• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: S.K.

07.08.2021

12:30

RASTU KORONA BROJKE! U Novom Sadu najveći broj zaraženih čine turisti sa letovanja u Crnoj Gori, lekari apeluju na sugrađane!

Srbija

RASTU KORONA BROJKE! U Novom Sadu najveći broj zaraženih čine turisti sa letovanja u Crnoj Gori, lekari apeluju na sugrađane!

Podeli vest

Iz novosadsakog Doma zdravlja danas je još jednom upućen apel Novosađanima, pošto se proteklih dana beleži povećan broj novoobolelih od korona virusa

- Poštovanjem preporučenih mera, štiteći sebe i druge, građani pomažu i nama da lakše i brže radimo. Od kada je 4. novembra objekat Doma zdravlja "Novi Sad" na Novom naselju postao Kovid centar, ponovo se svakog dana suočavamo sa sve većim brojem građana koji u njega dolaze.

Analizom je utvrđeno da je najveći broj novoobolelih među onima koji su letovali u Crnoj Gori, kao i oni koji su poslednjih mesec dana prisustvovali proslavama i skupovima sa većim brojem ljudi – navode u ovoj ustanovi.

Među vakcinisanim Novosađanima broj obolelih se meri u promilima i prati je blaža klinička slika.

- Najveći procenat građana sa simptomima izazvanih korona virusom čine nevakcinisani, kao i najstariji sugrađani. Budući da vakcinacija i dalje traje u našim objektima na Novom naselju, TC Promenada i u mobilnom punktu, još jednom pozivamo one koji se nisu vakcinisali da to urade i pomognu da smanjimo broj obolelih.

Potrebna nam je pomoć medija da još jednom upozorimo građane da još nije kraj epidemije i da je možemo jedino zajednički pobediti – zaključuju u Domu zdravlja u Novom Sadu.

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

komentari
Ljubiša

pre 4 godine

Naplatiti im lečenje. Džabe su išli na more, sad komšije neće videti kakvu su boju nabacili. A Milogorci rekoše, ''nema korone'', a stoka poverovala.

sledeća vest

Politika

TV

Dobro veče Srbadijo - Arno Gujon o godišnjici Albanskog pogroma nad Srbima na Kosovu i Metohiji - Zločin koji i dalje traje
Live TV

Dobro veče Srbadijo - Arno Gujon o godišnjici Albanskog pogroma nad Srbima na Kosovu i Metohiji - Zločin koji i dalje traje

Urednik i voditelj emisije "Dobro veče Srbadijo" Igor Ćurčić ugostiće sutra od 22 sata uživo velikog humanitarca i direktora vladine kancelarije za javnu i kulturnu diplomatiju Arno Gujona, koji će govoriti o godišnjici stravičnog pogrom nad Srbima 17. Marta 20024. godine. Igorovi gosti biće i zdravičar i čuvar srpske tradicije Dragiša Simić, kao i harmonikaš Dragan Todorović, ali i sestre Gobović, Marija i Marina koje svojim glasovima pronose i čuvaju srpski etno melos.

16.03.2026

15:49

JOŠ TV VESTI

Hronika

Planeta

JOŠ Planeta VESTI

Zabava

Magazin

Džet set