"NEMA NAZAD, IZA JE SRBIJA!" Pokojnom generalu Božidaru Deliću odata velika počast u Moskvi! (FOTO)
Podeli vest
Uz podršku Sveruskog udruženja veterana "Ratno bratstvo" i na inicijativu njegovih predstavnika u Srbiji, u Moskvi i u nekoliko gradova Dagestana su organizovane manifestacije u okviru akcije "Aleja sećanja" Sveruskog društvenog pokreta "Volonteri Pobede", posvećene generalu Božidaru Deliću i 549. motorizovanoj brigadi Vojske Jugoslavije.
Ovaj događaj su podržali pre svega ratni veterani i brojne institucije u Rusiji, a celom događaju pristustvovala je ćerka pokojnog genrala.
Ukrajinske snage trpe teške gubitke u bici za Bahmut, zato što generalštab nije pripremio grad za odbranu, tvrdi bivši zamenik komandanta ukrajinskih snaga za specijalne operacije, general Sergej Krivonos.
26.04.2023
07:05
- Događaj je podržao veliki broj udruženja ratnih veterana, omladinskih organizacija, gradskih uprava i ruskih visokoškolskih institucija. Sadnji drveća u memorijalnoj aleji u Moskvi prisustvovala je ćerka pokojnog generala, Svetlana Delić. Akcija je održana uz učešće čete počasne straže i pitomaca vojnih akademija u Rusiji – navode iz Ruskog doma u Beogradu.
Foto: S.Kostić
Svetlana Delić, ćerka pokojnog generala
Ivana Rakić, koordinaror Sveruskog javnog pokreta "Volonteri pobede" u Srbiji, ističe da je na ovaj način odata velika počast generalu Deliću, jer je ovakva aleja zasađena njemu i čast njegove herojske 549. motorizovane brigade.
- Oni su kao neprobojni štit odbranili našu zemlju i naš narod od najezde šiptarskih terorista, potpomognutih snagama NATO-a i stranih plaćenika, koji su devedesetih nastojali da naš narod bace na kolena. Ovu borbu prepoznao je i ruski narod, i sam se suočavajući sa istim zlom-terorizmom – kaže za Informer Ivana Rakić.
Ona dalje pojašnjava da je na teritoriji Temirjazevske regije u Moskvi, kao i u Mahačkali, Кizljurtu i Izberbašu u Dagestanu, zasađena aleja sećanja posvećena herojima ove slavne brigade, uz prisustvo izaslanika ambasade Srbije u Rusiji,velikog broja pripadnika Vojske Ruske Federacije i veterana "Boevog bratstva" i drugih organizacija veterana i omladine iz Rusije i Dagestana.
Foto: S.Kostić
Ivana Rakic i Stojan Konjikovac
- U Moskvi je prisustvovala i lično učestvovala u sađenju i kći generala Delića - Svetlana Delić, koja se biranim rečima obratila prisutnima i iskazala zahvalnost za gest posvećen njenom ocu i branitelju naše otadžbine.Međunarodna akcija je propraćena i Zumm konferencijom, koja je vođena u Ruskom domu u Beogradu – objašnjava naša sagovornica. Za okruglim stolom u Ruskom domu bili su okupljeni rukovodstvo i članovi Udruženja 549.mtbr "Car Dušan Silni", na čelu sa generalom Stojanom Кonjikovcem, koji je u vreme agresije bio komandant isturenog komandnog mesta formiranog tokom bitke na Paštriku.
- Uz prisustvo predstavnika vojnog ateše ambasade Ruske federacije u Srbiji, izaslanika "Bojevog bratstva Rusije" za Srbiju i "Volontera pobede" u Srbiji propraćena je ceremonija u Moskvi i Dagestanu – kazala nam je Ivana Rakić.
O bitkama koje je vodila 549. motorizovana brigada, čije je sedište bilo u Prizrenu, a pogotovu legendarnoj borbi potiv NATO agresora i šiptarskih terorista, ojačanih snagama regularne vojske Albanije, na Paštriku , u maju i junu 1999.godine, govorio je prvi saradnik pokojnog generala Delića, brigadni general u penziji Stojan Konjikovac.
Foto: S.Kostić
Tabla za generala
Učesnici su se podsetili i komande koja je ušla u istoriju srpskog vojevanja, a koju je na Paštriku izdao general Delić: "Nema nazad, iza je Srbija".
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Ukrajinske snage trpe teške gubitke u bici za Bahmut, zato što generalštab nije pripremio grad za odbranu, tvrdi bivši zamenik komandanta ukrajinskih snaga za specijalne operacije, general Sergej Krivonos.
Međunarodne rezerve Rusije dostigle su istorijski maksimum od 826,8 milijardi dolara zaključno sa 30. januarom, saopštila je Centralna banka Rusije, navodeći da je reč o najvišem nivou zabeleženom do sada.
Direktor Kancelarije za Kosovo i Metohiju Petar Petković izjavio je danas da se država na čelu sa predsednikom Aleksandrom Vučićem danonoćno bori za naš narod na KiM i dodao da najveću cenu Srbi na KiM plaćaju zbog pogubne politike bivše vlasti.
Član Visokog saveta tužilaštva Miroslav Đorđević apelovao je na članove Izborne komisije tog Saveta da u najskorije vreme preduzmu sve što je moguće da se sprovede odluka Ustavnog suda i da se ponove izbori za nove članove Saveta iz reda javnih tužilaca na određenim biračkim mestima.
Prošle sedmice u Informerovoj spektakularnoj emisiji “Na merama” otkrili smo vam kako izgleda kad se okoreli opozicionar Miki Aleksić prepusti gastronomskim užicima, na koji način popularno TV lice Žika Šarenica “krcka” penziju, gde provodi vreme perjanica Đilasove stranke Branko Miljuš, šta kupuje pevač Dragan Kojić Keba…
Član predsedništva SNS Miroslav Čučković gostujući u Info jutru komentarisao je učešće rektora Beogradskog univerziteta Vladana Đokića na narednim izborima i to ispred tzv. Studentske liste.
Vladan Dimitrijević (49) negirao je danas u Višem sudu u Beogradu da je pokušao da ubije oca Mihaila 29. aprila prošle godine u njihovoj kući u selu Zaklopača pored Beograda.
Duško G. (56) koji je osumnjičen da je ubio Aleksandru Š. (44) u Nišu, uhapšen je u selu Nozrina kod Aleksinca, a očevidac hapšenja za Informer detaljno opisuje kako je izgledala akcija policije.
Ubistvo i samoubistvo dogodilo se danas u Malom Mihaljevecu u Međumurskoj županiji, a kako navode meštani, komšija je ubio prvog komšiju, a onda sebi oduzeo život automatskim oružjem.
Ministarstvo unutrašnjih poslova je saopštilo da je, rešenjem direktora policije, za komandanta Posebne jedinice policije Policijske brigade Policijske uprave za grad Beograd postavljen pukovnik policije Dragan Selaković.
Službenici Odeljenja za suzbijanje krijumčarenja Uprave carina, u saradnji sa pripadnicima policije, zaplenili su više od milion psihoaktivnih tableta tokom kontrole magacina jedne kurirske službe u Beogradu, saopšteno je danas.
Danas se u Omanu održavaju pregovori Irana i SAD o teheranskom nuklearnom programu. Tok dođagaja koji bi mogao da odredi dalju sudbinu Bliskog istoka pratite uživo na Informer.rs.
Ruske snage napreduju duž cele linije fronta različitim intenzitetom, a aktivna zona borbenih dejstava se proteže 1.200 kilometara, izjavio je danas vrhovni komandant Oružanih snaga Ukrajine Aleksandar Sirski.
Beogradska policija uhapsila je S. H. (40) i ukrajinsku državljanku S. T. (23) zbog sumnje da su iz galerije ULUS ukrali sliku Zdravka Vučinića "Uspenje"
Smršao čitavih 90 kilograma, obrijao glavu i pustio sedu bradu, pa mnogi iz prve nisu shvatili da se radi o Džoni Hilu, holivudskom glumcu kog publika poznaje kao debeljuškastog komičara.
Ljiljana Lašić, legendarna Tina iz serije "Pozorište u kući", napustila je arhitekturu zbog braka, a kasnije i samu slavu kada ju je popularnost počela gušiti.
Ako ste do sada koristili Jutjub u pozadini na Android uređaju bez pretplate, stižu loše vesti od Gugla. Kompanija je zvanično potvrdila da će uskoro ukloniti metod koji je godinama omogućavao besplatno puštanje videa u pozadini.
Ukoliko vam treba ideja za brz, zasitan i ukusan ručak ili večeru, predstavljamo vam fenomenalnu domaću pitu koja je uz hladan jogurt ili kiselo mleko obrok iz snova.
Marko Janjušević Janjuš učesnik "Elite 9" oborio je sve rekorde kada su u pitanju intimni odnosi ispred kamera. Za sada je,kako kaže, spavao sa 28 rijaliti učesnica.
Na snimanju "Pinkovih zvezda" došlo je do incidenta kada su se harmonikaš Miroljub Aranđelović Kemiš i reper Dragomir Despić Desingerica žestoko posvađali, saznaje Informer.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar