SVI MOGU ZAJEDNO! Bajkeri iz Srbije, Hrvatske, Slovenije i Bosne pokazali da je ljubav i zajedništvo moguće sa dobrim ljudima (FOTO)
Podeli vest
Zajedništvo, sloga, tolerancija, ljubav, mir - sve je moguće kada se okupe dobri ljudi iz Bosne i Hercegovine, Hrvatske, Slovenije i Srbije
Na moto-susretima koje je na Starom jezeru organizovao Moto-klub "No limits", stigli su bajkeri iz regiona i Nemačke, Slovačke, Mađarske, Rumunije i još jednom pokazali da je neraskidiva nit koja ih povezuje dobrota i empatija.
Pobednik prvog tamburaškog festivala "Kikindske tamburaške svečanosti", koji je u organizaciji Kulturnog centra održan u Narodnom pozorištu, je orkestar "Lale sa Moriša", inače Srbi iz Čanada u Rumuniji
16.05.2022
09:29
Ima ih gotovo svih sfera života, bajkeri-preduzetnici, prevoznici, inspektori, sveštenici, lekari... Sve ih je zbližila ljubav prema motorima, a rado se odazivaju moto-susretima svoje, kako se zovu međusobno, "braće" gde god su pozvani. Nebojša Redžić (60) iz Drvara prešao je dalek put, čak 650 kilometara na motoru da bi došao u Kikindu.
- Vozim motor već 45 godina. Zadovoljstvo mi je da dođem u Kikindu, tu su naša braća koja nam uzvraćaju posetu u julu svake godine. Svi imamo posebno dobre odnose, mi u svetu motorista smo svi braća. Naš Moto-klub iz drvara zove se "Grizli" i imamo dvadesetak članova. Putovali smo sa kratkim pauzama oko 12 sati na motorima. Imamo puno prijatelja i u Sloveniji i Hrvatskoj, svi se poštujemo, volimo i družimo. Dokazujemo svima da je zajedništvo i te kako moguće. Godinama se okupljamo, dolazi hiljadu motorista iz svih krajeva i nikada nismo imali bilo kakvih problema, naročito ne onih obojenih politikom. Kamo sreće da u svetu sve funkcioniše kao kod bajkera - iskren je Nebojša.
Foto: Informer
Nebojša Redžić
Pomaganje i druženje ovi naizgled žestoki momci nastavljaju i u privatnom životu. Ističu da njihova misija nije ekstremna vožnja.
- Mi nismo iz tog sveta. Svi pomažemo jedni drugima. Kada imamo neki problem, samo pozovemo i naša je obaveza da pomognemo, bez obzira sa kog je prostora bajker. To je nešto najlepše, lep je osećaj kad znaš da možeš na nekog da računaš u svakom trenutku. Ja sam privatni prevoznik. Imao sam prijatelja sveštenika iz Velike Kladuše, Bošnjak, muslimanske veroispovesti, koji voli motore.
Bajkeri su složni u jednom - u saobraćaju ima raznih situacija, pa pozivaju na toleranciju svih učesnika u vožnji i na razumevanje, jer kao što neko fanatično voli lov ili ribolov, oni vole motore.
Tvrde da većih promotera ljubavi i sloge od bajkera nema.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
komentari
bajker
pre 3 godine
mogu zajedno, normalno, kad ne čitaju informer i druge sveionnike mrznje
Pobednik prvog tamburaškog festivala "Kikindske tamburaške svečanosti", koji je u organizaciji Kulturnog centra održan u Narodnom pozorištu, je orkestar "Lale sa Moriša", inače Srbi iz Čanada u Rumuniji
Ambsador Rusije Aleksandar Bocan-Harčenko izjavio je danas da se traži rešenje za Naftnu industriju Srbije (NIS) koje će, kako je rekao i ruski predsednik Vladimir Putin, biti pre svega u duhu i okviru prijateljskih odnosa dve zemlje.
Indijska kompanija Reliance Industries, vlasnik najvećeg rafinerijskog kompleksa na planeti, obnovila je kupovinu ruske sirove nafte nakon kratkog zastoja.
Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić prisustvovaće u subotu, 27. decembra polaganju kamena temeljca za izgradnju novog objekta Ministarstva odbrane i Generalštaba Vojske Srbije, saopštila je danas Služba za saradnju sa medijima predsednika Republike.
Kurtijevi kandidati, odnosno Srbi-izdajnici su kockari, propaliteti i raspikuće, takve ljude nude kao kanddate za poslanike našem narodu na Kosovu i Metohiji.
Predsednik Visokog saveta tužilaštva (VST) Branko Stmenković ponovo je danas prekršio zakon o VST tako što je bez održavanja sednice Saveta na kojoj bi članovi imali mogućnost diskusije i rasprave, odlučio da sam odbije prigovore izjavljene povodom tužilačkih izbora i sam donese odbijajuća rešenja, saznaje Informer.
Više javno tužilaštvo u Beogradu podiglo je optužnicu protiv Slobodana M. (28) zbog postojanja opravdane sumnje da je 20. juna 2025. godine u okolini Lazarevca na podmukao način lišio života oštećenog Z.L, a potom njegovo telo isekao na više delova u nameri da prikrije izvršenje krivičnog dela.
Viši sud u Podgorici oslobodio je danas prvostepeno biznismena Duška Kneževića u predmetu "Global karbon krediti" zbog nedostatka dokaza, javljaju podgoričke Vijesti.
U zajedničkoj akciji Sektora poreske policije - Operativnog odeljenja Beograd i Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprava kriminalističke policije, Odeljenje za borbu protiv korupcije, postupajući po zahtevu Višeg javnog tužilaštva u Novom Sadu, lišeno je slobode 29 lica
Republikanci u američkom Kongresu su tokom 2025. godine poništili rekordan broj saveznih propisa usvojenih za vreme mandata bivšeg predsednika SAD Džoa Bajdena, koristeći Zakon o kongresnoj reviziji (CRA).
Bugarska se i dalje nalazi među zemljama sa najvišim nivoom konzumiranja alkohola u Evropi i svetu, pokazuju najnoviji podaci Svetske zdravstvene organizacije (SZO), prenose lokalni mediji.
Moskovski gradski sud osudio je bivšeg zaposlenog Ministarstva spoljnih poslova Rusije Arsenija Konovalova na 12 godina zatvora zbog izdaje i saradnje sa američkom obaveštajnom službom, saopštila je Federalna služba bezbednosti (FSB).
Ruski državni program naoružanja za period 2027-2036. godine predviđa modernizaciju nuklearne trijade i razvoj univerzalnog sistema protivvazdušne odbrane, navedeno je u materijalima Kremlja za predsednički sastanak o novom državnom programu.
Diskusija o seriji "Tvrđava" održana je juče, a u razgovoru su učestvovali autori i saradnici jednog od najzapaženijih domaćih televizijskih ostvarenja.
Brazilka influenserka Ravena Hanijeli planira da postane "ponovo devojka", trošeći više od 19.000 dolara na operaciju vaginalnog pomlađivanja, ali jedan doktor upozorava na moguće rizike.
Pevač Boban Rajović biće deo nove sezone serije "Ubice mog oca" a, kako kaže, profesionalno će odraditi svoj deo posla i neće mu biti problem ni da se obnaži pred kamerama.
Rijaliti učesnica Milena Kačavenda tražila je savet od Maje Marinković u vezi njene silikonske zadnjice, te ispričala kako će nakon izlaska iz rijalitija i ona otići na istu operaciju.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar