BILO JE UŽASNO, NISMO MOGLI DA DIŠEMO! Deaktivira se najveća ekološka bomba na teritoriji Požege
Podeli vest
Usled velikog požara, koji je mogao da izazove ekološku katastrofu, doneta je odluka da deponija na teritoriji opštine Požega bude uklonjena.
Najveća Ekološka bomba na području opštine Požega konačno će biti uklonjena. Sa Ministarstvom zaštitne životne sredine potpisan je ugovor o dodeli sredstava za sufinansiranje realizacije projekta sanacije, zatvaranja i rekultivacije deponije u Godoviku.
Na Divčibarama, jednom od najposećenijih i najlepših turističkih mesta Srbije nikla je divlja deponija koja ugrožava netaknutu prirodu, ali i meštane čije se kuće i vikendice nalaze nedaleko od smeća
03.11.2022
11:10
Foto: rina.rs
Deponija
Prošlog leta na ovoj deponiji došlo je skoro do ekološke katastrofe kada je zbog nepažnje pojedinaca izbio požar velikih razmera.
- U neposrednoj blizini deponije nema naseljenih kuća, ali je svakako situacija bila užasna. Danima nismo mogli od smrada i dima da otvorimo prozore. Ovo je problem koji nas muči godinama unazad, nadamo se da će konačno sada biti rešen i da ćemo moći normalno da dišemo i da se ne plašimo zaraznih bolesti - rekli su meštani.
Foto: rina.rs
Ove godine , ministarstvo uložiti 68.533.814 dinara a opština Požega 17.133.456 dinara što predstavlja investiciju od 85.667.280 dinara.
- U ovoj godini je planirana prva faza dok će druga faza biti realizovana u narednoj godini, takođe zajedničkim sredstvima ministarstva i opštine a procenjuje se da će vrednost druge faze biti preko 100 miliona dinara - izjavio je predsednik opštine Đorđe Nikitović.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Na Divčibarama, jednom od najposećenijih i najlepših turističkih mesta Srbije nikla je divlja deponija koja ugrožava netaknutu prirodu, ali i meštane čije se kuće i vikendice nalaze nedaleko od smeća
Poljske specijalne službe učestvovale su u pomoći ukrajinskim bezbednosnim strukturama prilikom organizacije pokušaja atentata na ruskog generala Vladimira Aleksejeva, saopštila je u ponedeljak Federalna služba bezbednosti Rusije (FSB).
Nebojša Bojović, najodgovorniji u kompaniji Infrastruktura železnica Srbije za pad nadtrešnice i osoba koji je svojim potpisima garantovao, zajedno sa izvršnim direktorom Infrastrukture Milutinom Miloševićem, bezbednost Železničke stanice Novi Sad, dodelio je sam sebi ugovor u Železnici vredan milion evra!?
Blokaderski profesori sa Građevinskog fakulteta - Sanja Fric, Dejan Gavran, Miša Stanić, Filip Trajčevski, predvođeni dekanom Vladanom Kuzmanovićem, uzeli su više od po 100.000 evra od države, otkriva Informer.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić danas je na konferenciji za medije otkrio nove detalje o Živoradu Anđelkoviću zvanom Žika Pauk, jednom od glavnih aktera tajnog blokaderskog sastanka održanog krajem januara.
U sinoćnom Utisku nedelje Olja Bećković je razgovarala sa gostima koji se zalažu za politiku blokadera, a u toj emisiji je iznet niz skandaloznih izjava.
Članovi odborničke grupe Aleksandar Vučić - "Beograd sutra", posetili "Playground EXPO", gde su se upoznali sa ključnim projektima koji će u narednim godinama oblikovati razvoj Beograda.
Takmičari Crvenog tima u Exatlonu Srbija, sabirali su utiske nakon ispadanja Jovana Radulovića Jodžira, kada se Aleksa Erski našalio da nikome ne nedostaje, osim njemu.
TV Informer uskoro počinje sa emitovanjem nove, dinamične i potpuno interaktivne emisije "Zlatna vest", koja publici donosi jedinstven spoj društvenih mreža, takmičenja i osvajanja novčanih nagrada i to uživo.
Prošle sedmice u Informerovoj spektakularnoj emisiji “Na merama” otkrili smo vam kako izgleda kad se okoreli opozicionar Miki Aleksić prepusti gastronomskim užicima, na koji način popularno TV lice Žika Šarenica “krcka” penziju, gde provodi vreme perjanica Đilasove stranke Branko Miljuš, šta kupuje pevač Dragan Kojić Keba…
D.G. (61) iz Krušvca je nakon saslušanja u Višem sudu u Nišu određen pritvor zbog sumnje da je 6. februara pomogao Dušku G. (56) koji je ubio kumu Aleksandru Š. (44). Muškarcu S.A. (60) koji se sumnjiči za neprijavljivanje zločina, nije određen pritvor.
Milovan Zdravković, kum odbeglog vođe ''kavačkog klana'' Radoja Zvicera, danas je pred Specijalnim sudom u Beogradu prvi put izneo odbranu za dela za koja se tereti.
Jutros u 9 sati došlo je do teške saobraćajne nesreće u kojoj je muškarac (42) izgubio život, a prema rečima očevidaca, stradali vozač kombija pokušao je da se vrati u rikverc sa pola pružnog prelaza kada je uočio voz.
Teška saobraćajna nesreća dogodila se danas na pružnom prelazu u mestu Vapa, kada je putnički kombi podleteo pod voz. Od siline udara vozila, kombi je potpuno uništen.
Novinar Mladen Mijatović otkrio je detalje u vezi sa otmicom pevača Daniela Kajmakoskog, istakavši da ne sumnja da će otmičari uskoro biti privedeni pravdi.
Saučesnica pokojnog osuđenog seksualnog prestupnika Džefrija Epstina, Gislejn Maksvel pozvala se danas na prava iz Petog amandmana Ustava Sjedinjenih Američkih Država i odbila da odgovara na pitanja Nadzornog odbora Predstavničkog doma tokom davanja iskaza putem video-linka.
Rusko ministarstvo spoljnih poslova, zajedno sa svojim saveznicima i partnerima, razmatra predlog američkog predsednika Donalda Trampa za pridruživanje Odboru za mir, izjavio je danas portparol Kremlja Dmitrij Peskov.
Šefica diplomatije Evropske unije Kaja Kalas izjavila je da Kremlj ne shvata ozbiljno pregovore o Ukrajini i da Brisel razmatra imenovanje specijalnog izaslanika koji bi predstavljao svih 27 članica EU za pregovaračkim stolom.
Sjedinjene Američke Države menjaju pristup Maliju, Nigeru i Burkini Faso, dok Rusija istovremeno širi prisustvo svog Afričkog korpusa u regionu Sahela, piše Dojče vele.
Miloš Crnjanski, jedan od najvećih srpskih pisaca, zbog otvorenog sukoba sa komunističkim režimom posle Drugog svetskog rata bio je primoran da decenije provede u izgnanstvu, gde je napisao svoja najveća dela.
Sin glumačkog para Dragana Petrovića Peleta i Olge Odanović je proteklog petka prvi put nastupio u javnosti kao direktor Filmskog centra Srbije, a tu funkciju obavlja od oktobra prošle godine.
Dok se opozicioni blok utrkuje da film "Svadba" proglasi simbolom pomirenja između Srba i Hrvata, katolička župa javno je pozvala vernike na bojkot filma jer "ismeva veru".
Pevačica Martina Vrbos dugogodišnja saradnica Daniela Kajmakoskog šokirana je njegovom otmicom i kaže da je najvažnije da je on dobro i sa svojom porodicom.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar