NAŠA CRKVA OSTAJE UZ SVOJ NAROD! Manastir Visoki Dečani apeluje za mir i uzdržanost na Kosovu i Metohiji
Podeli vest
Bratstvo manastira Visoki Dečani je danas u saopštenju, sa najdubljom zabrinutošću pozvalo sve strane da hitno učine sve kako bi se eskalirajući problemi na severu KiM rešavali na miran način i izrazili žaljenje za svima koji su pretrpeli povrede ili bili izloženi maltretiranju.
U saopštenju arhimandrita Save i bratstva ovog manastira, navedeno je da se oni protive nepravednom i samovoljnom zatvaranju bilo kojih ljudi, kao i njihovom zlostavljanju u pritvornim jedinicama.
Šefovi NATO pakta procenili su juče da se takozvani 'premijer Kosova' Aljbin Kurti otrgao kontroli i da postoji ozbiljna opasnost da će izazvati otvoreni sukob sa Vojskom Srbije, zbog čega su u savezničkoj komandi za operacije u belgijskom gradu Mons prekinuti svi godišnji odmori, saznaje Informer!
19.06.2023
07:15
"Ovo je i više puta ponovljena poruka našeg vladike Teodosija i sveštenstva Srpske pravoslavne crkve na prostoru Kosova i Metohije u poslednjim nedeljama i mesecima. Naša crkva ostaje uz svoj narod i poziva sve da svoje opravdano nezadovoljstvo protiv nepravde izražavaju na miran i dostojanstven način", ističe se u saopštenju manastira Visoki Dečani.
Naglašneno je da nasilne policijske mere i zapaljiva retorika ne mogu biti put ka stabilnosti na Kosovu i Metohiji, niti mogu da izgrade poverenje među građanima, te da nastavak trenutne situacije i terora, preti široj stabilnosti i bezbednosti svih stanovnika.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
komentari
Lana
pre 2 godine
Hvala SPC na molitvi za nas narod. Nadam se da ce vase molitve biti uslisene
Šefovi NATO pakta procenili su juče da se takozvani 'premijer Kosova' Aljbin Kurti otrgao kontroli i da postoji ozbiljna opasnost da će izazvati otvoreni sukob sa Vojskom Srbije, zbog čega su u savezničkoj komandi za operacije u belgijskom gradu Mons prekinuti svi godišnji odmori, saznaje Informer!
Vrhovni blokader, rektor Vladan Đokić se distancira od blokadera iz bivše vlasti, dok im blokaderi iz bivše vlasti poručuju da su morali da podnesu ostavku nakon tragične smrti studentkinje Milice Živković (25) na Filozofskom fakultetu.
Pozivom na dijalog, upućenim svim političkim partijama i pokretima u Srbiji, predsednik Aleksandar Vučić još jednom je pokazao da su mu državni i nacionalni interesi iznad usko stranačkih, saglasni su sagovornici Informera.
Predsednica Skupštine Srbije Ana Brnabić poručila jeda je sramno što je blokaderima uobičajeno da su u Rektoratu petarde, topovski udari, gas maske, voki tokiji, špricevi, braunile.
Urednik i voditelj emisije "Dobro veče Srbadijo", Igor Ćurčić, ugostiće u utorak od 22 sata čuvare tradicije koji se decenijama bore da stare zanate i rukotvorine otrgnu od zaborava i sačuvaju kao deo kulturne baštine ovog naroda prenošenjem znanja na nove generacije.
Dragoljub Kojčić, politički filozof i Marko Kešelj, državni sekretar u ministarstvu sporta gostujući u Info jutru komentarisali su rezultate lokalnih izbora u deset gradova i opština.
Troje maloletne dece, koja su sinoć povređena u teškoj saobraćajnoj nesreći u Novom Selu kod Broda, trenutno su stabilno i van životne opasnosti, potvrđeno je iz Opšte bolnice “Dr Josip Benčević” u Slavonskom Brodu.
Jožef Farkaš (38) iz Novog Sada osuđen je na 20 godina zatvora zbog teškog ubistva Aranke Aljiti (29), sa kojom je predhodno živeo u vanbračnoj zajednici.
Stravično nasilje u porodici dogodilo se u utorak u Zemunu, kada je, kako se sumnja, S. J. (30) fizički napao svoju suprugu K. A. (29) u dvorištu porodične kuće.
Brutalan napad dogodio se u Podujevskoj ulici na Zvezdari, kada je teško povređen mladić Vuk I. (23). Mladić je pokušao da razdvoji zavađene, pa je jedan od učesnika tuče krvnički nasrnuo na njega.
Zamenik ministra spoljnih poslova Rusije Sergej Rjabkov izjavio je da politika SAD zasnovana na sili i hegemonizmu izaziva globalne krize i zanemaruje međunarodno pravo.
Pre nego što su skupi preparati preplavili tržište, negovanje kose oslanjalo se na jednostavne, prirodne sastojke iz kuhinje. Jedna takva kombinacija i danas važi za provereni trik za jaču, sjajniju i gušću kosu.
Hakeri su uvek korak ispred gotovo svega i veoma lako mogu da saznaju sve o vašem životu, a evo nekoliko znakova koji će vam otkriti da li vas neko prati.
Starleta Aleksandra Subotić se ponovo oglasila na svom Instagram profilu, a sada je spomenula period kada ju je suprug Predrag Peca Raspopović prevario sa Majom Marinković.
Starleta Aleksandra Subotić oglasila se nakon što se u "Eliti 9" povela priča da je njen suprug Predrag Peca Raspopović bio u Kini sa Stanijom Dobrojević.
Pevačica Jelena Karleuša izjavila je da je pesma Svetlane Cece Ražnatović "Vreteno" prvobitno bila njena, ali da je kompozitor Aleksandar Milić Mili, pod pritiskom Željka Ražnatovića Arkana, pesmu ipak dao njenoj koleginici.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar