MAJKA HEROJA SA KOŠARA NIJE KRILA SUZE! Na mesto ukradene postavljena je nova bista njenog sina Srđana, DATO OBEĆANJE JE ISPUNJENO!
Podeli vest
Vlasnik renomirane livnice Boban Jeremić ispunio je obećanje koje je dao majci heroja sa Košara Srđana Stančetića da će besplatno da izlije novu bistu umesto stare koja je ukradne početkom marta ove godine.
Na postamentu kraj Srđanove večne kuće, na groblju u Banovom Polju kod Bogatića, nova bista je danas postavljena. Majka Dragoslava nije izdržala da ne zaplače. Sa uzdasima tuge i suzama u očima pratila je montažu nove biste, potom je nežno nekoliko puta brisala maramicom i bez reči dugo posmatrala.
Policija u Bogatiću je pronašla i uhapsila M. V. zbog sumnje da je učestvovao u krađi biste Srđana Stančetića, heroja sa Košara, da groblja u Banovo Polju.
11.03.2023
13:00
Foto: G.R.
Ispunio obećanje! Boban Jeremić
- Mnogo me je potreslo kada je bista ukradena, a sada mi je srce na mestu jer je sve kako je
ranije bilo. Ponosna sam na mog sina heroja koji ovde počiva, a njegova duša je u meni. Ponovo
sam pronašla sebe i opet mogu kada dođem na groblje da prvo celivam bistu, pa onda slike na
spomeniku - rekla je Dragoslava i zahvaljujući se zagrlila Bobana Jeremića koji je u svojoj livnici
besplatno izlio nova bista njenog sina.
Suze u očima majke heroja sa Košara pogodile su mladog vlasnika livnice koji se istog dana kada je na portalima pročitao da je ukradena bista koju je 1999. godine, na godišnjicu Srđanove pogibije uradio njegov pokojni otac, javio majci Dragoslavi i obećao da će besplatno da izlije novu.
- Ovo je veoma emotivan i naravno mnogo lepši trenutak nego kada smo na ovom mestu bili prošli put kada je bista ukradena. Suze u očima majke Dragoslave danas su zbog zadovoljstva i ja sam srećan što smo na ovaj način ispravili nepravdu prema Srđanu i što će njegova majka kada bude posećivala grob ponovo gledati njegov lik - kaže Jeremić.
Foto: G.R.
Bista Srđana Stančetića ukradena je početkom marta, a policija u Bogatiću je u kratkom roku rasvetlila ovaj vandalski čin i uhapsila D.Z. (19) iz okoline Loznice. Stara bista je isečena na komade i prodata otpadu kao sekundarna sirovina i za tu količinu bronze kradljivac je mogao da dobije najviše 100 evra.
Srđan Stančetić je bio pripadnik 63. padobranske brigade u činu starijeg vodnika. Poginuo je 28. jula 1998. godine u zasedi šipatarskih terorista u reonu karaule Košare prilikom izvlačenja tela potpukovnika Gorana Ostojića, komandanta i načelnika štaba ove brigade. Njegovo telo je pronađeno tri dana kasnije, a na večni počinak je ispraćen 3. avgusta.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Policija u Bogatiću je pronašla i uhapsila M. V. zbog sumnje da je učestvovao u krađi biste Srđana Stančetića, heroja sa Košara, da groblja u Banovo Polju.
Američki potpredsednik Džej Di Vens na zatvorenim sastancima dovodi u pitanje zvanične tvrdnje Pentagona o uspehu rata protiv Irana, objavio je Atlantik.
Sjedinjene Američke Države neće dozvoliti Iranu da zadrži kontrolu nad Ormuskim moreuzom i da prolazak brodova kroz taj strateški pomorski pravac pretvori u instrument pritiska, izjavio je američki državni sekretar Marko Rubio.
Izjava predsednika Srbije Aleksandra Vučića koju je dao čuvenom britanskom novinaru Alisteru Kembelu u podkastu "Ostalo je politika" udarna je vest u ruskim medijima.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić ugostiće danas predsednika Švajcarske Konfederacije Gi Parmelina, koji će boraviti u zvaničnoj poseti Srbiji 28. i 29. aprila 2026. godine.
Predsednik Srpske radikalne stranke (SRS) prof. dr Vojislav Šešelj izneo je jezivo upozorenje nakon najnovijeg pokušaja atentata na predsednika Sjedinjenih Američkih Država Donalda Trampa.
Na četiri i po godine zatvora nepravosnažno je danas osuđen bivši šef kriminalističke policije PU primorsko-goranske Željko Kruneš jer je pokušao da organizuje ubistvo unuka Slavice Šote, riječke preduzetnice i aktivistkinje koja se godinama bori protiv korupcije.
Dvojica maloletnika i jedan tek punoletni Nišlija, već mesecima zadaju glavobolju policiji i dovode u opasnost svoje, ali i živote drugih građana divljajući ukradenim vozilima po gradu, ali i po auto-putu.
Region Baltika se danas sve češće posmatra kao zona povišenog rizika, ali njegova sposobnost za stvarnu eskalaciju značajno je ograničena specifičnim geografskim faktorima.
Iran priprema mere regulisanja budućeg prolaska kroz Ormuski moreuz koje predviđaju da brodovi moraju da plate tranzit u iranskoj valuti rijalima, izjavio je danas visoki zvaničnik iranskog parlamenta Ebrahim Azizi.
Stručnjaci upozoravaju da nepravilna upotreba sredstava za buve i krpelje, kao i korišćenje neproverenih proizvoda, može dovesti do ozbiljnih posledica po zdravlje životinja, uključujući i trovanje.
Dolaskom proleća mnogi žele da njihova terasa izgleda raskošno i puno cveća, ali petunije često umeju da razočaraju jer brzo izgube snagu i prestanu da cvetaju.
Pevačica Nadica Ademov ističe da nikada nije patila od brendiranih stvari, ali je osudila one koji nemaju i žele da pokažu bogatstvo, te nose fejk garderobu.
Pevačica Anđela Ignjatović Breskvica je raskinula dugogodišnju vezu sa Nemanjom, a nedavno je govorila o raskidu, iako nije proznala tada da više nisu zajedno.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar