ON NAM JE JEDINO DETE! Ima 20 kila i bolestan je... Potresne reči oca malog Nikole iz Bora!
Podeli vest
Ne zameram komšijama, šta ću... Tako je to danas, nikoga više nije briga za najbliže komšije. Život teče dalje, verujem da onaj odozgo gleda sve,kaže Zdenko Smolović iz Bora, nakon šte je juče, na zahtev većine stanara zgrade u kojoj živi, uklonjena rampa podignuta zbog Zdenkovog sedmogdišnjeg sina Nikole koji je oboleo od cerebralne paralize
Naime, da bi malom Nikoli olakšali detinjstvo, a roditeljima ublažili tešku muku, Grad Bor je u avgustu mesecu počeo sa postavljanjem rampe na ulazu u zgradu, nakon što im se porodica Smolović obratila za pomoć. Građevinski inženjeri su predložili rampu koja prema pravilniku ispunjava sve standarde. Međutim, kako Zdenko kaže, već posle dva dana došlo je do problema:
U saobraćajnoj nesreći u Lapovu sinoć je poginuo Srećko Đokić, 19- godišnji mladić iz batočinskog sela Žirovnica.
29.12.2021
14:02
- Rampa je postavljena u avgustu. Dva dana su bili radovi i onda su obustavljeni jer su se stanari pobunili. Nije im se sviđala rampa jer im je navodno bio zatvoren prolaz i nisu imali dovoljno mesta da prođu. Međutim, ta rampa nije bila završena. Trebalo je da se stavi još zaštitna ograda i guma i da se osigura rampa. Da su sačekali da bude završena bilo bi drugačije, svi bi mogli da je koriste. Ali, eto, ispalo je da im se ona ne uklapa u ambijent.
Čak 21 od 31 porodice je stavila svoj potpis za uklanjanje rampe, koja je juče i zvanično uklonjena.
- Ta rampa je prebačena kod drugog čeoveka kome je potrebna, tako da je, srećom, bar neko koristi. Mi smo ostali u kontaktu sa opštinom. Obećali su nam da ćemo posle praznika ponovo pokušati da nađemo rešenje. Moraćemo da tim povodom ponovo organizujemo sastanak sa stanarima - kaže Zdenko i dodaje da nije lako Nikolu u kolicima dizati uz stepenice, ali su supruga i on navikli.
- On nam je jedino dete. Ima 20 kila, i s obzirom da ima cerebralnu paralizu, može da hoda samo oko 10 metara, i to uz pridržavanje. Nije nam lako uz stepenice, ali šta ćemo... Ne mogu da se ljutim ni na koga, nisam takav čovek. Valjda onaj odozgo vidi sve - zaključuje Nikola.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Gledalačko obaveštajna služba Informera (GOSI) snimila je Nebojšu Bojovića, intimnog prijatelja blokaderskog rektora Vladana Đokića, u jednom poznatnom beogradskom klubu.
Izvršilac pokušaja atentata na general-potpukovnika Vladimira Aleksejeva je Ljubomir Korba, državljanin Rusije, saopštio je Centar za odnose s javnošću Federalne službe bezbednosti.
Hrvati kukaju za vremenima kada su im se predsednici Srbije, poput Borisa Tadića, klanjali i izvinjavali, pa se sada teško privikavaju da Srbija ima predsednika koji čuvaj dostojanstvo, čast i tradiciju našeg naroda.
Ratni veteran Darko Anđelković Raška, borac sa Košara, poslao je poruku onima koji su prekrečili mural 'Kad se vojska na Kosovo vrati' ispred osnovene škole "Učitelj Tasa" u Nišu.
TV Informer uskoro počinje sa emitovanjem nove, dinamične i potpuno interaktivne emisije "Zlatna vest", koja publici donosi jedinstven spoj društvenih mreža, takmičenja i osvajanja novčanih nagrada i to uživo.
Pomahnitali mladić i devojka su u subotu uveče uz pretnju nožem napali vozača autobusa na liniji 47N na Voždovcu i pokušali da mu otmu vozilo puno putnika!
Ospežna policijska akcija sprovodi se u okolini Rume, nakon što su se u tom mestu otmičari Daniela Kajmakoskog, nakon udesa pobegli, a pevača ostavilo u olupini.
Sudija za prethodni postupak Višeg suda u Nišu na predlog VJT odredio je pritvor do 30 dana Nišliji Dušku G. (55) zbog teškog ubistva Nišlijke Aleksandre Š. (43), koju je 6. februara u Ulici Babičkih odreda usmrtio hicima iz pištolja.
Na društvenim mrežama pojavio se snimak automobila "volvo" koji beži policiji. Kako se kasnije ispostavilo, to je bio automobil u koje su se nalazili otmičari pevača Daniela Kajmakoskog.
Sistem komunikacija u Ukrajini pokazuje znake ozbiljnih oštećenja, izjavio je narodni poslanik iz redova "Sluge naroda" i predsednik Upravnog odbora Internet asocijacije Ukrajine, Aleksandar Fedienko.
Kako je svakog dana termin od 20 sati na Prvom programu RTS-a rezervisan za domaći serijski program, publika će od večeras, 8. februara, moći da gleda novu reprizu kultne domaće serije "Selo gori, a baba se češlja", stoji u programskoj šemi.
Dejvid i Viktorija Bekam možda neće imati nikakvu ulogu u životu budućeg unuka kog njihov najstariji sin Bruklin i njegova supruga Nikola Pelc planiraju da usvoje.
Serija "Selo gori, a baba se češlja" vraća se od večeras na TV ekrane. Selo u kom se snimala serija, a koje se za ove potrebe zvalo Petlovac, danas izgleda potpuno drugačije.
Iza nezaboravnih uloga i harizme legendarnog glumca Josifa Tatića kriju se godine boemije, cigareta i alkohola koje su, kako je sam priznao, ostavile su dubok trag na njegovo zdravlje i obeležile njegovu sudbinu.
Mati Kaspi, jedan od najznačajnijih izraelskih kompozitora i kantautora, autor nekih od najvoljenijih pesama u istoriji izraelske muzike, preminuo je u 76. godini nakon duge borbe sa teškom bolešću.
Žene nekada iako su jako lepe, svoj izgled umeju da naruše lošim odabirom odeće, pored kroja način na koji kombinuju boje je presudan. Međutim, postoji rešenje.
Pevačica Kaja Ostojić otkrila je kako je nakon napada na kuću Zdravka Čolića ozbijno shvatila da treba da brine o svojoj bezbednosti, zbog čega je sada čuva obezbeđenje.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar