• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: Informer/RINA.rs

01.06.2022

23:40

OVO JE NAŠ SIMBOLIČKI KORAK KA NOVOM ŽIVOTU! Evo, kako su se pripremali čačanski maturanti...

RINA.rs

Srbija

OVO JE NAŠ SIMBOLIČKI KORAK KA NOVOM ŽIVOTU! Evo, kako su se pripremali čačanski maturanti...

Podeli vest

Preko 500 čačanskih maturanata svih srednjih škola zaplesalo zajedno, taktovi čuvenog kadrila otopili i najtvrđa srca

Spektakularna slika poslata je sa Gradskog trga u Čačku u svet, a praznik mladosti, lepote i muzike ujedinio je učenike svih sedam srednjih škola u gradu na Moravi.

Maturski ples ovog juna zaplesao je preko 500 čačanskih maturanata uz taktove tradicionalnog kadrila, ali nisu izostali ni drugi plesovi.

Foto: RINA.rs

Ples čačanskih maturanata

Životna uspomena

- Ovo je naš simbolični korak ka novom životu, ka svetu odrastanja. Vežbali smo unazad dva meseca, kako bi naučili svaki korak i maksimalno smo se trudili da sve naučimo perfektno. Nadam se da smo u tome i uspeli. Ovo će svakako biti jedna od mojih najlepših živtnih uspomena, za koju znamo da se dešava samo jednom tokom odrastanja - rekla je za RINU Marija Savković maturantkinja Prehrabno - ugostiteljske škole.

Ove godine Maturski ples se održava jubilarni, deseti put. Plesne korake su sa učenicima vežbali instrukturi Plesnog kluba "Luna" koji ima tradiciju dugu trideset godina.

Maturski ples je već sada postao jedna izuzetno lepa tradicija, a Čačak je specifičan po broju plesova koje maturanti nauče i izvode u centru grada. Na trgu smo videli oko 500 maturanata svih srednjih škola i slika je zaista izgledala spektakularno. Svi su se maksimalno potrudili, a plesovi su bili perfektno uvežbani i sve je to doprinelo da ova noć zaista bude posebna - izjavio je Darko Vujakovič iz PK "Luna".

Ova tradicionalna manifestacija, koja slavi čačansku mladost realizovana je uz pomoć Grada Čačka i Kancelarije za mlade.

 

Bonus video:



Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube, Viber.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

TV

Ne propustite novu epizodu emisije "Na merama" - U subotu od 20h ulazimo u trag i nedodirljivima!
Live TV

Ne propustite novu epizodu emisije "Na merama" - U subotu od 20h ulazimo u trag i nedodirljivima!

Prošle sedmice u popularnoj Informerovoj TV emisiji "Na merama" mogli ste, između ostalog, da vidite, kako biznismen iz Ratkova Branko Babić sa Draganom J. Vučićevićem dogovara kupovinu medija Junajted grupe, šta na pijaci pazari ministarka Milica Đurđević Stamenkovski, kakve turustičke aranžmane merka poslanica-blokaderka Biljana Đorđević, gde penzionerske dane provodi nekadašnji lider SPO-a Vuk Drašković…

05.12.2025

10:57

Hronika

Planeta

Zabava

JOŠ Zabava VESTI

Magazin

Džet set