ČAČANI SA ZEBNJOM OČEKUJU HLADNE DANE! Problem nestanka vode iz sistema za grejanje još nije rešen, NEGDE GADNO CURI?!
Podeli vest
Stanari zgrade u Nemanjinoj ulici u centru Čačka, iz koje je prošle grejne sezone u sistemu grejanja misteriozno nestajala voda, sa zebnjom iščekuju hladne dane, jer još uvek nije otkriveno zašto su im radijatori prošle zime bili hladni
Predstavnici JKP "Grejanje Čačak", zajedno sa šest upravnika zgrada, planiraju narednog vikenda da obiđu oko 190 stanova, kako bi utvrdili gde je prošle grejne sezone nestajalo na hiljade litara vode iz sistema grejanja.
Na Ibarskoj magistrali u selu Stančići između Kraljeva i Čačka došlo je do saobraćajne nezgode kada su se direktno sudarili putničko i teretno vozilo, saznaje agencija RINA.
23.09.2021
10:03
Jedan od upravnika zgrada, iz reda stanara, kaže da on i njegove komšije strahuju da će se i ove zime smrzavati jer izrok hladnih radijatora još nije rešen.
- Na sastanku upravnika sa predstavnicima JKP dogovoreno je da ovog vikenda krenemo u obilazak svih stanova kako bi utvrdili da li je neko od stanara protivzakonitno demontirao sistem. Ukoliko neko odbije da nas pusti u stan to će biti dovoljan razlog za sumnju, pa ćemo dalje postupanje prepustiti tužilaštvu i drugim državnim organima - rekao je Uroš Besedić stanar i upravnik zgrade u svom ulazu.
Foto: I.M.
U JKP tvrde da su tokom čitavog leta kontrolisali pritisak vode u sistemu ove petospratnice, ali da nisu uočili da voda iz cevi nestaje.
- Zajedno sa upravnicima ćemo proveriti instalacvije u svakom stanu, jer smo dosadašnjim radom utvrdili da voda ne nestaje van same zgrade. Sa druge strane zanimljivo je i da tokom celog leta, i ako je sistem bio pod pritiskom, nije uočen nestan vode. To bi moglo da znači da se neko od stanara uplašio posledica koje bi mogao da snosi ako se utvrdi da je vršio zloupotrebe, ili da je u međuvremenu sanirao kvar u svom stanu koji je mogao da prouzrokuje ovaj problem - izjavio je Danko Ćalović, direktor JKP Grejanje Čačak.
Nenad Ocokoljić, dipl. maš inženjer, koji je dugi niz godina radio u ovom JKP i jedan od najboljih poznavalaca toplotne mreže u Čačku, smatra da je tokom leta trebalo ispitati sve podzemne instalacije koje vode do zgrade. On je mišljenja da bi i pukotina na dotrajalom cevima mogla da bude uzrok ovog problema.
Foto: I.M.
- Ka toj zgradi postoje podzemne instalacije, i leto je bilo idealno vreme da se one otkopaju i zamene, što bi u potpunosti isključilo mogućnost te vrste kvara. To je bilo ekonomski najisplativije i najlakše. Ne preduzeti ništa je najgore rešenje koje se u ovom slučaju dogodilo - kaže Ocokoljić, dodajući da je taj deo centra Čačka veoma zahtevan za rad jer su pod zemljom i isprepletane instalacije vode, struje, telekomunikacija.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Na Ibarskoj magistrali u selu Stančići između Kraljeva i Čačka došlo je do saobraćajne nezgode kada su se direktno sudarili putničko i teretno vozilo, saznaje agencija RINA.
Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić dočekao je danas predsednika Švajcarske Konfederacije Gi Parmelana, koji će boraviti u zvaničnoj poseti Srbiji 28. i 29. aprila 2026. godine.
Udarne pesnice tajkunske antisrpske televzije N1, Žaklina Tatalović i Mladen Savatović, danas su zakukali na sav glas na društvenoj mreži Iks, objavivši, najblaže rečeno, patetične poruke.
Ekskluzivni intervju predsednika Srbije Aleksandra Vučića čuvenim britanskim novinarima i nekadašnjim diplomatama, Alisteru Kembelu i Roriju Stjuartu, odjeknuo je u čitavom svetu, a posebno u Ruskoj Federaciji, gde mediji te zemlje masovno dele segmente rzgovora, a posebno jednu izjavu šefa naše države.
Neverovatno, ali istinito! Jedan odbornik blokaderske liste u SO Sevojno već na prvoj, konstitutivnoj sednici lokalne skupštine "preleteo" je u tabor naprednjačke većine, otkriva Informer!
Glavni urednik Informera Dragan J. Vučićević otkrio je danas tokom drugog Kolegijuma naše televizije šokantne informacije - dok je emisija trajala njemu su stigle monstruozne pretnje smrću.
Kantonalni sud u Bihaću odredio je jednomesečni pritvor ženi iz Velike Kladuše koja se sumnjiči da je bacila trudnu ćerku sa balkona, pri čemu je nastradalo njeno nerođeno dete, potvrđeno je za Srpskainfo iz Kantonalnog tužilaštva USK.
Policija je u saradnji sa Višim јavnim tužilaštvom u Beogradu, u brzoј i efikasnoј akciјi, identifikova i uhapsila L.Č. (22) zbog postoјanja osnova sumnje da јe izvršio krivično delo teško ubistvo.
Dok se pažnja javnosti ponovo usmerava ka Ormuskom moreuzu, iza kulisa se odvija tehnološka trka koja bi mogla iz temelja promeniti način vođenja pomorskih operacija.
Nedavni iranski uzvratni udari tokom eskalacije američko-izraelske agresije izazvali su znatno veću štetu na vojnoj infrastrukturi SAD nego što je to zvanično priznato.
Lik Ivana Korsakova, kojeg u seriji "Katarina Velika" tumači ruski glumac Stanislav Tikunov, privukao je veliku pažnju gledalaca zbog burnog odnosa sa ruskom caricom Katarinom Velikom.
Publika ih je gledala kao nerazdvojne prijatelje, legendarne tandeme i velike glumačke partnere, ali iza kamera odnosi među pojedinim velikanima domaće scene bili su daleko komplikovaniji nego što se mislilo.
Glumica Sidni Svini dobila je ponudu vrednu čak 300.000 dolara od platforme za odrasle CamSoda nakon što su njene erotske scene u seriji "Euforija" izazvale ogromnu pažnju publike širom sveta.
Agrumi poput limuna, limete i pomorandži cenjeni su zbog osvežavajućeg ukusa i velike količine vitamina, ali lako mogu da izgube svežinu ako se ne čuvaju pravilno.
Ako još nemate plan za Prvi maj, dva jezera u komšiluku izdvajaju se kao savršene destinacije za kratak beg iz grada Bledsko jezero u Slovenija i Ohridsko jezero u Severna Makedonija.
Već neko vreme svi bruje o povratku pevača Milana Stankovića na scenu posle nekoliko godina pauze, a sada je to prokomentarisala i njegova koleginica Tamara Milutinović.
Folkerka Dara Bubamara našla se u centru skandala kada je krenula da kruži audio poruka u kojoj je pričala o seksu, a sada je navodno otkriven i identitet dečka o kom je pričala.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar