SVE ĐOKE NA JEDNOM MESTU, BIRA SE NAJVEĆI, NAJLEPŠI ALI I NAJMANJI! Selo Belegiš je po jednoj stvari jedinstveno u čitavom svetu (FOTO)
Podeli vest
Skoro da nema osobe na prostoru bivše Jugoslavije koja nije čula za glavne likove iz mnogih viceva, Muja i Hasa, Pericu i Đokicu
I dok se Bosanci najčešće smeju dogodovštinama ove prve dvojice, srbi to najrađe čine uz Đoku. Da li su baš po njima nastale brojne šale ili ipak ne veliko je pitanje, ali ono što je sigurno i definitivno jeste da najviše Đoka ima u jednog sela na Dunavu.
Iako veliki poljoprivrednici i vredni radnici meštani sela Srednja Dobrinja kod Požege već godinama su u velikom problemu
02.05.2022
19:10
Foto: RINA
Đorđe je najčešće ime koje se daje muškoj deci u Belegišu
Svaki treći stanovnik Belegiša zove se Đorđe, i zato su tamošnji meštani odlučili da naprave manifestaciju jedinstvenu u svetu - Đokijadu.
- To je tako od davnina, Đorđe je ovde najčešće ime koje se daje muškoj deci. Kad sam sve izbrojao bilo nas je tačno 51. Jedan Đoka je preminuo, ali rodio se dečak koji se isto tako zove pa je broj ostao isti. Odlučili smo da napravimo manifestaciju na koju su dobrodošle sve Đoke, a ne samo ove iz našeg kraja - kaže za RINU Đorđe Radaković, predsednik Udruženja Đoka iz Belegiša.
Foto: RINA
Đorđe Radaković, predsednik Udruženja Đoka iz Belegiša
Ova nesvakidašnja manifestacija biće održana 14. maja, a još više neobična priznanja koja će tada dobiti mnogi pojedinci.
- Biramo najmanjeg i najvećeg Đoku, najzgodnijeg, najstarijeg i najmlađeg, pa čak i najušatijeg. Svi su dobrodošli, a osnov svega su lepo druženja i puno smeha. Nema tog posetioca ko se ovde ne nasmeje. Naročito kad se bira najmanji Đoka u selu, on je obavezno Mali Đokica. Imali smo veliku podršku i ljudi sa strane, a primarna ideja je da se na jednom mestu skupe svi imenjaci. Dobrodošle su i žene Đurđije i Đokinice - pručuje a ko drugi u ovom selu nego Đoka.
Da bi se pokazali u najboljem svetlu Đoke će pričati viceve, a odobrenje da se ova specifična manifestacija održi dao je i lokalni prota koji se takođe zove Đorđe.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Indijska kompanija Reliance Industries, vlasnik najvećeg rafinerijskog kompleksa na planeti, obnovila je kupovinu ruske sirove nafte nakon kratkog zastoja.
Takozvani premijer lažne države Kosovo, Aljbin Kurti, nije slučajno odabrao 28. decembar da baš za taj dan raspiše vanredne parlamentarne izbore na Kosovu i Metohiji, koji bi, kako tvrde analitičari, mogli da donesu različite scenarije za Srbe iz južne srpske pokrajine.
Potpredsednica Vlade Srbije i ministarka privrede Adrijana Mesarović izjavila je danas da je odluka suda u Prištini da osudi Slađana Trajkovića iz Kosovske Mitrovice na 10 godina zatvora bez dokaza i svedoka samo jedna u nizu skanadloznih protivpravnih odluka kojima se nastavlja odmazda i represija prema srpskom narodu na Kosovu i Metohiji.
Direktor Kancelarije za Kosovo i Metohiju Petar Petković izjavio je danas da su izbori za prištinski parlament koji se održavaju 28. decembra od presudnog značaja za opstanak srpskog naroda na Kosovu i Metohiji i pozvao sve Srbe da podrže Srpsku listu.
Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave saobraćajne policije, danas oko 15 časova, na državnom putu Beograd - Čačak, presretačem su zaustavili pedesetčetvorogodišnjeg R.M. koji je vozilom "pežo 206" za samo dva minuta u više navrata izvršio preticanje ukupno šest vozila preko uzdužne neisprekidane linije čineći prekršaj nasilničke vožnje, a zatim se kretao brzinom od 107 kilometara na čas, na delu puta gde je ograničenje brzine 60 kilometara na čas.
Na deonici zlatiborske magistrale, u ataru sela Draglica, večeras je došlo do saobraćajne nezgode, u kojoj su, prema našim saznanjima, učestvovala dva automobila.
Krvavi obračuni devedesetih godina odneli su mnogo života. Na vrelom beogradskom asfaltu, nizale su se brutalne likvidacije, sačekuše kao i otmice koje su duboko uzdrmale podzemlje.
Iran već danima sprovodi intenzivne raketne vežbe na više lokacija širom zemlje od Teherana i Isfahana do Mešheda. Obim, geografska rasprostranjenost i tajming ovih aktivnosti ukazuju da nije reč o rutinskoj obuci, već o strateškoj poruci upućenoj Izraelu i Sjedinjenim Državama.
Ruska svemirska agencija Roskosmos potvrdila je planove za izgradnju elektrane na Mesecu do 2036. godine, čime Moskva jasno pokazuje ambiciju da pređe sa simboličnih misija na trajno i dugoročno prisustvo na Zemljinom prirodnom satelitu.
Danas u Evropi postoji strana koja se zalaže za rat i strana koja se zalaže za mir, a trenutno je u prednosti ona koja zagovara rat, izjavio je danas mađarski premijer Viktor Orban.
Kerolajn Livit, sekretarka za štampu Bele kuće i prva trudnica na toj funkciji u američkoj istoriji, objavila je da očekuje drugo dete u maju 2026. godine.
Predsednik Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp izjavio je uoči sastanka sa ukrajinskim predsednikom Volodimirom Zelenskim da ukrajinski mirovni plan „nema nikakvu težinu“ bez njegove saglasnosti.
Supruga holivudske legende Brusa Vilisa, Ema Heming Vilis, objavila je potresan tekst o tome kako njihova porodica dočekuje praznike nakon teške dijagnoze glumca.
Rijaliti učesnici Maja Marinković i Filip Đukić u filmu koji snimaju takmičari u "Eliti" glume zaljubljen par zbog čega su se i poljubili pred cimerima.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar