NAJBITNIJA JE SLOGA I DA SE ZNA KO JE GLAVA KUĆE! Kako izgleda život četiri generacije pod istim krovom: ONA NAJČEŠĆE ODLUČUJE O SVEMU
Podeli vest
Porodica Korićanac iz Bogutovca, sela u podnožju Čemerna, ima 13 članova. Žive pod istim krovom, a razmak između najstarijeg i najmlađeg člana porodice je 78 godina.
Za trpezom porodice Korićanac se pored 13 članova nalazi sloga, ljubav, poštovanje i razumevanje. Porodica koja broji čak četiri generacije živi u selu Bogutovac u podnožju planine Čemerno, a njihovo dvorište krasi desetoro dece.
Kristina je majka dvoje dece, pored njih ima četiri bebe lutke, jer kaže da joj je faza novorođenčadi bila omiljena, pa je želela da opet doživi taj period koji će duže trajati
17.01.2023
13:37
Korićanci funkcionišu kao tim, kao trvđava su,kako kažu, jaki i nesalomivi. Tri snaje podarile su ovoj kući desetoro dece, najmlađa, dvadesetpetogodišnja Marija čak šestoro.
-Sve imamo, najbitnija je sloga i da se zna ko je glava kuće, ali baba najviše odlučuje - rekla je domaćica kuće.
Marija Korićanac kaže da bi bez pomoći ostalih ukućana teško odlučila da ima šestoro dece.
-Ima ko da mi pomogne oko dece, da sam sama definitivno ne bih mogla sa njih šestoro. Bitno je da smo na selu gde je priroda, sloboda i da deca mogu slobodno da se kreću - rekla je Marija.
Foto: printskrin/rts.rs
Porodica Korićanac
Asfalt koji je došao do kuće učvrstio je odluku mladim Korićancima da ostanu na selu. Pomogla im je i država za kupovinu prvih sto ovaca, a vredne ruke su taj broj udvostručile.
- Imamo neke dugoročne planove koji su najbitniji i tako uspevamo. Sve možemo da postignemo kada smo zajedno, sve što poželimo - rekao je mlađi Korićanac.
Za sada uglavnom proizvode sir i kajmak, koji svojim kvalitetom lako dolaze do kupaca. Ipak, u budućnosti bi želelei da ga poslužuju i turistima u svom domaćinstvu.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Kristina je majka dvoje dece, pored njih ima četiri bebe lutke, jer kaže da joj je faza novorođenčadi bila omiljena, pa je želela da opet doživi taj period koji će duže trajati
Rat u Iranu već pogađa britansku ekonomiju, a građani bi mogli da promene kupovne navike i planove za odmor ukoliko kriza potraje, izjavio je britanski premijer Kir Starmer.
Američki potpredsednik Džej Di Vens na zatvorenim sastancima dovodi u pitanje zvanične tvrdnje Pentagona o uspehu rata protiv Irana, objavio je Atlantik.
Drugo ime za licemera je ni manje, ni više nego Branko Ružić, potpredsednik Glavnog odbora Socijalističke partije Srbije (SPS) koji se poslednjih godinu dana nudi blokaderima i propagira njihovu politiku.
Tajkuna Dragana Đilasa, predsednika opozicione Stranke slobode i pravde (SSP), narod je urnisao na društvenoj mreži Iks nakon što je on po ko zna koji put javno počeo da preti svima redom, a pogotovo Informeru i o ostalim medijskim kućama.
Hrvatski evroposlanik Tomislav Sokol udario je bez trunke stida i srama sa blokaderske N1 na predsednika Srbije Aleksandra Vučića ističući da oko Srbije treba stvoriti sanitarni kordon i da je Srbija izvor zla.
Darko Mladić, sin generala Ratka Mladića, izjavio je da je zdravstveno stanje njegovog oca i dalje teško i da nije siguran da će do kraja sedmice Mehanizam za krivične sudove u Hagu odgovoriti na zahtev za njegovo puštanje na lečenje u Srbiju.
Na četiri i po godine zatvora nepravosnažno je danas osuđen bivši šef kriminalističke policije PU primorsko-goranske Željko Kruneš jer je pokušao da organizuje ubistvo unuka Slavice Šote, riječke preduzetnice i aktivistkinje koja se godinama bori protiv korupcije.
Američki generali strahuju da bi američki predsednik Donald Tramp mogao da izazove nuklearni rat, izjavio je profesor Univerziteta Misuri Majkl Hadson.
Francuski borbeni avioni sposobni za nošenje nuklearnog oružja trebalo bi da učestvuju u vežbama u Poljskoj i iznad Baltičkog mora, što se u evropskim vojnim krugovima tumači kao jedna od najdirektnijih poruka Rusiji od početka nove faze militarizacije istočnog krila Evrope.
Evropska unija mogla bi da uvede sankcije izraelskim kompanijama zbog isporuka ruskog žita za koje se sumnja da potiče sa bivših ukrajinskih teritorija, piše izraelski Harec.
Umesto jakih hemikalija, postoje jednostavna prirodna rešenja koja mogu da oteraju mrave i spreče da se ponovo pojave. Ključ je u mirisima koje mravi ne podnose.
Ovi mafini su idealni za brz doručak, užinu za školu ili slatki zalogaj uz jutarnju kafu, a toliko ukusni da će nestati pre nego što stignu da se ohlade.
Pevačica Nadica Ademov ističe da nikada nije patila od brendiranih stvari, ali je osudila one koji nemaju i žele da pokažu bogatstvo, te nose fejk garderobu.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar