• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: D.K.

04.05.2022

18:30

DRAMA U NIŠU! Mladića (33) ujeo poskok u dvorištu, hitno prebačen u bolnicu

Srbija

DRAMA U NIŠU! Mladića (33) ujeo poskok u dvorištu, hitno prebačen u bolnicu

Podeli vest

Nišlija N.D. (33) zbrinut je danas u Univerzitetskom kliničkom centru jer ga je, kako tvrdi, u njegovom dvorištu u naselju 9. maj ujeo poskok

Kako je potvrđeno u niškoj  Hitnoj pomoći, oni su intervenisali po pozivu da je čoveka ujela otrovnica.

- Pacijenta smo preuzeli iz privatnog vozila kojim je već bio krenuo ka bolnici. Bio je u svesnom stanju, tvrdio je da ga je u njegovom dvorištu ujela zmija – saopštila je doktorica Jadranka Trifunov.

U niškom UKC rečeno je da je pacijent svestan i kominikativan te da je primio terapiju predviđenu za ugriz otrovnih zmija.

- Pregledan je na Infektivnoj klinici gde je primio protivotrov nakon čega je upućen na odeljenje reanimacije radi daljeg praćenja njegovog zdravstvenog stanja. Uočena je manja povreda na desnoj potkolenici za koju pacijent tvrdi da je nastala zmijskim ujedom – naveli su iz niške bolnice.

Poskok je jedna od dve otrovnice koja obitava na našim prostorima, ali za razliku od šarke, čije je stanište u planinskim predelima, on se može pronaći na područjima do hiljadu metara nadmorske visine. 

Tokom prvomajskih praznika poskok je zatečen na parkiralištu jednog tržnog centra u Nišu gde je, kako se sumnja dospeo, u vozilu nekog od izletnika koji su posetili Jelašničku ili Sićevačku klisuru.

 

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

TV

Dobro veče Srbadijo - Arno Gujon o godišnjici Albanskog pogroma nad Srbima na Kosovu i Metohiji - Zločin koji i dalje traje
Live TV

Dobro veče Srbadijo - Arno Gujon o godišnjici Albanskog pogroma nad Srbima na Kosovu i Metohiji - Zločin koji i dalje traje

Urednik i voditelj emisije "Dobro veče Srbadijo" Igor Ćurčić ugostiće sutra od 22 sata uživo velikog humanitarca i direktora vladine kancelarije za javnu i kulturnu diplomatiju Arno Gujona, koji će govoriti o godišnjici stravičnog pogrom nad Srbima 17. Marta 20024. godine. Igorovi gosti biće i zdravičar i čuvar srpske tradicije Dragiša Simić, kao i harmonikaš Dragan Todorović, ali i sestre Gobović, Marija i Marina koje svojim glasovima pronose i čuvaju srpski etno melos.

16.03.2026

15:49

JOŠ TV VESTI

Hronika

Planeta

JOŠ Planeta VESTI

Zabava

Magazin

Džet set