Produžen rok do 15. oktobra za dodelu novca za kupovinu udžbenika! OVO NIJE POLITIČKA PRIČA, VEĆ RADOSNA VEST!
Podeli vest
Rok za prijave na javni poziv za dodelu bespovratnih novčanih sredstava u vrednosti četiri udžbenika produžen je do 15. oktobra, izjavio je danas zamenik gradonačlenika Beograda Goran Vesić
Reč je o pozivu na koji mogu da se prijave svi roditelji čija deca u državnim osnovnim školama pohađaju prvi i drugi razred, a njih je oko 34.000 na teritoriji Beograda.
Zamenik gradonačelnika Goran Vesić saopštilo je da se, na poziv Grada i Udruženja "Jugo cikling kampanja" za finansiranje kupovine bicikala, javilo skoro 2.100 sugradana u jednom danu, te su na taj način popunjena sva mesta za ovu godinu
23.09.2021
12:59
Vesić je podsetio da se subvencije dobijaju za udžbenike iz srpskog jezika, matematike, predmeta Svet oko nas i izabranog stranog jezika, dodajući da je vrednost subvencije oko 6.000 dinara, u zavisnosti od izdavača.
Foto: Informer
Precizirao je da se do danas u 11 sati prijavilo ukupno 23.129 roditelja onlajn i oko 4.000 putem pošte, što je više od 27.000 prijava.
Roditelji se za ovu gradsku pomoć prijavljuju uz potvrdu iz škole da je dete upisano u prvi ili drugi razred, očitanu ličnu kartu čime dokazuju da su roditelji i zakonski zastupnik deteta i kopiju platne kartice sa tekućim računom.
- S obzirom na to da se jedan deo roditelja javio s molbom da se rok produži jer neko u porodici ima korona virus, pa ne mogu da odu do škole da uzmu potvrdu mi smo danas doneli odluku da se rok za prijavu produži do 15. oktobra kako bi svi roditelji koji iz objektivnih razloga nisu mogli da uzmu potvrdu mogli da to da učine i iskoriste pravo koje im je Grad dao - rekao je Vesić.
Dodao je da očekuje više od 30.000 prijavljenih, a možda i više, od ukupno 34.000 roditelja koliko ih ima pravo na ovu vrstu subvencije.
Foto: Informer
Vesić je rekao da su do 11 sati danas isplaćene subvencije za 6.719 prijavljenih u vrednosti od 43.493.291 dinar, te da je obrađeno novih 1.616 zahteva u vrednosti od još 10.445.000 dinara.
- Zaključno sa današnjim danom, sasvim sigurno ćemo isplatiti novac za više od 10.000 roditelja - rekao je Vesić novinarima, nakon obilaska kol-centra Fondacije za mlade talente Grada Beograda, gde se obrađuju zahtevi za dodelu bespovratnih novčanih sredstava za kupovinu dela udžbenika za učenike prvog i drugog razreda državnih škola.
Foto: Informer
Vesić je ukazao da roditelji obavezno provere broj žiro računa jer je, kako kaže, bilo dosta slučajeva da su računi pojedinih banaka ugašeni, pa se novac vraćao zbog čega su volonteri morali da pozivaju roditelje i čitava procedura je trajala duže nego što je bilo potrebno.
Isto je, dodaje, bilo i u slučajevima nepotpune dokumentacije.
- Dnevno sada obrađujemo skoro 2.000 zahteva jer smo angažovali i neke druge ljude iz uprave, s obzirom na to da je ovo veliki posao. Svi roditelji koji su se do sada prijavili onlajn dobiće novac u narednih desetak dana - istakao je Vesić.
Foto: Informer
Vesić je rekao da postoje mediji i pojedinci koji od toga da li roditelji dobijaju novac deset dana kasnije ili ranije prave svoju političku priču.
- Moja molba je da se od ovoga ne prave političke priče jer svi treba da se radujemo što Grad ima novca da pomogne deci na ovaj način, kao i kupovinom tableta - dodao je Vesić.
Događaju su prisustvovali zamenica predsednika Skupštine Grada Beograda Andrea Radulović i direktorka Fondacije za mlade talente Ana Zekavica.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Zamenik gradonačelnika Goran Vesić saopštilo je da se, na poziv Grada i Udruženja "Jugo cikling kampanja" za finansiranje kupovine bicikala, javilo skoro 2.100 sugradana u jednom danu, te su na taj način popunjena sva mesta za ovu godinu
Sramna scena zabeležena je u Zemunu, gde je jedna starija sugrađanka morala peške da se probija kroz gužvu, budući da saobraćaj nije funkcionisao na mestu gde su se blokaderi okupili.
Poznati biznismen Branko Babić, koji je poslednjih meseci ozbiljno nagazio blokadere i zadao im velike muke na društvenim mrežama jer razobličava njihove laži, ali i namere u rušenju Srbije, ponovo je na duhoviti način opleo po nekadašnjem košarkašu, a sada zgubidanu broj jedan Vladimiru Štimcu.
Favorizovanje Albanije u procesu proširenja EU je potpuno neprihvatljivo, kaže šef poslaničke grupe Slobodarske stranke Austrije (FPO) u bečkom parlamentu Maksimilijan Kraus i ukazao da EU na Srbiju vrši pritisak jer ne želi da se priključi "ludilu sankcija".
Danas smo svedoci još jednog blokaderskog maltretiranja građana ali ovog puta svoje nasilje sprovodili su nad bolesnom bakom kojoj je zbog njih izrečena i kazna od strane policije.
Šesta epizoda Informerovog TV spektakla “Na merama”, koja se emituje večeras od 20h, otkriće vam zašto je “žuti političar” Borko Stefanović dobio “titulu” “Pakleni vozač”, šta u teretani radi Borkov partijski šef i tajkun Dragan Đilas, gde posle Skupštine odlazi njihova stranačka drugarica Marinika Tepić…
Prošle sedmice u popularnoj Informerovoj TV emisiji "Na merama" mogli ste, između ostalog, da vidite, kako biznismen iz Ratkova Branko Babić sa Draganom J. Vučićevićem dogovara kupovinu medija Junajted grupe, šta na pijaci pazari ministarka Milica Đurđević Stamenkovski, kakve turustičke aranžmane merka poslanica-blokaderka Biljana Đorđević, gde penzionerske dane provodi nekadašnji lider SPO-a Vuk Drašković…
Gosti Info jutra Nikola Rađen, bivši vaterpolista, Dragan Vasiljković, fondacija "Kapetan Dragan" i Branko Babić, biznismen komentarisali su uvrede na račun Srba koje dolaze iz regiona.
Policija u Beogradu uhapsila je večeras u Beogradu Vladimira Ulamu (32) i Igora Tomaševića (28), visokopozicionirane pripadnike škaljarskog klana, za kojima su raspisane Interpolove međunarodne poternice za ubistva, kao i krivična dela u vezi sa oružjem i organizovanim kriminalom.
Nenad K. (30) koji je pogođen sa više hitaca u restoranu "Durmitor" na Novom Beogradu prebačen je sa teškim povredama u operacionu salu u Urgentnom centru!
Ekonomski stručnjak Džefri Saks upozorava da bi konfiskacija 140 milijardi evra ruske imovine mogla da dovede do ozbiljnog finansijskog poremećaja u EU.
Ilon Mask, vlasnik platforme X, oštro je reagovao na kaznu od 120 miliona evra koju je Evropska unija izrekla njegovoj mreži zbog kršenja pravila o transparentnosti.
Evropski lideri tajno upozoravaju predsednika Ukrajine Volodimira Zelenskog da bude oprezan prema američkim naporima da postignu mirovni sporazum s Rusijom, prenosi Vol Strit Žurnal.
Glumac Miodrag Radonjić kaže da je tokom devedesetih godina kada je na prostorima bivše Jugoslavije buktao rat bio dete i da mladi kroz seriju "Tvrđava" treba da shvate da život može da se okrene preko noći.
Književnik Radivoj Raša Popov je pre 11 godina doživeo veliku neprijatnost kada su ga napala dvojica maloletnika koji su mu oteli novac, a onda pokušali i da provale u njegov stan.
Iako kalendarska zima još nije stigla, dani su već izuzetno hladni, što osećaju i naši kućni ljubimci, uprkos svom krznu, a stručnjaci su posebno izdvojili pet rasa.
Na svom Instagram profilu, popularni lekar i nutricionista dr Poma nedavno je objavio listu ulja za koja smatra da su najzdravijim izborima u ishrani. Istakao je tri namirnice: goveđi loj, ulje oraha makadamije i kokosovo ulje.
Ako tražite jednostavnu, ukusnu i posnu torta koja se ne peče, onda je posna pesak torta idealan izbor. Kombinacija namirnica dovešće vas do najboljeg užitka posle kog će svako tražiti parče više.
Dani kada ste morali da pitate za šifru ili tražite papirić zalepljen na ruteru polako odlaze u prošlost. Zahvaljujući savremenim opcijama povezivanja, sada možete pristupiti WiFi mreži bez ikakvog kucanja lozinke.
Pravila drugog kruga "Zvezda Granda" razlikuju se od onih u prvom, a voditelj Voja Nedeljković objasnio je koncept koji će važiti u narednim emisijama.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar