Kruševac je ovih dana idealan za veridbe! Počeo je Festival balona
Podeli vest
Kruševac je od večeras do nedelje, 30. jula, domaćin 7. Međunarodnog festivala balona. Nad Bagdalom se već vide kupole ovih neobičnih letelica.
Naš reporter na licu mesta prati kako se tehnički pripremaju baloni za uzletanje, ali i let onih koji su se već vinuli pod oblake, doduše još bez putnika. Ove godine učestvuje sedam balonarskih posada: četiri iz Slovenije i po jedna iz Mađarske, Bugarske i Srbije, iz Leposavića.
Tridesetak devojčica i dečaka iz Guče ovog leta marljivo vežbaju i pripremaju se za jedan od najhumanijih poziva, jer svi do jednog, žele da kad porastu postanu vatrogasci spasioci!
Bizarna rođendanska proslava američkog repera Kanjea Vesta o kojoj bruje društvene mreže, mnoge je u Srbiji podsetila na skandaloznu večeru članova Sindikata pravosuđa Srbije u Kladovu pre 11 godina!
Izgradnja Trga omladine u Kragujevcu na kome će biti postavljen spomenik grupi Smak, rok simbolu stare Jugoslavije, trebalo bi da bude završena tokom septembra.
27.07.2023
17:12
Suzana Milosavljević, direktorka Turističke organizacije u Kruševcu najavila je zanimljive prateće događaje, od mogućnosti do probaju da savladaju strah i podignu se u korpi jednog od balona, porazgovaraju sa balonarima, a najmlađi će imati priliku da se provedu i parku Šarengrad.
U zabavnom delu programa, večeras nastupaju kruševački bend "Treća smena", a potom i Dejan Petrović i "Big bend Orkestar".
U subotu je koncert Željka Samardžića a trećeg dana Festivala balona rezervisan je za najmlađe. Prethodnih godina, ovaj Festival bio je prilika za iznenađenja ljubavnih parova, pa je nekoliko mladića zaprosilo svoje devojke u balonu...
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Tridesetak devojčica i dečaka iz Guče ovog leta marljivo vežbaju i pripremaju se za jedan od najhumanijih poziva, jer svi do jednog, žele da kad porastu postanu vatrogasci spasioci!
Situacija u području Kupjanska naglo se pogoršala do kraja dana 24. decembra, kada su jedinice Oružanih snaga Ukrajine (OSU) izvele snažan napad na istočni deo grada i zauzele teritoriju nekadašnjeg mlečno-konzervnog kombinata, objavio je vojni analitičar Jurij Podoljaka.
Srbija je na pravom putu, a u budućnosti treba da obezbedi vrhunsko obrazovanje na fakultetima u saradnji sa vodećim univerzitetima širom sveta i izgradi data centre kako bi bila konkurentna na međunarodnom nivou, izjavio je američki profesor ekonomije, akademik i svetski priznati geopolitički analitičar Džefri Saks u intervjuu koji je vodio ministar finansija Srbije Siniša Mali.
Nenada Rašića, Kurtijevog slugu, napustila je i Gordana Mihajlović, jedini kandidat za poslanika na vanrednim parlamentarnim izborima iz Zubinog Potoka ispred njegove stranke Za slobodu, pravdu i opstanak.
Izraelski istoričar Gideon Grajf izjavio je danas da se u Srebrenici desio zločin tokom ratnih dejstava devedesetih, ali da to nije bio genocid, dodajući da su Srbi optuženi za zločine koje nisu počinili.
Viši sud u Beogradu osudio je danas Nemanju Šućurovića (42) na 14 godina zatvora jer je kontinuirano zlostavljao 50-godišnju vanbračnu suprugu u njenom stanu, što je za posledicu imalo njenu smrt 21. juna 2024. godine.
Aleksandar P. (40) iz Beograda, koji je uhapšen u velikoj akciji policijskih službenika UKP-SBPOK u saradnji sa Višim javnim tužilaštvom u Beogradu kao organizator kriminalne grupe koja je sumnjiči da je imala velike laboratorije za uzgoj marihuane ima krcat dosije a dobro je poznat i javnosti.
Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova, Policijske uprave za grad Beograd, UKP, u saradnji sa Višim javnim tužilaštvom u Beogradu identifikovali su napadača koji je d 6. decembra 2025. godine u restoranu u Novom Beogradu izrešetao Nemanju Krstića (30).
Dvojica lopova opljačkala su prodavnicu 7-Eleven u severnom Teksasu na Badnje veče. Jedan od njih je bankomat zakačio za automobil, dok je drugi nagazio gas, što je dovelo do urušavanja unutrašnjosti prodavnice.
Uprkos reputaciji jednog od najuređenijih zdravstvenih sistema u Evropi, u Nemačkoj se svake godine procenjuje da između 17.000 i 19.000 ljudi umre zbog grešaka u lečenju koje su mogle biti sprečene.
NATO je bio primoran da podigne ratne avione kako bi nadzirao masivne ruske "medvede", nuklearne bombardere koje je predsednik Rusije Vladimir Putin poslao da bi zapretio Velikoj Britaniji tokom božićnog leta iznad Norveškog mora, prenosi "Miror".
Kampanja mobilizacije koju sprovodi Kijev postala je drakonska usled velikih gubitaka na frontu, što je primoralo vojno sposobne muškarce da traže nove načine bekstva.
Dok se sve češće govori o nepotizmu i privilegijama u filmskoj industriji, zaboravlja se da su mnoge najveće svetske zvezde do uspeha stigle potpuno same.
Reditelj Martin Skorseze je često angažovao svoju majku da se pojavljuje u njegovim filmovima, gde je ona igrala majčinske uloge i kuvala za glumce i ekipu.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar