Automobil kojim su čačanski vicešampioni iz Manile došli na Gradski trg u Čačku, gde ih je ovacijama pozdravilo više hiljada obožavalaca nije običan oldtajmer!
To je isti onaj automobil kojim je kralj Aleksandar Karađorđević, davnih godina došao u Čačak da tadašnjeg vojvodu Stepu Stepanovića moli da mu bude ministar u vladi!
Međutim, u Čačku često ne biva ono što umne glave smisle, pa niti je Stepa postao ministar, niti su vicešampioni oldtajmerom došli do bine.
Čim su se pojavili na gradskom platou, na stotine mališana se poput magneta priljubilo uz vremešnog limenog lepotana u kojem je sedeo Aleksa Avramović, zvezda Mundobasketa sa dvojicom kondicionih trenera reprezentacije Feđom Sretenovićem i Markom Marinovićem. A u Čačku se Stepi i deci ne zamera.
Foto: Privatna arhiva
Oldjtajmer "citroen" C4 iz 1928. kojim se vozio kralj Aleksandar
- Ideja organizatora je bila da čačanski vicešampioni, kraljevskim automobilom dođu na Gradski trg, jer su oni naši kraljevi - priča Vladimir Đondrić, saradnik u salonu automobila Techno MK Auto-Čačak u Konjevićima.
- Reč je o veoma vrednom oldtajmeru marke "citroen C4" model iz 1928, a proizveden dve godine kasnije, koji je u vlasništvu Saše Turovića, biznismena koji radi u Americi. Kod nas
Foto: Privatna arhiva
Oldjtajmer "citroen" C4 model iz 1928. je vlasništvo Saše Turovića, biznismena koji živi i radi u Americi i izložen je u salonu automobila u Konjevićima
u salonu se nalazi kao izložbeni eksponat, tik do najnovijeg modela istog proizvođača. Njegova vrednost za vlasnika nema cenu, ali se na tržištu kreće od 25.000 do čak 100.000 evra. Turović je veliki lokalpatropta i sa zadovoljstvom je svog ljubimca ustupio organizatorima dočeka naših košarkaša u Čačku - priča Đondrić, dodajući da vlasnik ovog gotovo stoletnog lepotana, u vlasništvu ima još 28 oldtajmera, daleko vrednijih i starijih koje planira da smesti u muzej.
- Ovaj automobil je kupljen nov u Holandiji i na njemu su još originalne holandske tablice iz tog vremena. To je bio prvi "citroenov" auto sa četiri cilindra i zato nosi oznaku C4. U salonu u Konjevićima se može videti svakog radnog dana, a posetioci ne kriju oduševljenje - kaže Đondrić.
S početka prošlog veka, osim kralja Aleksandra koji je imao isti ovakav model, u celom Beogradu ih je bilo još svega šest primeraka. Turović je ovaj oldtajmer nedavno pozajmio i organizatorima "Čačanske rodne" za premijeru pozorišne predstave "Šah-mat".
Lično je Turović u dvorište Narodnog muzeja dovezao kralja Aleksandra, da vojvodu Stepu moli da ovaj uđe u njegovu vladu. Predstava reditelja i glumca Vladimira Jocovića, koji igra Aleksandra Prvog, uskoro bi mogla da bude prikazana i kao 55- minutna TV drama.
Ulicama Paraćina ove subote prodefilovaće automobili kakve su neki viđali samo na filmovima. U organizaciji Auto moto klub "Pomoravlje" održava se peti Međunradni oldtajmer skup.
Stotinak šarmantnih lepotana, na dva i četiri točka, uglancanih, gordih i ponosnih na svoje godine i vekove, koliko postoje, ukrasili su centralni gradski trg u Zrenjaninu i oduševili brojne posetioce, koji su iz Beograda, Novog Sada, Subotice, došli da ih vide i uživaju u njihovoj vanvremenskoj lepoti i stvarnoj vrednosti
Beograđanka Jovana Stojiljković najpre se zaljubila u jugoslovenske oldtajmere, počela da ih kupuje i sređuje, a zatim od njih napravila turističku senzaciju
Raspametio je Srbiju i svet na Mundobasketu na Filipinima, a malo je poznato da je Aleksa Avramović svoje prve košarkaške korake napravio u Osnovnoj školi " Milica Pavlović" u Čačku, u kojoj su ponikla mnoga poznata imena našeg sporta.
Eksplicitni sniimak mladog para iz Kragujevca postao je viralan na mrežama. Oni su uhvaćeni u žestokoj akciji, i to usred belog dana, u parku, naočigled prolaznika.
Crna sudbina kao i crnina koju nosi nadvila se nad nadiničarom Tomislavom Filićem koji je ostao bez svega što je imao. Poreklom sa Kosova i Metohije svoj spas od najezde Albanaca pronašao je u pitomom selu Mršinci kod Čačka, ali i tu su ga dočekali mnogi problemi.
Ovog vikenda u Mrčajevcima, tokom tradicionalne "Kupusijade" ješće se verovatno najukusniji svadbarski kupus! Ugostitelji kažu da će cene biti pristupačne svačijem džepu.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Ulicama Paraćina ove subote prodefilovaće automobili kakve su neki viđali samo na filmovima. U organizaciji Auto moto klub "Pomoravlje" održava se peti Međunradni oldtajmer skup.
Drago Parandilović, deda opozicionara Miloša Parandilovića, predsednika Novog lica Srbije, oglasio se povodom najave Miloša Parandilovića da će da ga tuži.
Predsednik Aleksandar Vučić izjavio je da je rejting Srpske napredne stranke u porastu i da će se prava podrška građana videti na izborima, uz ocenu da pojedini mediji potcenjuju birače i njihove odluke.
Opštinski odbor Demokratske stranke u Gornjem Milanovcu saopštio je juče da je doneo odluku o kolektivnoj ostavci članova Odbora i tela koje je formirao za predstojeće izbore, a danas je Informer otkrio ko je za to kriv!
Lider naprednjaka i savetnik predsednika republike za regionalna pitanja Miloš Vučević izjavio je u emisiji "U sredu sa Bojanom Bilbijom" na Radio Beogradu, da nije siguran da je njegova ostavka na mesto premijera nakon pada nadstrešnice na Železničkoj stanici u Novom Sadu doprinela stabilizaciji, ali da je time pokazana odgovornost.
Informer televizija danas je apsolutni izbor gledalaca u Srbiji! Dok se građani iz svih krajeva zemlje slivaju u Beograd na veliki skup "Srbija, jedna porodica", oči javnosti uprte su u Informer TV, koja tokom dana beleži ubedljivo najbolju gledanost.
Danas tačno u 17 časova, u programu Dnevnika Zapadne Srbije, gledaoci će imati priliku da prate specijalno, dvosatno izdanje posvećeno otvaranju Moravskog koridora - saobraćajnice koja menja lice ovog dela Srbije i otvara novo poglavlje razvoja, povezivanja i investicija.
Pred Osnovnim sudom u Aleksincu 21. jula počeće suđenje Beograđaninu N.P. (33) optuženom da je 27. aprila prošle godine izazvao saobraćajnu nesreću u kojoj je poginula Nevena Zdravković (20).
Više javno tužilaštvo u Somboru podiglo je optužnicu protiv Z. K. (28) iz okoline Sombora i M. D. (43) iz Odžaka zbog sumnje da su izvršili teško ubistvo Aleksandra Stankovića (55) iz Odžaka.
U Novom Sadu se danas popodne dogodila pucnjava u kojoj je ranjen mladić (26), a istraga je odmah utvrdila nesvakidašnji obrt – mladić uopšte nije upucan na mestu gde je pronađen.
Predsednik SAD Donald Tramp očekuje da sve članice NATO-a na samitu u Ankari budu spremne da krenu ka izdvajanju pet odsto BDP-a za odbranu, izjavio je američki ambasador pri NATO-u Metju Vitaker.
Kazahstan se sprema da Rusiji u julu i avgustu isporuči oko 50.000 tona benzina A-92 i A-95 kao humanitarnu pomoć, ali dogovor još nije potpuno zatvoren zbog straha od sankcija i posledica po domaće tržište goriva, prenose mediji pozivajući se na izvore iz naftne industrije.
Savezno državno tužilaštvo Nemačke podiglo je prvu zvaničnu optužnicu u slučaju sabotaže gasovoda "Severni tok 1" i "Severni tok 2", prenose vodeći nemački mediji.
Evropska radiodifuzna unija saopštila je da je CBS/Radio Kanada nacionalni javni emiter Kanade njen novi član i da će ta zemlja učestvovati na Evroviziji 2027. u Bugarskoj.
Pevačica Tejlor Svift i njen verenik Trevis Kelsi grade ogroman dvorac unutar arene "Medison Skver Garden" u Njujorku za svoje venčanje koje je zakazano za 3. jul.
Glumica Vesna Stanković već pune dve godine prolazi kroz izuzetno zahtevan životni period, suočavajući se sa ozbiljnim zdravstvenim problemom, karcinomom dojke.
Producent Nikola Burovac izrazio je veliku zahvalnost predsedniku Aleksandru Vučiću, istakavši da zahvaljujući njegovoj višegodišnjoj podršci domaćoj filmskoj i televizijskoj produkciji danas svedočimo zlatnom dobu i velikom uspehu domaće kinematografije.
Ako želite da vaša spavaća soba konačno prodiše i dobije onaj prepoznatljivi, sofisticirani izgled koji viđamo u luksuznim hotelima i na stranim sajtovima za dizajn, sve se vrti oko izuzetno pristupačnih trikova koji menjaju celokupan doživljaj prostora.
Ako vam je već pomalo dosta standardnih pohovanih šnicli koje uvek prate isti koraci ili vam je ponestalo inspiracije za teške sosove, vreme je da probate savršene šnicle u korama.
Danas nam se čini nezamislivo preživeti leto bez klime, ali generacije pre nas imale su u rukavu prave male prirodne trikove. Metode naših baka bile su ideaalne za rashlađivanje, a pri tome nisu trošile struju i novac.
Uz svega nekoliko osnovnih sastojaka možete pripremiti domaći džem od malina bogatog ukusa i mirisa, bez konzervansa, veštačkih boja i drugih dodataka.
Ekipa Informera uhvatila je pevačicu Sandru Valterović, poznatiju kao Seksi Sandra, u Crnoj Gori u kupaćem, dok hladila u vodi, ali i izazovno nameštala kao da je sama na plaži!
Ceca Kitić otvoreno je govorila o najtežim trenucima kroz koje je prošla, od ranog odlaska iz porodičnog doma, preko smrti majke i finansijske borbe zbog kredita, pa sve do razočaranja u ljude i bivše partnere.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.