Ljubitelji vojvođanskih specijaliteta uživali su danas u Limanskom parku u Novom Sadu, gde je počela dvodnevna manifestacija "Ukusi Vojvodine", koja se održava šesti put za redom
Svoje proizvode izložili su uglavnom mali proizvođači hrane, vina, meda, udruženja žena koja čuvaju stare recepte od zaborava, a ponudu je predstavilo i nekoliko turističkih organizacija. Tako je turistička organizacija Novog Sada predstavila svoj ponudu pod nazivom „ Novosadski vinski put“.
Foto: S.K.
- Ove godine imamo više 120 izlagača koji su doneli sve što predstavlja ukuse Vojvodine, od gulaša, paprikaša i drugih jela, do gomboca, štrudli i drugih slatkih đakonija. Ovo je lepa prilika da posetioci osete sve što Vojvodina nudi u gastronomskom smislu, što je bio cilj ne samo festivala, već i celog ovog projekta, i da možemo da pariramo ponudi i sličnim festivalima koji su već poznati u Evropi i u svetu. Kako to u Vojvodini biva, najviše je u ponudi suhomesnatih proizvoda, zatim različitih vrsta sireva i raznih namaza od voća i povrća – rekla je menadžer festivala Jadranka Beljan- Balaban.
Foto: S.K.
Posetioci su većinu izloženih đakonija, posle degustacije, mogli da kupe. Oni stariji su uglavnom uživali u raznoraznim proizvodima od mesa i mesnim prerađevinama, kao i vinu, a oni mlađi u slatkišima i kolačima.
Foto: S.K.
- Bogato smo ručali, hrana je imala ukus prave domaće, popilo se neko pićence i ovaj prodični ručak stajao nas je gotovo tri puta jeftinije nego da smo to isto jeli u nekom restoranu. A ukus je neuporediv u korist ovog domaćeg – rekla nam je Marija Jović, penzionerka iz Novog Sada.
Inače, za najmlađe, ovogodišnja tema festivala su šljive, pa su sa vaspitačima pravili gomboce i pekmez. Za njih su organizovane i tradicionalne igre takmičarskog ranga, kao što su nadvlačenje konopca, igre klikera i između dve vatre.
Ova hedonistička manifestacija, uz bogat muzički program, biće nastavljena i u nedelju.
U Limanskom parku u Novom Sadu u subotu i nedelju biće održan 6. Festival gastronomije "Ukusi Vojvodine“. Kao i prethodnih godina, posetioce i hedoniste svh uzrasta na jednom mestu očekuju kvalitetni domaći proizvodi, omiljena vojvođanska jela, ali i dobra zabava za celu porodicu
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
U Limanskom parku u Novom Sadu u subotu i nedelju biće održan 6. Festival gastronomije "Ukusi Vojvodine“. Kao i prethodnih godina, posetioce i hedoniste svh uzrasta na jednom mestu očekuju kvalitetni domaći proizvodi, omiljena vojvođanska jela, ali i dobra zabava za celu porodicu
Ruska avijacija uništila je privremene punktove ukrajinskih snaga i centre za kontrolu bespilotnih letelica u Dnjepropetrovskoj i Hersonskoj oblasti, saopštilo je Ministarstvo odbrane Rusije.
Miloš Parandilović, poslanik u Narodnoj skupštini Republike Srbije i čelnik stranke Novo lice Srbije, napio se k'o letva na jednoj svadbi u Priboju, pa u tako vidno alkoholisanom stanju seo u automobil i odvezao se, saznaje Informer.
Voditeljka Informer TV Andrea Veskov uputila je javno izvinjenje Privrednoj pravnoj akademiji iz Novog Sada i njenom rektoru prof dr Milanu Počuči zbog pogrešno interpretiranog stava u vezi sa tom institucijom u poslednjem izdanju emisije Paralela.
Publika od sada ima priliku da svake srede od 17 časova na Prvom programu Radio Beograda prati novi politički tok-šou "U sredu sa Bojanom Bilbijom". Reč je o autorskom projektu koji se bavi najvažnijim političkim, geopolitičkim i društvenim temama koje oblikuju svakodnevni život građana Srbije, ali i globalne procese koji utiču na ceo svet.
Nakon gotovo svakog masovnog zločina istražitelji pokušavaju da pronađu odgovor na isto pitanje - da li je tragedija mogla da bude sprečena? U mnogim slučajevima odgovor su pronašli među papirima, beleškama i zapisima koje su počinioci ostavili iza sebe.
Areniljas, malo selo u provinciji Sorija u unutrašnjosti Španije sa svega četrdesetak stalnih žitelja, objavio je neobičan poziv porodicama koje su spremne da započnu novi život daleko od grada.
Šest osoba ranjeno je u nedelju uveče u napadu nožem na njujorškoj stanici "Pen stejšn", a vlasti su saopštile da je osumnjičeni priveden uoči sportskog spektakla kome će prisustvovati i predsednik SAD Donald Tramp.
TS Media, multimedijalni segment Telekoma Srbija, u saradnji sa Sava Centrom, od 12. do 14. juna, organizuje besplatne večernje projekcije remasterizovanih domaćih filmskih klasika na krovu Sava Centra.
Srpska srednjovekovna tradicija puna je običaja koji bi u savremenom svetu bili potpuno neprihvatljivi, a mnogi od tih običaja prikazani su u našim fimovima i serijama.
Radoš Bajić dobitnik je nagrade "Zlatni vitez" na Međunarodnom filmskom festivalu u Sevastopolju za najbolju glavnu mušku ulogu u filmu "Čuvar ikone Svetog Đorđa".
Ako želite da znate kako nešto funkcioniše u avionu, pitajte stjuardesu. One već dovoljno dugo lete da znaju sve trikove i savete koji olakšavaju ovo iskustvo.
OpenAI navodno predstavlja "Dreaming V3" kao novu verziju sistema memorije za ChatGPT, koja bi trebalo da omogući da razgovori budu mnogo prilagođeniji svakom korisniku.
Meri Filips, poznata šminkerka mnogih slavnih dama, otkrila je trik koji pomaže da lice izgleda sveže i prirodno, a šminka ostane postojana od jutra do večeri.
Grčka već godinama važi za omiljenu letnju destinaciju srpskih turista, a posebno se izdvaja Halkidiki. Pet je razloga zašto Srbi već godinama biraju ovu destinaciju.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.