TIBOR IMA NAJTEŽU, A GORAN NAJDUŽU LUDAJU! Ginisovac na "Danima ludaje" osvojio sva tri prva mesta, ALI REKORD NIJE OBORIO/VIDEO/FOTO/
Podeli vest
Ginisov rekorder Goran Lazić iz Kikinde neprikosnoveni je pobednik 36. "Dana ludaje" sa tikvom dugom 331 centimetar. On je u kategoriji "dugajlija" zauzeo sva tri prva mesta. Mađar Tibor Kokai iz Sent Martona ima najtežu ludaju od 527 kilograma, drugo mesto sa ludajom od 499 kilograma osvojio je njegov zemljak Laslo Kesler, dok je treće mesto 366 kilograma pripalo ludaji Radovana Zakića iz Kikinde
Rekordi "Dana ludaje" od pre dve godine nisu oboreni, ali se prvi put desilo da odgajivač zauzme sva tri prva mesta u istoj kategoriji. To je ove godine Ginisovac Goran Lazić.
Reka maskiranih mališana stavila je osmeh na lice svima koji su posetili Kikindu. Na 36. manifestaciji „Dani ludaje“, karnevalska povorka dece zasjala je u punom sjaju i zavladala centrom grada, a prvi put do sada predvodile su je mažoretkinje iz Herceg Novog sa orkestrom
11.09.2021
12:52
Foto: V.N.
Goran Lazić
- Pobednica je duga 331 centimetar, vicešampionka 308, dok je treća 299 centimetara. Sva tri mesta sam očekivao i najavio čak da ću ih osvojiti. Mislim da mi za sada nema ravnih u kategoriji dugih tikvi, a seme je od moje Ginisove rekorderke sa kojom sam 2019. pobedio u Mozirju kod Ljubljane sa 395,4 centimetara- kaže Lazić za Informer.
Foto: V.N.
Gradonačelnik Lukač i Tibor Kokai
Posle četiri puta učestvovanja na Danima ludaje u Kikindi, pčelaru Tiboru Kokaiu se posrećilo. Njegova narandžasta debeljuca stigla je čak iz Sent Martona, 40 kilometara od Budimpešte.
-Zadovoljan sam rezultatom, zaista mi je drago fa konačno pobedim. Mislio sam da moja bundeva ima oko 600 kilograma, ali, eto, merenje je pokazalo da ima 527 kilograma. Posejao sam je 1. aprila i vreme u Mađarskoj je pogodovolo rastu bundeva. Učestvovaću i ubuduće na takmičenju u Kikindi-kaže Kokai koji je pre dve godine zauzeo drugo mesto.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Reka maskiranih mališana stavila je osmeh na lice svima koji su posetili Kikindu. Na 36. manifestaciji „Dani ludaje“, karnevalska povorka dece zasjala je u punom sjaju i zavladala centrom grada, a prvi put do sada predvodile su je mažoretkinje iz Herceg Novog sa orkestrom
Proruski vojni blogeri izvestili su o ozbiljnom preokretu na ratištu, navodeći da su ukrajinske snage u velikoj meri ponovo preuzele kontrolu nad Kupjanskom, ključnim železničkim čvorištem u Harkovskoj oblasti, o čemu ruski generali nisu obavestili ruskog predsednika Vladimira Putina.
Srbija je na pravom putu, a u budućnosti treba da obezbedi vrhunsko obrazovanje na fakultetima u saradnji sa vodećim univerzitetima širom sveta i izgradi data centre kako bi bila konkurentna na međunarodnom nivou, izjavio je američki profesor ekonomije, akademik i svetski priznati geopolitički analitičar Džefri Saks u intervjuu koji je vodio ministar finansija Srbije Siniša Mali.
Nenada Rašića, Kurtijevog slugu, napustila je i Gordana Mihajlović, jedini kandidat za poslanika na vanrednim parlamentarnim izborima iz Zubinog Potoka ispred njegove stranke Za slobodu, pravdu i opstanak.
Izraelski istoričar Gideon Grajf izjavio je danas da se u Srebrenici desio zločin tokom ratnih dejstava devedesetih, ali da to nije bio genocid, dodajući da su Srbi optuženi za zločine koje nisu počinili.
Ministar pravde Nenad Vujić poručio je da zakazivanje elektronske sednice od strane predsednika Saveta Branka Stamenkovića nije u skladu sa Poslovnikom o radu Visokog saveta tužilaštva.
Osnovno javno tužilaštvo u Novom Pazaru podiglo je optužnicu protiv 11 osoba zbog incidenta koji se dogodio ispred Državnog univerziteta u Novom Pazaru, kada je došlo do sukoba sa policijskim službenicima tokom intervencije.
Viši sud u Beogradu osudio je danas Nemanju Šućurovića (42) na 14 godina zatvora jer je kontinuirano zlostavljao 50-godišnju vanbračnu suprugu u njenom stanu, što je za posledicu imalo njenu smrt 21. juna 2024. godine.
Aleksandar P. (40) iz Beograda, koji je uhapšen u velikoj akciji policijskih službenika UKP-SBPOK u saradnji sa Višim javnim tužilaštvom u Beogradu kao organizator kriminalne grupe koja je sumnjiči da je imala velike laboratorije za uzgoj marihuane ima krcat dosije a dobro je poznat i javnosti.
Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova, Policijske uprave za grad Beograd, UKP, u saradnji sa Višim javnim tužilaštvom u Beogradu identifikovali su napadača koji je d 6. decembra 2025. godine u restoranu u Novom Beogradu izrešetao Nemanju Krstića (30).
Na savremenom bojištu u Ukrajini, na kojem sve više dominiraju bespilotne letelice i izviđačko-napadni dronovi, sve češće se pojavljuju propagandni snimci čija je svrha psihološki pritisak i diskreditacija protivnika.
Osnivač kanala Telegram, Pavel Durov, oštro je kritikovao francuskog predsednika Emanuela Makrona, optuživši ga da Evropsku uniju gura u, kako je naveo, "digitalni gulag", preneli su danas francuski mediji.
Dvojica lopova opljačkala su prodavnicu 7-Eleven u severnom Teksasu na Badnje veče. Jedan od njih je bankomat zakačio za automobil, dok je drugi nagazio gas, što je dovelo do urušavanja unutrašnjosti prodavnice.
NATO je bio primoran da podigne ratne avione kako bi nadzirao masivne ruske "medvede", nuklearne bombardere koje je predsednik Rusije Vladimir Putin poslao da bi zapretio Velikoj Britaniji tokom božićnog leta iznad Norveškog mora, prenosi "Miror".
Dok se sve češće govori o nepotizmu i privilegijama u filmskoj industriji, zaboravlja se da su mnoge najveće svetske zvezde do uspeha stigle potpuno same.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar