JAK MRAZ I LEDENI DAN! Minus ne napušta Srbiju, u jednom kraju se očekuje sneg!
Podeli vest
U Srbiji će ujutro biti umeren i jak mraz, a u većini mesta i ledeni dan sa maksimalnom temperaturom do nula stepeni Celzijusa i sa provejavanjem slabog snega, saopštio je Republički hidrometeorološki zavod (RHMZ).
Vetar će biti slab i umeren, severoistočni i istočni. Jutarnja temperatura kretaće se od minus 12 do minus pet, a najviša od minus dva do nula stepeni Celzijusa.
U Srbiji će danas na severu biti pretežno sunčano vreme, a u ostalim krajevima umereno do potpuno oblačno sa provejavanjem snega na zapadu i jugozapadu, saopštio je Republički hidrometeorološki zavod (RHMZ).
07.02.2023
07:28
U Beogradu će biti ledeni dan uz jutarnje provejavanje slabog snega, dok će tokom dana doći do postepenog razvedravanja sa sunčanim periodima. Vetar će biti slab i umeren, severoistočni i istočni. Jutarnja temperatura biće od minus osam do minus pet, a najviša oko nula stepeni.
Foto: RHMZ
Vremenska prognoza za gradove u Srbiji
Očekuje se relativno nepovolјna biometeorološka situacija za većinu hronično obolelih i osetlјivih osoba. Najizraženije tegobe mogu osetiti srčani i cerebrovaskularni bolesnici pa im se preporučuje da poslušaju savete lekara. Neraspoloženje i glavobolјa su moguće meteoropatske reakcije.
Upozorenje na ledeni dan
"Do subote ujutru umeren i jak mraz, u većini mesta od -12 do -5 °S, danas i sutra na planinama i do -20 °S. Danas se takođe u većini mesta očekuje i ledeni dan jer će dnevna temperatura biti do 0 °S. Od vikenda porast temperature", stoji u upozorenju RHMZ.
Foto: RHMZ
Meteorološko upozorenje na mraz i ledeni dan u Srbiji
Upaljen meteo alarm
Na teritoriji cele Srbije na snazi je meteo alarm. Narandžasto upozorenje upaljeno je na području istočne, jugoistočne i jugozapadne Srbije, kao i na prostoru Kosova i Metohije. U ostalim delovima Srbije, važi žuto upozorenje.
Foto: RHMZ
Žuti meteoalarm upaljen na pojedinim mestima na teritoriji Srbije
Vreme narednih dana
U četvrtak ujutru mraz, a tokom dana suvo i pretežno sunčano u većini predela. Vetar slab severoistočni i istočni, a u pomoravlju i podunavlju umeren jugoistočni. Pritisak iznad normale. Minimalna jutarnja temperatura od -12°C do -3°C, a maksimalna od 0°C do 3°C.
Uveče hladno i suvo sa mrazem. U petak i za vikend će i dalje biti jutarnjih mrazeva, ali se očekuje postepeni porast dnevne temperature uz pretežno sunčano vreme u petak. U subotu popodne postepeno naoblačenje na severu Srbije, a u nedelju oblačnije uz ređu pojavu kratktorajne kiše i snega. Od ponedeljka sunčano.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Prema prognozi Republičkog hidrometeorološkog zavoda, u Srbiji se sutra očekuje oblačno i hladnije vreme, uz sneg, dok će u pojedinim krajevima padati kiša.
U Srbiji će danas na severu biti pretežno sunčano vreme, a u ostalim krajevima umereno do potpuno oblačno sa provejavanjem snega na zapadu i jugozapadu, saopštio je Republički hidrometeorološki zavod (RHMZ).
Predsednica Skupštine Ana Brnabić poručič je da je predsednik Srbije Aleksandar Vučić kriv jer je medijalna zarada sada duplo veća nego što je bila prosečna zarada pre 11 godina.
Indijska kompanija Reliance Industries, vlasnik najvećeg rafinerijskog kompleksa na planeti, obnovila je kupovinu ruske sirove nafte nakon kratkog zastoja.
Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić prisustvovaće u subotu, 27. decembra polaganju kamena temeljca za izgradnju novog objekta Ministarstva odbrane i Generalštaba Vojske Srbije, saopštila je danas Služba za saradnju sa medijima predsednika Republike.
Član Predsedništva Srpske napredne stranke (SNS) i poslanik Nebojša Bakarec objavio je novu kolumnu s naslovom "Zlokobni antisemitizam blokaderskih plenuma, ZLF i SDA!" koju prenosimo u celosti.
Predsednik Visokog saveta tužilaštva (VST) Branko Stmenković ponovo je danas prekršio zakon o VST tako što je bez održavanja sednice Saveta na kojoj bi članovi imali mogućnost diskusije i rasprave, odlučio da sam odbije prigovore izjavljene povodom tužilačkih izbora i sam donese odbijajuća rešenja, saznaje Informer.
Na deonici zlatiborske magistrale, u ataru sela Draglica, večeras je došlo do saobraćajne nezgode, u kojoj su, prema našim saznanjima, učestvovala dva automobila.
Pripadnici policijske stanice Voždovac uhapsili su juče D.G. (42) zbog sumnje da je u javnom prevozu polno uznemiravao i fizički maltretirao dve devojke.
Apelacioni sud u Beogradu danas je doneo odluku da trajno oduzme deo imovine od osuđenog Darka Šarića, za koju se sumnja da je proistekla iz krivičnog dela.
Republikanci u američkom Kongresu su tokom 2025. godine poništili rekordan broj saveznih propisa usvojenih za vreme mandata bivšeg predsednika SAD Džoa Bajdena, koristeći Zakon o kongresnoj reviziji (CRA).
Bugarska se i dalje nalazi među zemljama sa najvišim nivoom konzumiranja alkohola u Evropi i svetu, pokazuju najnoviji podaci Svetske zdravstvene organizacije (SZO), prenose lokalni mediji.
Moskovski gradski sud osudio je bivšeg zaposlenog Ministarstva spoljnih poslova Rusije Arsenija Konovalova na 12 godina zatvora zbog izdaje i saradnje sa američkom obaveštajnom službom, saopštila je Federalna služba bezbednosti (FSB).
Diskusija o seriji "Tvrđava" održana je juče, a u razgovoru su učestvovali autori i saradnici jednog od najzapaženijih domaćih televizijskih ostvarenja.
Brazilka influenserka Ravena Hanijeli planira da postane "ponovo devojka", trošeći više od 19.000 dolara na operaciju vaginalnog pomlađivanja, ali jedan doktor upozorava na moguće rizike.
Pevač Boban Rajović biće deo nove sezone serije "Ubice mog oca" a, kako kaže, profesionalno će odraditi svoj deo posla i neće mu biti problem ni da se obnaži pred kamerama.
Rijaliti učesnica Milena Kačavenda tražila je savet od Maje Marinković u vezi njene silikonske zadnjice, te ispričala kako će nakon izlaska iz rijalitija i ona otići na istu operaciju.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar