U planinskim selima na Goliji palo preko 20 centimetara novog snega
Tokom noći od 10 do 30 cenimtera novog snega u višim planinskim predelima, palo je na teritoriji opštine Ivanjica. Svi putevi su za sada prohodni, a mehanizacija je na terenu i radi na raščišćavanju.
- Na kolovozima u višim predelima ima oko dva centimetra snega. Za sada je sve prohodno i nadamo se da će tako i ostati. Najrizičnije je preko Golije, jer jak vetar za nekoliko minuta može da zaveje deonicu Preko Brdo - Odvraćenica - Golijska Reka - kaže Vitomir Arsović iz Puteva Ivanjica.
Foto: Rina
Iako nove snežne padavine nisu zadale veće probleme i za sada nema neprohodnih puteva, u velikom problemu bi se mogli naći malinari ovog kraja jer vremenske neprilike mogu uticati na količinu roda.
- Biće veoma kritično ako se noćas spusti temperatura u minus. Ako bude mraz ne piše se dobro za voće koje je u dobroj fazi rada i razvijanja. Gledamo u nebo i nadamo se najboljem. Sneg nije toliko opasan, niti može da uzrokuje veću štetu, ali jak minus bi značio desetkovanje roda. Mladi listići na stabljici, a i sami lastari su puni tečnosti jer su urađena prihranjivanja samih plantaža sa mineralnim đubrivima - izjavio je malinar Dobrivoje Radović.
U ravničarskim krajevima i u dolini reke Moravice, radovi u malinjacima su uveliko u toku. Na brdskoplaninskom području nisu krenuli u punom intenzitetu jer još uvek nije otopio ni stari, a već je pao novi sneg.
Meštani koji žive pod Golijom, jednom od najsurovijih srpskih planina, decenijama su čekali da njihov izlokani makadam promeni izgled, a sada se njihov veliki san ostvaruje
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Meštani koji žive pod Golijom, jednom od najsurovijih srpskih planina, decenijama su čekali da njihov izlokani makadam promeni izgled, a sada se njihov veliki san ostvaruje
Jedan od najostrašćenijih blokadera, Luka Pešić, bio je kolovođa današnjeg nasilja u Užicu tokom kog su njegovi istomišljenici nasrtali na kordon policije ne bi li izazvali krvoproliće u tom gradu gde se održavao skup Srpske napredne stranke (SNS).
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić danas je pred hiljadama ljudi u srcu Užica na mitingu "Ujedinjena Srbija" održao veličanstven govor tokom kog je u jednom trenutku poslao moćnu poruku svima onima koji bi da cepaju našu zemlju.
Otkrivena je kompletna pozadina i spisak kolovođa koji stoje iza sramnih provokacija i pokušaja izazivanja haosa na skupu u Užicu. Predvodnik grupe ekstremista i blokadera koji su došli da terorišu pošten narod i izazivaju incidente je Petar Holik iz Novog Sada.
Predsednica Narodne Skupštine Republike Srbije Ana Brnabić razmontirala je u četiri kratke rečenice predsednika DS-a Srđana Milivojevića, koji je, podsetimo, danas bio jedan od predvodnika nasilnih blokadera u Užicu.
Lanu Stanišić, Nemanju Radovanovića i Jovana Ikića veoma je iznenadila informacija da će Exatlon 2 trajati tri meseca, a njihova reakcija će se prepričavati.
Bivši učesnik "Exatlona" Andrej Bedić otkrio je kako se nosio sa porazima u takmičenju, ali i detalje iz privatnog života koje javnost do sada nije znala.
Na društvenim mrežama pojavila se fotografija muzičara Pavla Boškovića, poznatijeg kao Gazda Paja, iz detinjstva, koja je izazvala brojne reakcije i simpatije fanova.
Bivša učesnica Exatlona Sanja Kalinović podelila je sa pratiocima svoje mišljenje o učešću Gazda Paje u novoj sezoni najvećeg sportskog rijalitija na svetu.
Kada pijani ili drogirani sednu za volan, ne ugrožavaju samo sebe i druge učesnike u saobraćaju, već neretko, kada ih policija zaustavlja, pokušavaju da pobegnu. Umesto da stanu na znak službenika, dodaju gas, prelaze u suprotnu traku, prolaze kroz ulice velikom brzinom, a pojedini, kada shvate da im beg automobilom ne uspeva, pokušavaju da policiji umaknu i pešice. Tako obična saobraćajna kontrola za nekoliko trenutaka može da preraste u pravu filmsku poteru.
Na društvenoj mreži Instagram, pojavila se neobična objava B. K. iz Velikog Gradišta, koji je iz pištolja ubio zeta S.Č. i sestričinu (19), nakon čega je počinio samoubistvo.
Sinoć je u Zaječaru počeo tradicionalni rok spektakl, 59.Gitarijada koja se održava u podnožju Kraljevice uz rokere koji su pristigli iz svih gradova Srbije, ali i iz inostranstva.
Iako se često smatra da je osam sati sna idealno za svakoga, stvarna potreba za odmorom varira od osobe do osobe. Dok nekima ista količina sna nije neophodna da bi normalno funkcionisali, drugima je potrebno znatno više vremena u krevetu da bi se osećali odmorno i produktivno.
Američka kompanija Gugl objavila je danas da će promeniti pravila o neželjenom sadržaju u Evropskoj uniji kako bi otklonila zabrinutost regulatora i izbegla moguću kaznu zbog kršenja pravila o konkurenciji.
Kada nemate ideju šta da pripremite za večeru, ovaj recept sa šampinjonima, slaninom i kobasicom može biti odličan izbor. Jednostavan je, zasitan i pravi se od namirnica koje su lako dostupne.
Harmonikaš Aca Sofronijević otkrio je kako se neke kolege sa estrade nisu odazvale na poziv da gostuju na drugom koncertu pevača Milančeta Radosavljevića.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.