Grad odmah reagovao kada se urušila zgrada, nismo dozvolili da stanari Vidovdanske 4 sami rešavaju problem!
Podeli vest
Zamenik gradonačelnika Goran Vesić izjavio je danas da je Grad odmah reagovao kada je došlo do urušavanja zgrade u Vidovdanskoj ulici i da se nije moglo dopustiti da građani sami rešavaju problem sa investitorom
Vesić je podsetio da Grad suštinski nema nikakve veze sa tim, jer je to privatni investitor koji je dobio građevinsku dozvolu i očigledno nije radio u skladu sa projektima koje je podneo, ali je Grad intervenisao - građani su od petka privremeno smešteni u gradske stanove, obezbeđen im je i nameštaj preko donacije.
Više od 40.000 kvadrata Kineskog tržnog centra u noći između četvrtka i petka potpuno je spaljeno. Požar izazvao radnik u restoranu brze hrane koji je zaboravio da isključi roštilj, zbog čega je eksplodirala plinska boca
14.08.2021
18:04
U tim stanovima će biti najmanje dve godine, rekao je Vesić za TV Prvu i dodao da su porodice dobile i pomoć od Grada od po 300.000 dinara, a problem će se trajno rešiti tako što će Grad sazidati zgradu na istom mestu i dati im stanove iste kvadrature koje su imali.
Foto: printscreen
Izgradnja će početi u narednih pet-šest meseci i trajaće oko godinu dana, dodao je Vesić i podsetio da će Grad tužiti investitora i naplatiti sve od njega.
"Ove porodice su zbrinute za razliku od porodica iz Dubljanske ulice, koje su bez domova ostale na isti način 2008. godine, kada su od tadašnje uprave Grada prepušteni da se sami nose sa investitorom. Dobili su presudu, ali ni dan danas nisu u svojim stanovima", rekao je Vesić, a saopštila Gradska uprava.
Naveo je da je razgovarao i sa njihovim predstavnicima, te da ukoliko postoji mogućnost da se njihov problem reši po modelu primenjenom u Vidvodanskoj, spreman je za to.
Govoreći o požaru u kineskom tržnom centru u Bloku 70, Vesić je istakao da ta zgrada ne pripada Gradu Beogradu i da je privatna, te da ne zna šta će se dalje dešavati, izrazivši nadu da su oni koji su tu radili osigurali svoju robu.
Foto: Zoran Sinko
Po pitanju deponije u Vinči, Vesić je rekao da se tu svaki dan dovozi između 1.500 i 1.600 tona komunalnog otpada, što znači oko 500.000 tona godišnje.
"Tamo imate na gomili oko 20 miliona tona otpada. Na ovoj deponiji ima smeća dubine i do sto metara gde se mogu pojaviti žarišta. Dolazi do oslobađanja metana i u dodiru sa vazduhom znate već šta se dešava, a posebno u ovakvim vremenskim uslovima", rekao je Vesić.
Problem, je, kaže, počeo da se rešava, potpisivanjem ugovora sa japanskom kampanijom "Itoču" i francuskom kompanijom "Suez", koje su preuzele deponiju. Ona se, dodaje, zatvara i tu se više neće odnositi komunalni otpad, a za nekoliko godina tamo će biti šuma.
Foto: Informer
Dodao je da je sagrađena nova sanitarna deponija koja ima postrojenje za preradu vode, urađeno je postrojenje za preradu građevinskog otpada oko 100.000 tona, iz čega se stvara materijal koji se koristi za puteve, a urađeno je i postrojenje za preradu komunalnog otpada, kapaciteta oko 340.000 tona.
"Sav otpad koji se donosi neće više biti slagan, nego će se odmah prerađivati i praviti toplotna energija koja će se nakon toga slati u toplane", rekao je Vesić i dodao se završava toplodalekovod od toplane u Konjarniku do Vinče.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Više od 40.000 kvadrata Kineskog tržnog centra u noći između četvrtka i petka potpuno je spaljeno. Požar izazvao radnik u restoranu brze hrane koji je zaboravio da isključi roštilj, zbog čega je eksplodirala plinska boca
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić nastavlja danas od 10 časova konsultacije sa predstavnicima stranaka, saopštila je juče Služba za saradnju sa medijima predsednika Republike.
Blokaderi ne mogu da se pomire s činjenicom da je Junajted medija, kompanija kojoj pripadaju Nova S i N1, dobila nove vlasnike, pa zajedno sa zaposlenima u tim medijima, do juče produženim rukama tajkuna Dragana Šolaka, dižu hajku protiv Brenta Sadlera.
Poznati profesor s Filozofskog fakulteta u Beogradu, Miloš Ković, do srži je raskrinkao blokadere i njihove veze sa tajkunskim medijima, Novom S i N1, ali i kako biraju kandidate za takozvanu blokadersku listu i koja je uloga najokorelijeg vojvođanskog blokadera i separatiste Dinka Gruhonjića u svemu tome.
Srbija je dobila novi politički fenomen – goste u televizijskim studijima koji bez imena i identiteta iznose političke zahteve, ne otkrivajući ko su, uz objašnjenje da su samo posrednici jednog pokreta, dok mediji koji im daju prostor time učestvuju u ozbiljnom urušavanju javne odgovornosti.
Predsednik Odbora za pravosuđe, državnu upravu i lokalnu samoupravu Skupštine Srbije i narodni poslanik SNS dr Uglješa Mrdić konstatovao je da vrhovnoj javnoj tužiteljki Zagorki Dolovac ponekad odgovaraju zakoni koje je predložio, a ponekad ne.
Zvanično je počelo emitovanje Srpskog dnevnika, udarne informativne emisije u do sada neviđenom formatu. U našem Srpskom dnevniku čuje se glas naroda, a jedini prioritet je istina!
Srpski dnevnik počinje danas, 6. aprila u 21 čas! Osim najvažnijih vesti i tema, gledaoci će imati priliku da prvi saznaju i najtačniju vremensku prognozu, poručila je jedna od voditeljki Marijana Milićeivć.
Srpski dnevnik počinje 6. aprila u 21 čas, a pored najnovijih informacija i aktuelnih tema, gledaoci će moći prvi da saznaju najtačniju vremensku prognozu, poručila je jedna od voditeljki Kristina Vasić.
Nova velika informativna snaga Informer televizije, Srpski dnevnik, koji od ponedeljka startuje svakog dana u 21 čas, izazvao je pravi bum na mrežama i lavinu reakcija gledalaca koji već sada poručuju da jedva čekaju premijerno izdanje.
Srbija je juče izručila Marjana Vujačića Crnoj Gori. On će, nakon što je Viši sud u Vranju odobrio zahtev njegovih advokata, kaznu zatvora od 14 godina za ubistvo Jugoslava Cvetanovića nastaviti da služi u crnogorskom zatvoru.
Četvoro maloletne dece ostalo je bez oba roditelja nakon porodične tragedije koja je potresla Austriju, kada je muškarac, kako se sumnja, ubio bivšu suprugu, a zatim i sam završio iza rešetaka.
Drama koja je uznemirila javnost počela je oružanom otmicom automobila na naplatnoj rampi Kovilj, a završena je u ataru sela Mošorin hapšenjem M.B. (47), koji je od ranije poznat policiji.
U Zemunu je juče nepoznato lice na ulici nožem izbolo G.L. (42), a samo nedelju dana ranije, istu sudbinu doživela je i K.T. (47) šetajući Humskom ulicom.
Rusija navodno priprema upotrebu raketa "Orešnik" za moguće udare na Kijev, Lavov i Starokonstantinov, tvrde monitoring kanali koje citiraju ukrajinski izvori.
Predstavnica Demokratske partije SAD Jasamin Ansari izjavila je da će sledeće nedelje pokrenuti postupak opoziva šefa Pentagona Pita Hegseta zbog načina na koji je vođena operacija u Iranu.
Četvoročlana posada misije Artemis II vraća se na Zemlju nakon što je njihova kapsula obišla Mesec i ušla u istoriju dostizanjem najudaljenije tačke u svemiru koju su ljudi ikada posetili.
Glumac Džonatan Mejdžors i njegov kolega Džej-Si Kilkojn doživeli su ozbiljnu nezgodu na snimanju novog akcionog filma kada su pali kroz prozor direktno na beton.
Pevačica Silvija Jung surovo je izigrana od strane producenta Fobija, koji joj je obećao pesmu "Infuzija", a zatim njoj iza leđa istu prodao drugoj pevačici.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar