GRIP SE ŠIRI MEĐU DECOM! Veliki broj zaraženih, ako primetite ove simptome pravac kod doktora
U domovima zdravlja u Beogradu sve je više obolelih od virusa gripa, koji je počeo da se širi i među decom predškolskog i školskog uzrasta
08.04.2022
14:31
RINA
Srbija
Međutim, umesto na ponos ona sada služi za sramotu jer je u veoma lošem stanju. Njeni prozori su polomljeni, fasada oronula, a toaleti dotrajali. Svi roditelji sa strepnjom decu šalju na nastavu, jer je pitanje dana kada će se fasada sa unutršanje strane školskog dvorišta urušiti.
- Ovo je bruka i sramota. Svaki dan strahujem kada mi deca odlaze na časove, da li treba neko dete da bude povređeno, pa da se nadležni sete da obnove školu? Vidite i sami kako škola izgleda, prozori su polomljeni, a fasada sa unutrašnje strane školskog dvorišta se urušava. Fiskulturna sala je priča za sebe, stakla na njoj su ispucala, pa se često deca žale da je parket mokar kada kiša pada - revoltirano je rekla za RINU, Milica, čije dvoje dece pohađa ovu obrazovnu ustanovu i dodaje da jedinu svetlu stvar u ovoj školi prestavlja nastavni kadar koji je bez greške i za svaku pohvalu.
Foto: RINA
U obnovu škola širom zemlje, država je tokom poslednjih nekoliko godina uložila na stotine miliona evra. Među brojnim rekonstrisanim obrazovnim ustanova u Zlatiborskom okrugu su i škole u Novoj Varoši i Priboju. Međutim, za razliku od susednih opština, uporkos dobroj volji Vlade Srbije u Prijepolju je sasvim drugačije stanje.
Naime, još pre pet godina Kancelarija za upravljanje javnim ulaganjima, obezbedila je novac za rekonstrukciju Osnovne škole "Vladimir Perić Valter", ipak do danas ništa nije urađeno a projekat se nije pomakao sa početne, mrtve tačke. Roditelji, dece koja pohađaju časove u "Valteru" krivca za ovako stanje vide u menadžemntu škole, a sa roditeljima su donekle saglasni i čelni ljudi iz lokalne samouprave.
Foto: RINA
Prema rečima predsednika opštine Prijepolje Vladimira Babića, sredstva za obnovu škole su još davno obezbeđena, a lokalna samouprava radiće na tome da se ubrza realizacija projekta još tokom ove godine.
- Priču o sanaciji škole slušam dugo godina, ali se nije pomaklo sa mrtve tačke. Škola još uvek nije objedinila parcelu na kojoj treba da bude objekat adaptiran - navodi predsednik Opštine Vladimir Babić.
Sa druge strane, direktor škole Milinko Mićović, kazao je nedavno medijima da je najveći deo objekta ozakonjen, ali da tek nakon konverzije zemljišta, postupak može da krene dalje. On je naveo i da škola nije stručna za određene aktivnosti, te da bi glavnu ulogu u obnovi trebalo da preuzme lokalna samouprava.
Foto: RINA
Kako bi se ceo proces ubrzao, predsednik Skupštine opštine Prijepolje, Izudin Šantić, smatra da se nešto pod hitno mora menjati u odnosu lokalne samouprave prema direktnim i indirektnim budžetskim korisnicima, među koje spada u škola „Vladimir Perić Valter“.
- U "Valteru" ama baš ništa nije učinjeno za sve ove godine. Mi smo odlučili sada da menjamo odnos, da mi idemo ka školi, da ne čekamo da se seti direktor da kaže da nije ništa uradio, da izbegava na sve moguće načine, već da mi pokrenemo i ubrzamo celu priču - naglasio je Šantić.
Osnovna škola "Vladimir Perić Valter" je počela sa radom davne 1830. godine. Sadašnji naziv škola dobija nakon Drugog svetskog rata, po narodnom heroju Vladimiru Periću Valteru. Pored matične škole u Prijepolju, postoje i izdvojena odeljenja u Zalugu, Dušmanićima, Kučinu i Džurovu. Nastavu ukupno pohađa oko 950 učenika raspoređenih u 44 odeljenja.
Bonus video:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić oglasio se putem zvaničnog Instagram naloga.
06.12.2025
12:25
Branko Babić, biznismen, na mreži Iks stekao je popularnost pod nadimkom "Čovek iz Ratkova" gde često komentariše politička dešavanja u Srbiji.
06.12.2025
11:53
Stravičan slučaj maloletnog Vuka R. (13) iz Kraljeva, kog je fizički i verbalno zlostavljala grupa vršnjaka iz škole, bacavši na njega petarde i trerajući ga da ulazi u reku Ibar i viče: "Ja sam Ćaci", pokazuje šta je našem društvu u poslednjih godinu dana uradila blokaderdska fašistička ideologija.
06.12.2025
10:17
Posle 18 godina, klupko oko prodaje NIS-a se odmotava, ali učesnici te sramne odluke upetljali su se u sopstvene laži, pa se više ne zna ni ko pije, ni ko plaća.
06.12.2025
10:32
Hrvati su ponovo zakukali na svojoj televiziji RTL, ali ovog puta zbog rezervi zlata koje ima njihova zemlja, a koje su desetostruko manje od onih u Srbiji.
06.12.2025
11:46
Šesta epizoda Informerovog TV spektakla “Na merama”, koja se emituje večeras od 20h, otkriće vam zašto je “žuti političar” Borko Stefanović dobio “titulu” “Pakleni vozač”, šta u teretani radi Borkov partijski šef i tajkun Dragan Đilas, gde posle Skupštine odlazi njihova stranačka drugarica Marinika Tepić…
06.12.2025
11:08
Prošle sedmice u popularnoj Informerovoj TV emisiji "Na merama" mogli ste, između ostalog, da vidite, kako biznismen iz Ratkova Branko Babić sa Draganom J. Vučićevićem dogovara kupovinu medija Junajted grupe, šta na pijaci pazari ministarka Milica Đurđević Stamenkovski, kakve turustičke aranžmane merka poslanica-blokaderka Biljana Đorđević, gde penzionerske dane provodi nekadašnji lider SPO-a Vuk Drašković…
05.12.2025
10:57
Šampion Exatlona nije onaj ko je preživeo - već onaj ko je pobeđivao. I zato je ovo takmičenje čista esencija sporta.
03.12.2025
13:31
Gosti Info jutra Nikola Rađen, bivši vaterpolista, Dragan Vasiljković, fondacija "Kapetan Dragan" i Branko Babić, biznismen komentarisali su uvrede na račun Srba koje dolaze iz regiona.
03.12.2025
12:39
Premijera novog filma "Snaga jedinstva" biće prikazana u večeras u 22.30 časova na televiziji Informer!
01.12.2025
20:27
Čačak je potresao jeziv masakr u jednoj porodičnoj kući, a u kojoj su pronađena tela majke, oca i sina. Komšije stradalih otvorile su dušu za Informer.
06.12.2025
12:11
Čačak je potresao jeziv masakr u jednoj porodičnoj kući, a u kojoj su pronađena tela majke, oca i sina. Ispred kuće je stiglo i pogrebno vozilo.
06.12.2025
12:45
Građani Dolova kod Pančeva u šoku su nakon što je otkriven užas koji se dešavao u njihovom komšiluku.
06.12.2025
09:59
Beživotna tela dva muškarca i žene pronađena su jutros u jednoj porodičnoj kući u Čačku.
06.12.2025
10:59
Stravičan zločin dogodio se 6. decembra 2020. godine u šumi u mestu Jarak kod Sremske Mitrovice i to zbog tartufa.
06.12.2025
08:09
Tokom sledeće nedelje, vojni objekti u Ukrajini biće napadnuti kao odmazda za napad dronom na soliter u Groznom, izjavio je danas lider Čečenije Ramzan Kadirov.
06.12.2025
12:32
Kao odgovor na napade Ukrajine, ruska vojska je pokrenula masovni udar raketama "Kinžal" na ukrajinske vojno-industrijske komplekse i energetska postrojenja, saopštilo je rusko ministarstvo odbrane.
06.12.2025
11:49
Ramzan Kadirov pozvao Ukrajince da izađu i kažu svoju reč protiv Zelenskog.
06.12.2025
10:25
Najmanje 11 osoba je ubijeno, a više od deset povređeno u masovnoj pucnjavi u hostelu u Ateridžvilu, u blizini Pretorije, saopštila je južnoafrička policija.
06.12.2025
11:00
Izaslanici i savetnici američkog predsednika Donalda Trampa i ukrajinski zvaničnici saopštili su da će se u subotu sastati treći danzaredom, nakon što su postigli napredak u definisanju bezbednosnog okvira za posleratnu Ukrajinu.
06.12.2025
10:53
Književnik Radivoj Raša Popov je pre 11 godina doživeo veliku neprijatnost kada su ga napala dvojica maloletnika koji su mu oteli novac, a onda pokušali i da provale u njegov stan.
06.12.2025
11:03
Večeras se na Prvom programu RTS emituje osma epizoda serije "Tvrđava" sa početkom u 20.11 sati.
06.12.2025
08:03
Glumica Ivana Panzalović napravila je pravi haos na Instagramu nakon što je objavila seriju vrelih fotografija iz Dubaija.
05.12.2025
16:01
Pevačica La Toja Džekson, sestra pokojnog Majkla Džeksona, objavila je na Instagramu fotografije na kojia je mršavija nego ikad.
05.12.2025
15:05
Privatni detektiv Rejmond Rano, koji više od 30 godina prati bračna neverstva, tvrdi da postoji jedan vrlo jasan znak koji često otkriva muškarce koji varaju, a to je stanje njihovog automobila.
06.12.2025
12:20
Kolač mekan kao pahulja pravi se za nekoliko minuta, bez mnogo prljavih sudova i komplikovanih sastojaka, ovaj desert je pravo čudo.
06.12.2025
09:40
Fejsbuk Dejting poslednjih meseci privlači sve više pažnje, ali mlađi korisnici i dalje teško dolaze do mečeva. Starija publika mnogo bolje koristi ovu opciju, dok mladi sve češće prelaze na druge aplikacije.
06.12.2025
11:40
Nova 2026. godina se bliži, a evropske metropole već spremaju spektakl kakav se pamti. Ovo je lista gradova koji su uvek rasprodati i poznati po dočeku o kom se priča mesecima.
06.12.2025
08:00
Zima je period kada se mnoge žene žale da im se kosa masti brže nego ikad, nekima već nakon jednog dana izgleda slepljeno i beživotno.
06.12.2025
07:00
Veljko Kuzmančević, suprug modne dizajnerke Verice Rakočević, ispričao je kako se odrekao potomstva i da nakon očeve smrti nikada nije posetio njegov grob.
06.12.2025
11:51
Povodom pet godina od smrti pevača Džeja Ramadanovskog kompozitor Aleksandar Futa Radulović je u njegovu čast napisao pesmu "Živ sam, nažalost".
06.12.2025
11:33
Bivša rijaliti učesnica Anđela Đuričić snimila se u javnom toaletu, i pokazala kako pre vršenja nužde zaštiti sebe od potencijalne zaraze.
06.12.2025
11:04
Rijaliti učesnica Mina Vrbaški sinoć je otvoreno priznala da joj se dopada cimer iz "Elite" Viktor Gagić.
06.12.2025
10:34
Pevačica Vesna Zmijanac oglasila se putem svog Instagram profila i otkrila da joj treba vremena da se oporavi zbog čega je pomerila svoj naredni nastup.
06.12.2025
10:04
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar