ZA BRŽE ZAPOŠLJAVANJE MLADIH 75 MILIONA DINARA: U Kragujevcu predstavljen projekat “Znanjem do posla”
Podeli vest
U Biznis inovacionom centru u Kragujevcu predstavljen je Javni poziv za poslodavce - Trening platforma za obuke na radnom mestu, osmogodišnjeg partnerskog projekta vlada Švajcarske i Srbije, „Znanjem do posla“.
Projekat „Znanjem do posla“ (E2E) osmišljen da stvori preduslove za brže zapošljavanje mladih, objavio je u aprilu 2022. godine Javni poziv za poslodavce „Zaposleni po meri Vašeg biznisa“, za koji je izdvojeno 75 miliona dinara.
S. J. (62) putnik na prikolici za drva nastradao je kada je traktor kojim je upravljao nejgov prijatelj R.V. (40) sleteo s puta pa se prevrnuo
27.05.2022
13:36
Od 2016. godine ovaj projekat pomaže kompanijama da pronađu kvalifikovane zaposlene, a mladima da nađu dobar posao i do sada je obuke na radnom mestu prošlo 1.678 mladih, a više od 77 odsto mladih se odmah zaposlilo. U obukama su učestvovale 132 kompanije i 30 partnera iz javnog sektora i civilnog društva.
- Obuke su namenjene onima koji traže posao, sa posebnim naglaskom na mlade do 30 godina, ali ne isključujući ni druge potencijalne učesnike, naročito iz teško zapošlјivih grupa. Projekat pruža finansijsku i tehničku podršku poslodavcima iz ciljanih lokacija za organizovanje obuka na radnom mestu za mlade koji traže zaposlenje.
Cilj programa podrške je da se poslodavcima olakša proces izbora, obuke i zapošljavanja novih zaposlenih, istakao je Oliver Štrajt, direktor projekta „Znanjem do posla“.
Foto: K.R.
Ovo je četvrti poziv objavljen u okviru E2E projekta, koji je podržala Švajcarske, čija je ukupna vrednost 28,7 miliona evra. Projekat „Znanjem do posla“ kao partnerstvo vlada – Švajcarske i Srbije, krajem aprila 2022.godine zvanično je otvorio novi javni poziv za poslodavce, Trening platforme za obuke na radnom mestu „Zaposleni po meri vašeg biznisa“.
Od 2016. godine ovaj projekat pomaže kompanijama da pronađu kvalitetne zaposlene, a mladima da nađu dobar posao i do sada je obuke na radnom mestu prošlo 1.678 mladih, a više od 77 odsto mladih se odmah zaposlilo.
U obukama su učestvovale 132 kompanije i 30 partnera iz javnog sektora i civilnog društva. Kroz projekat pomoć na putu do posla dobilo je i još 3.665 mladih iz teže zapošljivih grupa.
Projektom je takođe predviđena podrška mladima na školovanju i onima koji traže zaposlenje kroz usluge karijernog vođenja i savetovanja, koje je koristilo skoro 21.000 mladih do sada i za šta je Švajcarska izdvojila milion evra u drugoj fazi projekta.
U drugoj fazi projekta Švajcarska i Srbija nastavljaju da zajedno doprinose realizaciji – Vlada Švajcarske sa 7,5 miliona EUR i Vlada Srbije sa 4,5 miliona EUR.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Ukrajina je spremna da se odrekne do 20 odsto svoje teritorije pod uslovom da se to tumači kao de fakto priznanje, a ne kao pravno priznanje, piše Njujork post pozivajući se na visokopozicioniranog zvaničnika iz američke administracije.
U emisiji "Usijanje" koja se emituje na Kurir televiziji vodila se žustra debata o višemesečnim studentskim blokadama, ulozi plenuma, političkim uplivima u akademsku zajednicu i dijalogu koji je konačno pokrenut između predstavnika vlasti i rektora. Gosti emisije bili su publicista Saša Gajović, analitičar Ibro Ibrahimović, narodni poslanik Dejan Bulatović, kao i prof. dr Vladan Petrov, koji se uključio putem Vibera.
Ruski predsednik Vladimir Putin ocenio je danas tokom sastanka sa patrijarhom srpskim Porfirijem u Moskvi da su, kako je rekao, saveznički odnosi između Rusije i Srbije najtopliji i najbliži.
Generalni direktor Telekoma Vladimir Lučić gostujući u emisiji "Da se ne lažemo" na Informer televiziji otvoreno je govorio o svim izazovima sa kojima se susreo Telekom, o propagandi Junajted grupe, kao i o svim inovacijama koje možemo očekivati u narednom periodu.
Teolog prof. dr Vladimir Poterjahin i sveštenik Srpske pravoslavne crkve Igor Bates gostujući na Informer televiziji govorili su o običajima i istoriji najvećeg hrišćanskog praznika - Vaskrsa.
Večeras je na Grbavici u Novom Sadu došlo do ubistva kada je muž ubio ženu u stanu, a prema nezvaničnim informacijama, u stanu je bilo dete koje je i prijavilo zločin.
Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova u Leskovcu uhapsili su jednog sedamnaestogodišnjaka zbog postojanja osnova sumnje da je izvršio krivično delo teška telesna povreda, saopšteno je večeras iz MUP-a.
Moramo da imamo na umu da je ovom momku 20 godina, da je došao iz druge zemlje, da mu je ovo prva sezona na ovom nivou i postigao je 12 golova, što je za njega lično izuzetan uspeh, rekao je trener Milvola - Aleks Nil.
Poglavar Rimokatoličke crkve koji bude izabran nakon smrti pape Franje biće poslednji, predviđa "Proročanstvo papa" staro čak 886 godina. Prema tom "Proročanstvu", na čelo Katoličke crkve doći će Petar Rimljanin, za čijeg će se papinstva, tačno 2027. godine, Hristos vratiti na Zemlju da sudi živima i mrtvima.
Rover Perseverance američke svemirske agencije NASA došao je do neverovatnog otkrića na Marsu dok se spuštao niz brdo Vič Hejzl, deo kratera "Jezero". Stena koju je otkrio nije nimalo bila slična okolnom terenu.
Među poslednjim rečima pape Franje bile su one kojima je izrazio zahvalnost svom ličnom bolničaru Masimilijanu Strapetiju koji ga je ohrabrio da još jednom u svom papamobilu prošeta u nedelju po trgu Svetog Petra, posle uskršnje mise i govora Urbi et Orbi koji ove godine nije on pročitao.
Veće ministara italijanske vlade proglasilo je danas petodnevnu nacionalnu žalost zbog smrti pape Franje. Period žalosti počinje danas, potvrdili su izvori iz vlade, prenosi Ansa. Ovo je spisak zemalja koje su takođe proglasile dane žalosti.
Miodrag Krivokapić kaže da mu se srce slomilo kada je otišao u rodni grad Peć na Kosovu i Metohiji i nije mogao da prepozna zgradu u kojoj je odrastao.
Slike iz detinjstva ostaju u najlepšem sećanju i svako od nas ih se rado seća, a svremena na vreme bacimo pogled na njih da nas podsete na bezbrižan period života.
Pevačica Marija Mikić nedavno je imala hirurški zahvat u Turskoj kako bi uklonila čak tri ciste na glasnim žicama koje su joj godinama pravile problem, a za to je dala čak 8.000 evra!
Paparaco Informera uhvatio je pevačicu Miju Borisavljević i njenog partnera, muzičara Bojana Bokija Grujića, u Centru "Sava" na premijeri mjuzikla "Fantom iz opere".
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar