak 38 pacijenata u periodu od 2017. do 2021. godine u bolnicama Roјal Stouk u Stouk-on-Trentu i Rasels Hol u Dadliju, prenosi Skaj Njuz.
Administracija američkog predsednika Donalda Trampa pokrenula je novu stranicu na zvaničnom sajtu Bele kuće pod nazivom „Medijski prestupnik nedelje“, sa ciljem da istakne primere za koje smatra da predstavljaju netačno ili pristrasno izveštavanje.
Glumica Gala Videnović slavu je stekla ulogom Nataše u filmovima o "Žikinoj dinastiji", a posle mnogo godina publika j eponovo može gledati na filmu i to u 11. nastavku ovog kultnog serijala.
Posna lenja pita na čaše je mekana, sočna i mirisna, a priprema je jednostavna i praktična. Idealan kolač kada želite brz i ukusan desert bez mnogo komplikacija
Većina nas prostor ispod kreveta koristi privremeno skrovište za stvari. Feng šui stručnjaci upozoravaju da pet stvari nikako ne treba držati, jer privlače nesreću u dom.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar