BIZONI SA FRUŠKE GORE DOBIJAJU IMENA! Predlozi stizali čak iz Poljske i Španije, EVO KAKO ĆE SRBIJA DA GLASA!
Podeli vest
Javno preduzeče Nacionalni park Fruška gora pozvalo je građane da se na fejsbuk profilu parka izjasne o predlozima imena za pet bizona koji su 29. marta dopremljeni na Frušku goru iz Poljske.
Portparolka Nacionalnog parka Branka Bogavac kaže da je s obzirom da je dovođenje bizona evropski projekat stiglo mnogo predloga iz Španije i Poljske koje su zemlje partneri, ali i da su deca predškolskog uzrasta iz Srbije bila kreativna.
Na Frušku goru su pre tri dana stigli i evropski bizoni, vrsta životinja koja je do nedavno bila potpuno zaboravljena na ovom području
31.03.2022
15:53
Izbor je sužen i predlozi će sutra biti objavljeni.
"Španska i poljska deca izabrala su više od petnaestak imena, mi smo izbor smanjili na pet. Španci su predložili da se mužjak zove Čikito. Naša deca su predložila pedeset imena. Glasaće se tokom narednih sedam dana. Klikom na fotografiju i na ime može da se glasa. Za nekih osam dana imali bismo pobednika koji je dobitnik najviše lajkova. Nakon toga bizoni dobijaju imena u rodovniku i onda bismo voleli da to budu svojevrsni miljenici nacije", kaže Bogavac.
Nakon ponovnog uvođenja jelena i uvođenja muflona u Nacionalnom parku Fruška gora sada živi i vrsta koja je do nedavno bila potpuno zaboravljena na ovom području. Smatra se da je poslednji bizon na ovim prostorima nestao pre više od 200 godina, a Fruška gora je danas jedino mesto na Balkanu na kojem ponovo počinju da se razmnožavaju ove životinje. Četiri ženke i jedan mužjak bizona su polno zreli, pa se za godinu dana učekuju i prve prinove.
Nakon adaptacije posetioci će moći da ih vide od polovine maja.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Pripadnici Afričkog korpusa Oružanih snaga Rusije napustili su malijski grad Kidal, nakon što je to uporište bilo opkoljeno hiljadama boraca, navodi se u izveštajima sa terena.
Iran je Sjedinjenim Američkim Državama predao formulu za pregovore u tri faze, prema kojoj bi se najpre razgovaralo o potpunom prekidu rata i garancijama da se sukob neće obnoviti u Iranu i Libanu.
Tajkunsku voditeljku Utiska nedelje, Olju Bećković, večeras je uživo u programu svojim odgovorom frapirao jedan gledalac koji se pri kraju emisije uključio kako bi glasao za jedan od ponuđenih predloga, to jest tema.
Blokaderski profesor Milo Lompar, koji predvodi jednu od zaraćenih blokaderskih frakcija, takozvane Lompariste, konačno je otkrio istinu o poliičaru Vladanu Đokiću, koji bi, podsetimo, trebalo da bude rektor Beogradskog univerziteta.
Okoreli opozicionar i blokader Miroslav Miki Aleksić, predsednik Narodnog pokreta Srbije (NPS), priznao je u Utisku nedelje na tajkunskoj televiziji Nova šta je predsednik Aleksandar Vučić sve uradio za našu zemlju u poslednjih 10 godina.
Tužilaštvo za organizovani kriminal Severne Makedonije saopštilo je da je privedeno 14 osoba osumnjičenih za nelegalan uvoz, distribuciju i korišćenje falsifikovanih medicinskih lekova i pomagala za estetske intervencije.
Državni tužilac u Osnovnom državnom tužilaštvu u Bijelom Polju odredio je zadržavanje do 72 sata osumnjičenima T. V. (27) i L. R. (34) iz Mojkovca, nakon saslušanja povodom slučaja brutalnog zlostavljanja muškarca B. M. (28).
U poslednje dve decenije, Balkan je potreslo čak 13 masovnih ubistava u kojima je ugašeno 102 života, a najtužnija činjenica je da su trećina tog broja bila deca.
Prava drama odigrala se danas na auto-putu Miloš Veliki, u smeru od Požege ka Beogradu, kod tunela Laz, kada se zapalio kamion natovaren robom velike vrednosti.
Iran je Sjedinjenim Američkim Državama predao formulu za pregovore u tri faze, prema kojoj bi se najpre razgovaralo o potpunom prekidu rata i garancijama da se sukob neće obnoviti u Iranu i Libanu.
Američki predsednik Donald Tramp kategorički je odbacio optužbe da je pedofil i silovatelj, koje se, prema navodima novinara, nalaze u manifestu Koula Alena, osumnjičenog za pucnjavu na večeri za dopisnike Bele kuće.
Glumac Miodrag Miki Krstović retko govori o privatnom životu, ali je jednom prilikom odlučio da podeli iskustvo koje mu je, kako kaže, potpuno promenilo pogled na zdravlje.
Finansijski horoskop za maj donosi dobre vesti za neke znakove, posebno za Bikove, Blizance i Jarčeve, kojima se otvaraju nove prilike za zaradu i stabilnost.
Glumac i slikar Uroš Đurić jedno vreme bio je u ulozi tragača u kvizu "Potera" koji se emituje na Radio-televiziji Srbije. Tokom tog perioda, dogodio mu se jedan nezgodan gaf.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar