• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: A.G.

24.08.2021

11:58

OKLOPNI TRASPORTERI KBS U SRPSKIM SREDINAMA NA KiM! Provokaciju koja je uznemirila narod Albanci su PRAVDALI PROVIDNIM RAZLOGOM!

Kancelarija za KiM

Srbija

OKLOPNI TRASPORTERI KBS U SRPSKIM SREDINAMA NA KiM! Provokaciju koja je uznemirila narod Albanci su PRAVDALI PROVIDNIM RAZLOGOM!

Podeli vest

U više srpskih sredina na Kosovu i Metohiji danas su instalirani štandovi takozvanih Kosovskih bezbednosnih snaga sa navodnom namerom da se prolaznicima dele epidemiološke maske

Takvi slučajevi od jutros su zabeleženi u centru Gračanice i Partešu, a prisustvo oklopnih vozila i pripadnika KBS unelo je uznemirenost među srpsko stanovništvo na prostoru KiM.  

Svima je dobro poznat pravi motiv i cilj osnivanja takozvane „vojske Kosova“, tako da nema sumnje da je reč o opasnoj provokaciji koja se vrši pod izgovorom sprovođenja „epidemioloških mera prevencije“ zbog virusa Kovid 19. 

Oni koji su u jeku pandemije privodili srpske lekare, a vakcine iz centralne Srbije želeli da zaplene, ne mogu se sakriti ni iza kakvih zaštitnih maski. 

Ne postoji ni jedan jedini razlog da pripadnici takozvane vojske samozvanog Kosova borave u srpskim sredinama, a još manje da sprovode mere zaštite od Kovida kada je epidemiološka situacija u srpskim sredinama na Kosovu i Metohiji pod apsolutnom kontorlom od trenutka izbijanja epidemije i za to je isključivo zaslužna država Srbija. 

Foto: A. Grbović

Gračanica

U srpskim sredinama na KiM registrovan je sporadičan broj slučajeva zaražavanja, a država Srbija, preko Kancelarije za Kosovo i Metohiju i Ministarstva zdravlja je svojim građanima obezbedila sve neophodne količine zaštitnih maski, sredstava za dezinfekciju, neophodnih lekova i svih drugih medicinskih potrepština za borbu protiv virusa Kovid 19. U toku je davanje i treće, takozvane buster doze vakcine protiv Kovida, zbog čega je i epidemija u srpskim sredinama pod kontrolom. 

Sve su to očigledni pokazatelji da prisustvo takozvanih Kosovskih bezbednosnih snaga nema veze sa prevencijom od Kovida, već isključivo služi kao vid zasrašivanja i pritiska na srpsko stanovništvo, posebno pred održavanje lokalnih izbora na KiM. 

Zato, neka oni s oklopnim vozilima idu u albanske sredine i tamo dele zaštitne maske, s obzirom na činjenicu da se prema zvaničnim podacima nalaze u vrhu po stopi zaražavanja u svetu i progresivnom širenju epidemije, jer u srpskim sredinama nemaju šta da traže, navodi se u sopštenju Kancelarije za KiM.

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube, Viber.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

Exatlon

TV

Blokaderi, tišina tamo: Brojke ne lažu
Live TV

Blokaderi, tišina tamo: Brojke ne lažu

Državni sekretar u Ministarstvu zdravlja Mirsad Đerlek gostujući u Info jutru govorio je o ulaganjima u zdravstvo i lečenju dece pre 2012. godine i od te godine do danas.

16.01.2026

09:49

JOŠ TV VESTI

Hronika

Planeta

JOŠ Planeta VESTI

Zabava

Magazin

Džet set