Nakon što mu je pre tri meseca završena kompletna sanacija stana izgorelog u požaru, Goran Ilić (54) ratni vojni invalid sa Košara, polako svoj život vraća u koliko - toliko normalne tokove
Za to su se pobrinuli najviše njegovi drugovi i saborci iz Saveza uduženja boraca i ratnih vojnih invalida i starih ratnika Srbije, koji su uz pomoć resornog Ministarstva ali i lokalne samouprave Majdnapek, ovom čoveku prvi pritekli u pomoć kada je bilo najteže.
Goranu Iliću je kompletno saniran stan potpunom izgoreo u požaru u januaru prošle godine izazvanim paljenjem dotrajale instalacije, a nakon toga bezbeđeno je i osnovno što mu je neophodno za normalno funkcionisanje života i na tome se nije stalo.
Foto: V.J.
Ministarstvo za rad boračka i socijalna pitanja i Savez boraca i ratnih vojnih invalida ove ljude ne zaboravlja i nikada ne ostavlja, već pomaže na različite načine. Jedan od tih je što je Goranu Iliću kupljen nov televizor i nova garnitura za odmor .
,, Bitno je da je stan koji potpuno bio u pepelu, sada u potpunosti sređen. Urađena je kompletno nova instalacija i osvetljenje, zamenjena pvc stolarija, stan je okrečen i polako se puni pokućstvom koje je Goranu neophodno za normalno funkcionisanje života. Ostalo je da se uskoro dopremi kompletan nameštaj za sve prostorije, čime bi našem borcu kojeg je pored svih nedaća, život u svakom smislu sada krenuo nabolje.
Foto: V.J.
Ministarka Darija Kisić Tepavčević od početka je uključena u našu akciju čim smo saznali da je Goranu stan izgoreo. Trudimo se da mu omogućimo i stvorimo što bolje uslove za lakši i lagodniji život. Kupili smo nov televizor i garnituru za odmaranje, polako se ovaj nov životni prostor oplemenjuje u svakom pogledu, za Informer je rekao Miodrag Kapor, generalni sekretar Ministarstva za rad, boračka i socijalna pitanja .
,,U skladu sa Zakonom Ministarstvo se trudi da sve porodice poginulih i ratne vojne i mirnodopske vojne invalide obezbedi na svaki način. Jer, to su ljudi čiji je doprinos nemerljiv, i koje nikada ne bismo smeli da zaboravimo, istakao je Kapor.
Foto: V.J.
Bio dobrovoljac, na Košarama ranjen kasetnim bombama
Podsećamo Goran Ilić je sa mnoštvom dobrovoljaca ovoga kraja 1999. godine krenuo u Đakovicu, kasnije je raspoređen i prebačen na Košare, gde je usled bombardovanja i posledica eksplozije kasetnih bombi ranjen. Zadobio je teške telesne povrede zbog kojih je danas stopostotni invalid prve kategorije.
U Velikom Grkljanu kod Kruševca sahranjen je Jovan Srejić, istaknuti borac bitke na Košarama 1999. godine , jedne od najtežih borbi u novijoj istoriji srpske vojske koja je postala simbol odbrane otadžbine
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
U Velikom Grkljanu kod Kruševca sahranjen je Jovan Srejić, istaknuti borac bitke na Košarama 1999. godine , jedne od najtežih borbi u novijoj istoriji srpske vojske koja je postala simbol odbrane otadžbine
Aktivisti Srpske napredne stranke (SNS), koji su kod Slavije postavili štandove stranke, napadnuti su od strane blokadera, koji su na njih nasrnuli noževima, suzavcem i teleskop-palicama.
Kina je danas demantovala tvrdnju Fajnenšel tajmsa da je kineski predsednik Si Đinping rekao predsedniku SAD Donaldu Trampu da bi ruski predsednik Vladimir Putin "mogao da zažali zbog pokretanja invazije na Ukrajinu".
U večerašnjoj emisiji "Takovska 10" na RTS-u glavne teme su izborni zakoni, izborni uslovi u Srbiji, kao i predstojeći parlamentarni izbori, a u studiju su se suočili predsednica Narodne skupštine i potpredsednica Srpske napredne stranke Ana Brnabić, potpredsednica SSP-a Marinika Tepić, Dragan Popović istoričar i Filip Grbić, filozof.
Direktor Kancelarije za Kosovo i Metohiju Petar Petković upozorava na pritisak Prištine na srpske birače, privođenje direktora institucija je pokušaj zastrašivanja pred izbore.
Najnovija epizoda Informerove emisije "Na merama" otkriće vam kako je blokader Ivan Bjelić umislio da je reinkarnacija Če Gevare, koja je omiljena aktivnost voditelja blokadera Zorana Kesića, gde smo to zatekli bivšeg fudbalera Ognjena Vranješa, kuda se kreće novinar Veran Matić...
Informer televizija od 16. maja donosi drugačiji vikend program za sve gledaoce koji žele da dan počnu uz najvažnije informacije, aktuelne teme i program uživo koji traje punih sedam sati.
U subotu uveče u Drnišu Kristijan Aleksić, već osuđivan zbog raznih zločina, upucao je Luku M. (19), nakon čega je pobegao. Ubrzo nakon zločina je i uhapšen, a sada na svetlost izlazi njegova jeziva kriminalna istorija.
U Apelacionom sudu danas je razmatrana žalba odbrane Alije Balijagića, koji je prvostepeno osuđen na 40 godina zatvora zbog ubistva Jovana i Milenke Madžgalj u bjelopoljskom selu Sokolac.
Nišlija S.K. zatražio je najstrožu kaznu za Lj.P. (74) iz okoline Žitorađe koji je osumnjičen za obljubu nad njegovom ćerkom (12), devojčicom sa posebnim potrebama. Zahvaljujući brzoj reakciji roditelja i osoblja hotela, incident je prošao bez posledica po devojčicu, ali njen otac čvrsto stoji iza toga da ovaj zločin ne sme proći nekažnjeno.
Američki državni sekretar Marko Rubio razgovarao je danas sa generalnim sekretarom Ujedinjenih nacija Antoniom Guterešom o američkim akcijama sprečavanja Irana da postavi mine i uvede putarinu u Ormuskom moreuzu.
Nemačka stranka Alternativa za Nemačku (AfD) zatražila je formiranje istražnog odbora koji bi se bavio sabotažom gasovoda Severni tok, ocenjujući da je reč o "skandalu bez kraja".
Katar, smešten na pustinjskom poluostrvu u Persijskom zalivu, transformisao se iz siromašnog regiona poznatog po lovu na bisere u jednu od najbogatijih država na svetu zahvaljujući prirodnom gasu.
Legendarna Katinkina kuća na Dedinju bila je mesto snimanja kultnih ostvarenja poput "Srećnih ljudi", "Žikine dinastije" i filma "Davitelj protiv davitelja".
Glumica Milena Dapčević dobijala je anoniman pretća pisma jer je bila u vezi sa istaknutim partizanskim borcem Pekom Dapčevićem što je u tadašnje vreme bilo neprihvatljivo.
Kontroverzni biografski film "Majkl" do sada je zaradio neverovatnih 700 miliona dolara širom sveta, ostavljajući iza sebe sve skandale koji ga prate od prvog dana snimanja.
Urolog Dž. P. Sing Rana iz bolnice u Nju Delhiju objašnjava da određene vrste hrane, posebno uz premalo vode, mogu podstaći stvaranje kamena u bubregu ili dovesti do njegovog ponovnog javljanja.
Verovatno ste se već susreli sa onim malim poljem "Ja nisam robot" koje treba da označite na mnogim sajtovima. To je funkcija poznata kao reCAPTCHA, koja pomaže u razlikovanju stvarnih korisnika od automatizovanih botova.
Reper Igor Panić Nući večeras je organizovao promociju novog albuma i koncert, a događaj je privukao ogroman broj poznatih ličnosti sa domaće javne scene.
Pevačica Teodora Džehverović progovorila je o odnosu među kolegama, pobednici ovogodišnje Evrovizije i o tome da li ćemo nju videti na evrovizijskoj sceni.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar