Meso i proizvodi od mesa koji su domaće proizvodnje biće od 1. aprila obeleženi posebnom oznakom u prodajnim objektima, izjavio je Tanjugu Goran Ðaković, savetnik ministra poljoprivrede Srbije
09.03.2022
19:34
Prema prognozi meteorologa Čubrila stiže nam još jače zahlađenje.
- Po istočnoj periferiji jakog anticiklona ka nama se spušta nova količina hladnog vazduha koja će od sutra usloviti vrhunac ovog hladnog talasa.
U toku noći ka četvrtku i u četvrtak pre podne preko regiona će se sa severoistoka premestiti još jedan hladan front iza koje se spušta jezgro vrlo hladnog vazduha. U toku noći ka četvrtku nad većim delom regiona oblačno i hladno uz moguću pojavu prolaznog snega, koji se osim na planinama ponegde očekuje i u nižim predelima, posebno na istoku Hrvatske, severu Srbije, severu i severoistoku BiH. Reč će uglavnom biti o slabim padavinama, ali lokalno bi moglo na kratko biti vrlo jakog snega uz formiranje manjeg snežnog pokrivača, do oko 2cm visine.
- U brdsko-planinskom delu BiH, Srbije i Crne Gore treba očekivati konkretnije snežne padavine koje bi potrajale i u četvrtak tokom većeg dela dana te bi nad ovim predelima do četvrtka uveče palo do 4cm do 10-13cm snega, zavisi od lokaliteta. Najmanje padavina ili bez njih na zapadu i jugozapadu regiona i duž obale Jadrana - objašnjava Čubrilo.
U kopnenim predelima tokom noći ka četvrtku vetar u okretanju na jak i vrlo jak severni i severoistočni, dok će duž Jadrana sutra biti jake i lujnu bure. U četvrtak posle podne na severu regiona smanjenje oblačnosti uz razvedravanje. Dnevni maksimum od +1 do +6 stepeni Celzijusa, uveče u daljem padu.
Foto: Informer
Meteorolog Marko Čubrilo
Izgledi vremena za naredne dane
U noći ka petak sneg ponegde na planinama BiH, Srbije i Crne Gore, dok će nad većim delom regiona preovlađivti vedro i vrlo hladno tako da će u petak jutarnji minimum biti veoma nizak za ovo doba godine i trebao bise kretati od -8 do -3 u nizijama i do oko -15 stepeni ponegde na višim planinama.
U petak uglavnom suvo, ali veoma hladno uz pojačan severni vetar i dnevni maksimum od 0 do +5 stepeni Celzijusa, uveče vetar u slabljenju i noć ka suboti donosi vedro i ponovo veoma hladno vreme uz minimume slične onim od protekle noći, ali ponegde u kotlinama BiH, Srbije i Crne Gore minimum bi mogao pasti i koji stepen ispod -15 stepeni Celzijusa.
U subotu tokom dana sunčano i prohladno uz maksimum od +4 do +9 stepeni Celzijusa, dok će vetar biti slab. Nedelja ujutro ponovo donosi mraz ali ipak slabiji, dok će dnevni maksimum biti od +5 do +10 stepeni Celzijusa.
Foto: Beta
Lepo vreme neće se zadržati
Od nedelje toplije
Od nedelje sa izmeštanjem jezgra anticiklona nad naš deo Evrope sledi sunčano i osetno toplije vreme.
- Nad Pirinejskim poluostrvom se računa na razvijanje jakog ciklona ali on ne bi imao uticaja na vreme kod nas osim što bi ka nama pokrenuto topao vazduh te bi uz toplu košavu i jugo na Jadranu oko 15.03. maksimumi bili i do +17 stepeni Celzijusa ponegde -ističe Čubrilo.
Međutim, prema rečima meteorologa Čubrila, toplo vreme se neće dugo zadržati, pa nam tako 19. marta sledi novo zahlađenje.
- Posle 19.03. modeli sve više podržavaju novo izmeštanje jezgra anticiklona na sever pri čemu bi se ka nama ponovo sa severoistoka pokrenulo hladnije strujanje, topla košava bi verovatno prešla u svoju hladno varijantu, dok bi duž Jadrana ponovo bilo bure. Koliko bi to zahlađenje bilo jako i koje bi sve njegove karakteristike mogle biti sada nije moguće precizno reći, ali deluje da posle kratkotrajnog prolećnog intemeca, ponovo sledi relativno hladno vreme - zaključio je Čubrilo.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Sneg u Srbiji neprestano veje od juče, što je napravilo potpuni haos na putevima i gradskim saobraćajnicima, ali gradske službe su nakon nekoliko sati uspele da očiste ulice i omogućile da se saobraćaj odvija normalno.
U Srbiji će danas na severu i zapadu Srbije biti snega, u ostalim krajevima mestimično sa kišom, koja će se u zapadnim, centralnim i istočnim krajevima lokalno lediti na tlu uz postepeni prelazak kiše u sneg.
Meso i proizvodi od mesa koji su domaće proizvodnje biće od 1. aprila obeleženi posebnom oznakom u prodajnim objektima, izjavio je Tanjugu Goran Ðaković, savetnik ministra poljoprivrede Srbije
Beskrajno poštovanje među narodima koji čine Rusiju bilo je ključno za nastanak i očuvanje multinacionalne države, izjavio je predsednik Ruske Federacije Vladimir Putin, obraćajući se na svečanosti povodom početka Godine jedinstva naroda.
Jelena Zorić, novinarka tajkunskog Vremena, stavila je tačku na pokušaje hejterskih medija da zaplenu pet tona marihuane u Konjuhu povežu sa lažnom aferom Jovanjica.
Ideološkinja blokadera Nataša Kandić odavno je dotakla dno kada je u pitanju širenje mržnje prema svemu srpskom, ali ovog puta je prevazišla samu sebe.
Skandalozne fotografije na kojima se vidi kako s drogom pozira poznata blokaderka iz Novog Pazara, N. M, koja je učestvovala u mnogobrojnim zgudbidanskim protestima širom Srbije i a njima širila "prave vrednosti", izazvale su šok i nevericu.
Lider naprednjaka i savetnik predsednika republike za regionalna pitanja Miloš Vučević istakao je gostujući na Informer televiziji da predsednik Vučić ima puno pravo da kritikuje ministre, jer kritika nije zlonamerna, već očinskog karaktera.
Poznati biznismen Branko Babić, koji je trn u oku blokaderima jer raskrinkava njihove laži i izmišljotine, ali i razotkriva sav besmisao njihovih akcija, objavio je novi šokantan-snimak zgubidana koji otkriva više nego hiljadu reči.
Takmičar Crvenih Aleksa Erski otkrio je da postoji zavera protiv Sanje Kalinović iz suprotnog tima, međutim, kako je sam naveo to polazi od Anabele Zonai.
Aleksandar Miljević, koji je eliminisan iz Exatlona, osudio je postupak Jovana Radulovića Jodžira, koji je tokom sinoćne borbe tražio da se igra, sa Jovanom Ikićem, ponovi.
Marko Nikolić i Nemanja Radovanović nasamo su pričali o sukobu Amele Zonai i Sanje Kalinović i doneli su zaključak da ih je Aleksa Erski namerno zavadio.
Član predsedništva SNS Miroslav Čučković gostujući u Info jutru komentarisao je učešće rektora Beogradskog univerziteta Vladana Đokića na narednim izborima i to ispred tzv. Studentske liste.
Četrnaesta epizoda Informerove hit emisije "Na merama" otkriće vam gde poslanik blokader Branko Miljuš “bistri” politiku, čime se bavi samozvani revolucionar Aleksandar Jovanović Ćuta, kakve su gastronomske navike političara u pokušaju Miroslava Aleksića, kako penzionerske dane provodi poznato TV lice Žika Šarenica, te na koji način jedan od glavnih pretendenata za studentsku listu Milo Lompar glumata čoveka iz naroda.
U nastavku akcije na suzbijanju distribucije droge, UKP, PU za grad Novi Sad i Više javno tužilaštvo u Beogradu uhapsili su u Surčinu više osoba i zaplenili više od 80 kilograma droge, kao i dva automobila i veću količina novca za koji se sumnja da potiče od prodaje droge.
Grupa Aleksandra Aleksića, poznatog pod nadimkom Kravica, duži vremenski period sprovodila je brutalno reketiranje vlasnika restorana i firmi, koristeći pretnje smrću, ucene i zastrašivanje kao osnovni metod pritiska.
Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije Policijske uprave za grad Beograd, u saradnji sa Trećim osnovnim javnim tužilaštvom u Beogradu, uhapsili su L. M. (22) zbog sumnje da je izvršio krivično delo izazivanje opšte opasnosti u saizvršilaštvu.
Bankarska službenica D. I. uhapšena je danas u Novom Sadu zbog sumnje da sa računa svojih klijenata neovlašćeno prebacivala novac na svoj bankovni račun i tako pokrala više od 10 miliona dinara.
U Višem javnom tužilaštvu u Beogradu saslušan je državljanin Crne Gore Vukašin M. (20) zbog sumnje da je 30. januara u ulici Ratka Mitrovića, na Čukarici, na podmukao način pokušao da liši života oštećenog D.S. i jer je neovlašćeno nosio pištolj sa pripadajućom municijom, za čije nabavljanje i držanje nije imao odobrenje nadležnog organa.
Kineski naučnici saopštili su da su razvili kompaktno mikrotalasno oružje ultra visoke snage, za koje tvrde da može da utiče na rad satelita sistema Starlink u niskoj Zemljinoj orbiti, prenosi "South China Morning Post".
Američki predsednik Donald Tramp javno je danas podržao mađarskog premijera Viktora Orbana pred parlamentarne izbore u Mađarskoj, zakazane za 12. april, poručivši da je reč o „zaista snažnom i moćnom lideru“ koji ima njegovu punu podršku.
Ukrajina, koju je Rusija spremna da vidi kao susednu državu, mora imati neutralan status i biti dobronamerna, izjavio je ruski ministar spoljnih poslova Sergej Lavrov u intervjuu Riku Sančezu za televiziju RT, povodom Dana diplomatskog radnika.
Retka fotografija kompletne glumačke ekipe iz osmog nastavka serijala "Lude godine" probudila je snažnu nostalgiju i oduševljenje među fanovima, vraćajući u fokus kultnu "Drugu Žikinu dinastiju" i legende domaćeg filma.
Popularna pevačica Adison Rej nastupala je na dodeli Gremi nagrada i iiako joj je nagrada izmakla, ipak je ostala upamćena, i to po nastupu u pelenama.
Talula Bankhed, jedna od najskandaloznijih zvezda zlatnog doba Holivuda, vodila je krajnje razuzdan život, a brojne veze sa muškarcima i ženama, zavisnost od alkohola i cigareta, kao i polne bolesti, dovele su do toga da sa samo 31 godinom ostane bez materice.
Pevačica Jelena Karleuša našla se na teškim mukama kada je u igrici Informera morala da otkrije šta joj prvo pada na pamet kada čuje određene pojmove ili imena.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar