Sumnje udruženja "Eko-Pančevački rit" da je devet labudova u Beljarici koja se nalazi na levoj obali Dunava, uginulo od ptičjeg gripa, i zvanično su potvrđene
Veterinarski inspektori obavili su vanrednu kontrolu, uzeli briseve i zaključili da je za ptice bila kobna takozvana avijarna influenca. Uprava za veterinu označila je Kej oslobođenja u Zemunu, gde se pojavio prvi oboleli labud, žarištem i ovo područje proglašeno je za ugroženo.
Tokom kontrole uzeti su brisevi sa tri uginula labuda, a analize ukazuju na pomenutu bolest. Osim ptica, na ovaj virus su osetljivi ljudi, svinje, glodari i mačke.
- Područje u prečniku od tri kilometra od žarišta, tačnije Keja oslobođenja, proglašava se zaraženim - navodi se u dokumentu Uprave za veterinu.
- U poluprečniku od 10 kilometara područje je ugroženo. Kako bi se sprečilo širenje bolesti donosi se odluka da se obavi popis gazdinstava i da se živina pregleda. Na popisu će se naći gazdinstva na rubnim delovima zaraženog područja. Osim ove, donosi se još odluka kako bi se sprečilo širenje virusa.
Članovi udruženja "Eko-Pančevački rit" nastaviće da apeluju na JP "Srbija šume" i Lovačko udruženje Beograd, da spreče lov na fazane, patke i divljač jer su oni prenosioci virusa. Takođe navode da će se obratiti JP "Srbija šume" da uklone i ostale leševe labudova iz Beljarice, jer oni gazduju ovim područjem.
Virus koji izaziva bolest avijarna influenca prenosi se direktnim i indirektnim putem preko divljih ptica, inficirane živine. Virus se razmnožava u ćelijama digestivnog i respiratornog trakta.
Različiti sojevi ovog virusa tokom prošlog veka izazvali su tri pandemije, špansku groznicu početkom 20. veka, azijski grip 1957. godine i hongkonški grip krajem šezdesetih.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Lider Demokratske narodne partije (DNP) Milan Knežević uputio je žestoku poruku premijeru Crne Gore Milojku Spajiću, reagujući na njegove najnovije napade na Srbiju i predsednika Aleksandra Vučića.
Lider SNS i savetnik predsednika za regionalna pitanja Miloš Vučević oštro je osudio prebijanje i zlostavljanje Nenada Raškovića iz sela Dren u opštini Zubin Potok, ocenivši da je reč o "delu ruku krvnika" i nastavku terora nad srpskim narodom na Kosovu i Metohiji.
Blokader Kosta Golubović na tajkunskoj N1 pokazao je potpunu nesposobnost i odsustvo bilo kakve politike - na direktno pitanje o sankcijama Rusiji i spoljnopolitičkom smeru Srbije, poručio je da su to za njih nebitne stvari i "sitniji detalji".
Predsednica Odbora za Kosovo i Metohiju Skupštine Srbije Danijela Nikolić poručila je da je svaka rana na telu Nenada Raškovića, kojeg su juče pretukli pripadnici Kosovske policije u Drenu u Zubinom Potoku, optužnica protiv sistema koji je dozvolio takvu torturu i upitala sve međunarodne predstavnike na Kosovu šta još treba da se dogodi jednom Srbinu da bi nasilje nazvali pravim imenom.
Pripadnici policije na Novom Beogradu uhapsili su M. M. (53), koji je u samo nekoliko sati napravio nezapamćeni teror po gradu: opljačkao je američkog i ukrajinskog državljanina, radnici cvećare pretio elektrošokerom, dok je radnicu auto-škole brutalno isekao polomljenom flašom.
Nacionalna služba spasavanja na moru u Rijeci (MRCC Rijeka) pokrenula je obimnu i koordinisanu akciju potrage i spasavanja zbog nestanka 4 mlađe osobe, državljana Portugala, kojima se gubi svaki trag u Velebitskom kanalu kod Senja.
U blizini Atletske dvorane na Voždovcu, na Bulevaru oslobođenja, juče zabeležen jeziv incident koji je uznemirio prolaznike i rekreativce u Banjičkoj šumi: žena (44) kretala se stazom kroz šumu kada joj je s leđa prišao nepoznati muškarac i bez ikakvog povoda je uhvatio za zadnjicu.
Direktor rumunske nuklearne elektrane Černavoda, Romeo Urjan izjavio je danas da će drugi reaktor te elektrane biti isključen u četvrtak u 07 časova zbog niskog vodostaja Dunava, kao i da neće moći da se ponovo pokrene u narednih deset dana, zbog kontinuiranog smanjenja nivoa vode Dunava.
Američki preduzetnik Ilon Mask našalio se na društvenoj mreži Iks povodom satirične objave da je kupio Veliku Britaniju, upitavši koliko bi takva kupovina koštala.
Ukrajina je pauzirala napade dronovima na naftne tankere koji koriste rusku crnomorsku luku Novorosijsk, nakon zahteva američkog potpredsednika Džej Di Vensa, saopštili su danas ukrajinski zvaničnici.
Predsednik Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp izjavio je da SAD i dalje imaju kontrolu nad Ormuskim moreuzom i zapretio da će Iran "biti raznesen" ako Teheran pokuša da promeni situaciju.
Stručnjakinja za ponašanje životinja je objasnila zašto su neke rase pasa izbirljivije od drugih kada je u pitanju hrana, kao i koje rase pasa važe za najizbirljivije.
Ako tražite novi miris, a ne želite da potrošite mnogo novca, izdvojili smo tri parfema koji koštaju manje od 3.000 dinara, dok se najjeftiniji među njima može pronaći za manje od 900.
Pevač Marko Stojković, poznatiji kao MC Stojan, podelio je sa pratiocima intiman trenutak opuštanja sa devojkom i kućnim ljubimcem od kog se, sudeći po svemu, ne razdvajaju ni kada legnu na spavanje.
Rijaliti par Anđela Đuričić i Nenad Marinković Gastoz trenutno uživaju na Maldivima odakle dele romantične snimke sa pratiocima, a poslednja objava vožnje bicikla sve je raznežila.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.