• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: A. Ć.

11.06.2023

14:36

DRAMA PLANINARA NA STAROJ PLANINI! Spasioci ih spasavali ŠEST SATI TOKOM NOĆI, devojčica (13) povređena

Tanjug/informer

Srbija

DRAMA PLANINARA NA STAROJ PLANINI! Spasioci ih spasavali ŠEST SATI TOKOM NOĆI, devojčica (13) povređena

Podeli vest

Noćas se na Staroj planini odvijala prava drama. U, na sreću uspešnoj akciji, iz bespuća Stare planine, sa skoro 2.000 metara nadmorske visine, spasioci su spasili grupu planinara koja se izgubila i zalutala na veoma nepristupačnom terenu.

U toj grupi planinara nalazila se i trinaestogodišnja devojčica koja je uganula nogu, što je grupi praktično onemogućilo kretanje pogotovo što su tamo i omrkli. Poznavaoci terena tvrde da je Stara planina izuzetno surova i u sred leta. 

Kako za "Informer" priča predsednik Radio kluba Pirot Bojan Božić, koji je sa još četvoricom svojih kolega radioamatera učestvovao u akciji, odmah po dobijanju informacije, alarmirana je Vatrogasno spasilačka četa u Pirotu koja je sa moćnim kvadovima momentalno krenula na teren.
 

Foto: A. Ć.

Dragan Ćirković pomogao u akciji spasavanja

- Reč je o izuzetno teškom terenu, pritom već je bila noć, ali su spasioci momentalno reagovali. Mi smo na terenu angažovali našeg kolegu Dragana Ćirkovića, koji je imao zadatak da svojim džipom, sa ugrađenom specijalnom antenom, bude na neki način repetitor spasiocima i da im omogući nesmetanu komunikaciju radio stanicama. Uspeli smo da lociramo planinare i u akciji koja je trajala više od šest sati, po mrklom mraku, pripadnici Vatrogasno spasilačke čete spustili su na sigurno promrzle planinare kojima je odmah ukazana pomoć. Na sreću nema težih povreda i oni su već stigli svojim kućama- priča Božić.

Srećna okolnost je, kaže on, da je jedan od planinara, otac devojčice, imao radio stanicu pa su imali nesmetanu komunikaciju gotovo sve vreme.

 

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

TV

Emisija koja otkriva sve! Ne propustite "Na merama" sutra od 20h!
Live TV

Emisija koja otkriva sve! Ne propustite "Na merama" sutra od 20h!

U prethodnoj epizodi Informerove emisije “Na merama” otkrili smo vam kako “dokoniše” poslanik blokader Aleksandar Jovanović Ćuta, kakve “male signale” razmenjuju muzička zvezda Nataša Bekvalac i političar Draško Stanivuković, gde provodi vreme nekadašnji premijer Zoran Živković, kakav je bio provod na slavlju kod pevača Ere Ojdanića, šta je na meniju funkcionera SPS-a Dušana Bajatovića, kuda su posle lekarskog pregleda otišli pevačica Ana Nikolić i njen emotivni partner, kompozitor Goran Ratković Rale…

20.03.2026

10:30

Tramp odlazi u novembru
Live TV

Tramp odlazi u novembru

Dejan Jelača, glumac gostujući u Info jutru komentarisao je situaciju u Americi u kojoj živi i radi već duži niz godina.

19.03.2026

12:04

Dobro veče Srbadijo - Arno Gujon o godišnjici Albanskog pogroma nad Srbima na Kosovu i Metohiji - Zločin koji i dalje traje
Live TV

Dobro veče Srbadijo - Arno Gujon o godišnjici Albanskog pogroma nad Srbima na Kosovu i Metohiji - Zločin koji i dalje traje

Urednik i voditelj emisije "Dobro veče Srbadijo" Igor Ćurčić ugostiće sutra od 22 sata uživo velikog humanitarca i direktora vladine kancelarije za javnu i kulturnu diplomatiju Arno Gujona, koji će govoriti o godišnjici stravičnog pogrom nad Srbima 17. Marta 20024. godine. Igorovi gosti biće i zdravičar i čuvar srpske tradicije Dragiša Simić, kao i harmonikaš Dragan Todorović, ali i sestre Gobović, Marija i Marina koje svojim glasovima pronose i čuvaju srpski etno melos.

16.03.2026

15:49

JOŠ TV VESTI

Hronika

Planeta

JOŠ Planeta VESTI

Zabava

Magazin

Džet set