KADA ČUJU TRUBU SVI SE HVATAJU ZA NOVČANIK! Pijačni prodavci u Čačaku na originalan način MAME MUŠTERIJE (VIDEO)
Podeli vest
Tokom pandemje korona virusa mnogi poslovi našli su se na ivici, a veoma teško svih ovih meseci bilo je i pijačnim prodavcima koji ne samo da su se borili sa ogromnom konkurencijom u vidu tržnih centara i kineskih prodavnica, već im je i virus umalo zatvrio tezge.
Hol Ekonomskog fakulteta u Kragujevcu grmeo je od trubača ovih dana a povod je bio vredan pažnje. Veroljub Dugalić, redovni profesor ovog fakulteta je nakon 40 godina provedenih u toj visokoškolskoj ustanovi otišao u penziju
25.10.2021
09:55
Ipak, oni se ne predaju, na njihovim licima je osmeh, a da bi oterali maler i privukli kupce za praznične tezge u centru grada na Moravi, čačanski Romi koji već nekoliko decenija žive od prodaje robe odlučili su da uz zvuke trube isprate staru i dočekaju novu godinu.
"Mi cigani u životu smo uvek optimisti, kakva god da je godina iza nas mi verujemo da će sutra biti bolje. Preživeli smo mnogo toga, preživećemo i ovo. Treba biti pozitivan. Nisu vremena kao nekad kada nisi imao tržne centre, pa se kupovalo ne na komad već na dzakove, imao je tada narod para, sada su svi otišli da kupujemo po buticima, a kvalitet je isti kao naš. Iako je korona smanjila kupovinu, naši Čačani navikli su da kod nas pazare od igle do lokomotive i ne pitaju za kvalitet kada prodavca znaju", kazao je za RINU, Gradimir Gago Radosavljević, prodavac.
Foto: RINA
Da su se trubači pokazali kao pun marketinški pogodak pokazuje i činjenica da niko nije prošao pored tezge, a da nije nešto pazario. Dobra atmosfera uvukla se pod jakne i kapute prolaznika, pa su se novčanici otvarali brže nego inače.
"Mi se uvek potrudimo našim sugrađanima pred Novu godinu da ugrejemo srca, trubači nam defenitivno razbijaju maler. Kada prolaznici čuju muziku e prosto ne prođu, a da nisu pogledali štandove ali i pazarili nešto“, priča Gago.
Foto: RINA
Ipak, kako kaže, sve je poskupelo pa su i ono morali da idu u korak sa postavljenim pravilima, tako da više ne važi ona dobra stara za prodaju čarapa „tri para za 100 dinara“.
„Čarape ubedljivo najbolje prolaze, a mi se trudimo da imamo najkvalitetnije. Sada je tri para za 200 dinara, materijali za zimu su deblji i onda mora više da košta. Ipak, mušterije kad znaju da valja ne pitaju za ceno“, rekao je Gradimir.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Hol Ekonomskog fakulteta u Kragujevcu grmeo je od trubača ovih dana a povod je bio vredan pažnje. Veroljub Dugalić, redovni profesor ovog fakulteta je nakon 40 godina provedenih u toj visokoškolskoj ustanovi otišao u penziju
Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić dočekao je danas predsednika Švajcarske Konfederacije Gi Parmelana, koji će boraviti u zvaničnoj poseti Srbiji 28. i 29. aprila 2026. godine.
Udarne pesnice tajkunske antisrpske televzije N1, Žaklina Tatalović i Mladen Savatović, danas su zakukali na sav glas na društvenoj mreži Iks, objavivši, najblaže rečeno, patetične poruke.
Ekskluzivni intervju predsednika Srbije Aleksandra Vučića čuvenim britanskim novinarima i nekadašnjim diplomatama, Alisteru Kembelu i Roriju Stjuartu, odjeknuo je u čitavom svetu, a posebno u Ruskoj Federaciji, gde mediji te zemlje masovno dele segmente rzgovora, a posebno jednu izjavu šefa naše države.
Predsednik Saveza Srba iz regiona Miodrag Linta je istakao da se izostavljanjem srpskog jezika u oglasu za posao najgrublje krši Ustav, Zakon o zabrani diskriminacije i odluka o konstitutivnosti Srba i ravnopravnosti srpskog jezika i ćirilice u Federaciji BiH zajedno sa druga dva jezika.
Rezervisani su prostor ispred Doma Narodne skupštine, Trg Nikole Pašića, kao i okolne ulice do Trga Republike. Glišić je dodao da je prijava skupa podneta u skladu sa propisima i u zakonskom roku.
Kantonalni sud u Bihaću odredio je jednomesečni pritvor ženi iz Velike Kladuše koja se sumnjiči da je bacila trudnu ćerku sa balkona, pri čemu je nastradalo njeno nerođeno dete, potvrđeno je za Srpskainfo iz Kantonalnog tužilaštva USK.
Policija je u saradnji sa Višim јavnim tužilaštvom u Beogradu, u brzoј i efikasnoј akciјi, identifikova i uhapsila L.Č. (22) zbog postoјanja osnova sumnje da јe izvršio krivično delo teško ubistvo.
Kina polako potiskuje Rusiju u oblasti Srednje Azije, pre svega Kirgistanu i to u trenucima kada je Moskva pod teretom sad već četvorogodišnjeg rata u Ukrajini.
Bivši direktor FBI Džejm Komi optužen je je ponovo, ovaj put zbog fotografije školjki za koju su zvaničnici Ministarstva pravde rekli da predstavlja pretnju predsedniku Donaldu Trampu.
Lik Ivana Korsakova, kojeg u seriji "Katarina Velika" tumači ruski glumac Stanislav Tikunov, privukao je veliku pažnju gledalaca zbog burnog odnosa sa ruskom caricom Katarinom Velikom.
Publika ih je gledala kao nerazdvojne prijatelje, legendarne tandeme i velike glumačke partnere, ali iza kamera odnosi među pojedinim velikanima domaće scene bili su daleko komplikovaniji nego što se mislilo.
Glumica Sidni Svini dobila je ponudu vrednu čak 300.000 dolara od platforme za odrasle CamSoda nakon što su njene erotske scene u seriji "Euforija" izazvale ogromnu pažnju publike širom sveta.
Agrumi poput limuna, limete i pomorandži cenjeni su zbog osvežavajućeg ukusa i velike količine vitamina, ali lako mogu da izgube svežinu ako se ne čuvaju pravilno.
Ako još nemate plan za Prvi maj, dva jezera u komšiluku izdvajaju se kao savršene destinacije za kratak beg iz grada Bledsko jezero u Slovenija i Ohridsko jezero u Severna Makedonija.
Već neko vreme svi bruje o povratku pevača Milana Stankovića na scenu posle nekoliko godina pauze, a sada je to prokomentarisala i njegova koleginica Tamara Milutinović.
Folkerka Dara Bubamara našla se u centru skandala kada je krenula da kruži audio poruka u kojoj je pričala o seksu, a sada je navodno otkriven i identitet dečka o kom je pričala.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar