U Srbiji za doček Nove godine neće biti snega, a temperatura će se kretati oko nule, kažu meteorolozi. Na planinama je situacija, kako kažu, katastrofalna jer belog pokrivača nema ni za grudvanje, a kamoli za skijanje!
Zima bez zime
Meteorolog "Weather2Umbrele" Đorđe Đurić navodi da kalendarski zima počinje danas, ali se u Srbiji narednih sedam do 10 dana ne očekuju "debeli" minus i sneg. - Na planinama nema prirodnog snega. Na ski-stazama je nasuto nešto malo veštačkog snega, i to na Kopaoniku, koji inače u proseku tokom decembra ima čak 27 dana kada veje sneg! Visok pritisak i uticaj anticiklona doneće planinama narednih dana sunčano i toplije vreme. Zatim će od druge polovine sledeće sedmice na planinama biti i južnih i zapadnih vetrova i strujanje će biti toplije, tako da će planine i narednih 10 dana biti bez snega - navodi Đurić.
Foto: printscreen
Meteorolog Đorđe Đurić
I u ostalim delovima Srbije u narednih nekoliko dana očekuje se toplo vreme za ovo doba godine. - Od srede, a posebno za vikend, iznad Srbije prolazi topli ciklon, koji će doneti više temperature, pa ćemo tako za vikend imati i do 15 stepeni. Prema trenutnim prognozama, zahlađenje se očekuje od sledeće srede, 28. decembra. Tada će temperature biti uobičajene za ovo doba godine i kretaće se od minus tri do pet stepeni - kaže Đurić.
Meteorolog Ivan Ristić potvrđuje da nas od danas očekuje porast temperature i takvo vreme trebalo bi da se zadrži i narednih dana. - Treba očekivati prestanak košave i ponovo osetniji porast temperature. U drugoj polovini ove nedelje, posebno u subotu i nedelju, najviše temperature ponovo će biti od 10 do 15 stepeni - navodi Ristić.
Prema njegovim rečima, za vikend će temperature biti iznad proseka za ovo doba godine. - Temperature u plusu i kiša obeležiće pretposlednji vikend u ovoj godini. Sredinom sledeće nedelje doći će do postepene promene vremena i "povratka" zime. Hladan vazduh sa severa Evrope od srede, 28. decembra, zahvatiće prvo sever, a zatim i ostale delove naše zemlje i doneće osetniji pad temperature, ali i kišu, koja će negde preći u slab sneg. Najviše dnevne temperature u drugoj polovini sledeće nedelje biće u padu i kretaće se od nula do četiri stepena - objašnjava Ristić.
Foto: Informer DN
Meteorolog Ivan Ristić
Nula za doček
Ristić dodaje da ni u novogodišnjoj noći neće biti mnogo niže temperature, a ne očekuje se ni sneg u nižim predelima. - Za doček se očekuje oko nula stepeni u većim delu Srbije. Na planinama se može očekivati susnežica, ali neće biti većih padavina, niti će se sneg zadržati. U prvim danima naredne godine ostaće slične temperature, bez većih minusa - kaže Ristić.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Generalni sekretar NATO-a Mark Rute upozorio je da će Rusija dugoročno ostati ozbiljna pretnja za Alijansu, dok ruska vojska, prema njegovoj oceni, ubrzano stiče borbeno iskustvo kroz rat u Ukrajini.
Ruski ekonomista Mihail Hazin ocenjuje da se globalni finansijski sistem približava tački preokreta i da se iza zvaničnih brojki krije mnogo dublja kriza Zapada.
Sve je spremno za veličanstveni skup ispred zgrade republičkog parlamenta u centru Beograda, a očekuje se da će se na platou ispred Skupštine okupiti desetine hiljada pristalica politike predsednika države Aleksandra Vučića.
Premijer Hrvatske Andrej Plenković je u petak komentarisao mogućnost da hrvatski predsednik Zoran Milanović zabrani bataljonu počasne garde da prisustvuje vojnoj paradi u Parizu, rekavši da bi bilo najbolje da predloži da se "sledeće godine u Moskvu na paradu pošalje malo jači kontingent Hrvatske vojske".
Nova srpska demokratija (NSD) saopštila je juče da je njenom potpredsedniku i predsedniku Opštine Nikšić Marku Kovačeviću zabranjen ulazak na teritoriju Kosova i Metohije.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić sastao se sa poslanikom i liderom Demokratske narodne partije Milanom Kneževićem, koji mu je doneo na poklon sliku Cetinjski manastir.
Predsednik Sindikata policije i policijskih starešina, Blažo Marković otkriva za Informer.rs da rutina koja se javlja u kretanju kriminalaca u kućnom pritvoru, čini ih lakšim metama, pa je u seriji takvih zločina ubijen i Darko Vesković.
Reke, jezera i bazeni mesto su gde provodimo najlepše letnje dane. Međutim, da bi nam ovi dani ostali u najlepšem sećanju, bezbednost nikada ne smemo prepuštati slučaju.
Samo u prvih pet meseci ove godine vozači pod dejstvom droga izazvali 70 saobraćajnih nezgoda u kojima su tri osobe izgubile život, a 27 je teško povređeno.
Policija u Novom Pazaru, po nalogu Osnovnog javnog tužilaštva u Novom Pazaru, uhapsila je M. D. (36) iz Novog Pazara i M. S. (55), državljanina Turske, zbog sumnje da su izvršili krivična dela teška dela protiv opšte sigurnosti i falsifikovanje isprave.
Policija u Beogradu, po nalogu Prvog osnovnog javnog tužilaštva u Beogradu, uhapsila je K. B. (34) iz Niša, zbog sumnje da je od 12. maja do 17. juna izvršio više krivičnih dela teška krađa i krađa na području opštine Savski venac.
U parlamentu Gruzije izbila je tuča između poslanika opozicione stranke "Za Gruziju" i vladajućeg "Gruzijskog sna", a u fizičkom obračunu učestvovali su i muškarci i žene.
Američke vojne snage su 26. juna izvele vazdušne napade na mete u Iranu kao odgovor na napad na trgovački brod u Ormuskom moreuzu koji se dogodio dan ranije, a Centralna komanda SAD (CENTCOM) saopštila je da je ovo bio snažan odgovor na iransku agresiju.
Slavni glumac i reditelj Radoš Bajić odlučio je da svoj godišnji odmor provede u Srbiji, tačnije u svom voljenom zavičaju, selu Medveđa kraj Trstenika.
Šampita sa čokoladnom glazurom pravo je zadovoljstvo za ljubitelje domaćih kolača. Spoj mekane kore, laganog šnea i bogate čokolade osvaja već na prvi zalogaj.
Zendaja je na predstavljanju novog filma o Spajdermenu u Londonu zablistala u izazovnoj haljini koja je istakla njenu vitku figuru. Međutim, kada se okrenula i pokazala gola leđa ukrašena srebrnom paukovom mrežom, svi pogledi bili su uprti u nju.
Kabl za punjenje telefona često se menja, ali problem nije uvek njegov kvalitet. Vrlo često upravo nepravilno korišćenje znatno skraćuje njegov vek trajanja.
Stručnjaci objašnjavaju da vremenske prilike i količina dnevne svetlosti mogu značajno da utiču na hormonski sistem, što se odražava na funkcionisanje celog organizma.
Naš paparaco uhvatio je Jevrema Kosnića, muža manekenke Danijele Dimitrovske, sa društvom u kafani, a on se nije odvajao od zgodne brinete, te ju je ispratio čak i do WC-a!
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.