Humanost na iskušenju! Marko će trčati pustinjom da bi pomogao malom Maksimu (FOTO)
Podeli vest
Marko Nikolić, fitnes stručnjak i master profesor fizičkog vaspitanja i sporta, rođeni Vranjanac koji godinama živi i radi u Kuvajtu, najavio je novi izazov, a sve u cilju prikupljanja pomoći za lečenje Maksima Milenkovića.
On će trčati 1.400 kilometara pustinjom Maroka da bi pomogao lečenje šestogodišnjeg Maksima iz Niša, koji boluje od specifične mutacije gena.
Dan opštine Dimitrovgrad i veliki praznik Rođenja presvete Bogorodice je proslavljen u Domu kulture u Dimitrovgradu, uz poseban program i prisustvo najviših državnih zvaničnika.
O humanitarnoj organizaciji "Srbi za Srbe", kao i o predstojećem koncertu za ugroženu porodicu Mitrović govorili su Marija Morović iz te organizacije i Nikola Anastasijević iz ansambla "Fenečki biserčići".
21.09.2023
08:58
Nikolić planira da krene na put početkom decembra i da dnevno, ako mu uslovi dozvole, prelazi i do 100 kilometara.
- Postavim pred sebe izazov i animiram ljude, da šalju poruke i uplaćuju novac. Nedavno sam se popeo na vrh Kilimandžara da bih pomogao svojim sugrađankama iz Vranja da odu na lečenje - kaže Marko.
On je još pre pet godina trčao hiljadu kilometara od Niša do Atine. Uz pomoć humanih ljudi sakupili smo oko 80.000 evra za lečenje devojčice Teodore iz Aleksinca - kaže Marko.
Hajrudin Redžović (74) iz Sjenice koji je javno ponudio bubreg za srpskog reprezentativca koji je zadobio tešku povredu na Svetskom prevenstvu otkriva za Informer da će organ dati bilo kome ko je na listi čekanja, ukoliko ne može košarkašu!
Povodom Svetskog dana dobrovoljnih davalaca krvi u umetničkom paviljonu "Cvijeta Zuzorić" u Beogradu, Crveni krst Srbije dodelio je priznanja za najhumaniju sredinu, grad i opštinu.
14.06.2023
13:10
Foto: S.Tasić
Plan ovog mladog sportiste je da u Maroku, za 15 do 20 dana pređe 1.400 kilometara sa dvojicom prijatelja, Markom Petrovićem i Dušanom Crnobrnjom koji će ga pratiti biciklima.
- Trčanje pustinjom Maroka je veliki izazov i niko to do sada nije uradio. Zamislite da trčite od sedamdeset do devedeset kilometara dnevno, a oko vas nema apsolutno ničega.
Osim fizičke spremnosti potrebna je i posebna psihička priprema. Krenućemo od Dahle pustinjom do Marakeša. Ovaj svojevrsni izazov ću prenositi preko društvenih mreža i sve vreme apelovati na humane ljude da pomognu Maksimu - dodaje Marko.
Foto: S.Tasić
Kilometar je 6.600 dinara ili 33 SMS-a, a do cilja je potrebno 46.800 poslatih poruka da bi dečak iz Niša primio neophodnu gensku terapiju u Barseloni.
Maksimu nedostaje 80.000 evra, da bi mogao da otputuje u Španiju i primi terapiju.
Vlasnik Pinka Željko Mitrović zaposlio je legendarnu pevačicu Bebi Dol kao savetnika odmah pošto je na portalu Informera pročitao vest o njenoj jako teškoj finansijskoj situaciji.
Sportisti iz Bora, Milenko Janićijević i Nebojša Zahitović, zajedno sa pripadnicima Beogradskog odreda Žandarmerije, tačnije Nezavisnog sindikata Policije glavnim Borskim ulicama trčli su kako bi podržali humanitarnu akciju prikupljanja pomoći za lečenje petnaestogodišnje devojčice iz Bora Marije Gambošević.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Dan opštine Dimitrovgrad i veliki praznik Rođenja presvete Bogorodice je proslavljen u Domu kulture u Dimitrovgradu, uz poseban program i prisustvo najviših državnih zvaničnika.
Žaklina Tatalović, tajkunska novinarka antisrpske televizije N1, uhvaćena je u laži koja je izazvala skandal godine u našoj zemlji, a sada cure nove informacije o ovom slučaju koji je teško racionalno objasniti i koji bukvalno postaje gigaskandal.
Tajkunska novinarka Žaklina Tatalović našla se usred skandala kada je otkriveno da se lažno predstavalja kao unuka pokojnog akadermika Nikole Hajdina. A sada su društvene mreže preplavljene raznim duhovitim slikama i komentarima na ovu temu.
Lider Srpske napredne stranke Miloš Vučević oglasio se na društvenoj mreži Iks, poručivši da se Srbija zalaže za mir, ali da mora biti spremna da zaštiti svoju državu i narod u svakom trenutku.
Okoreli opozicionar i akademik Dušan Teodorović gostujući na tajkunskoj televiziji, izneo je niz oštrih i kontroverznih ocena na račun građana Srbije i državnog vrha.
Predsednik Srbije je danas govorio o razlozima formiranja vojnog saveza Zagreba, Prištine i Tirane kao i o srpskim studijama za koje kaže da su dobre, jer polako gubimo i ćirilično pismo.
Dok američki predsednik Donald Tramp tvrdi da postoje naznake podela unutar iranskog vođstva, jedan čovek ubrzano jača svoj uticaj - brigadni general Ahmad Vahidi.
Izrael je podigao nivo pripravnosti i intenzivirao pripreme za mogući nastavak sukoba sa Iranom, usled naznaka da se američki predsednik Donald Tramp približava odluci o novoj vojnoj akciji, prenosi Kanal 12.
Supruga španskog premijera Pedra Sančeza, Begonja Gomez, podnela je krivičnu prijavu protiv krajnje desničarskog aktiviste i influensera Vita Kvilesa zbog navodnog napada u jednom kafiću u Madridu.
Premijera treće sezone serije "Kuća zmaja" ("House of the Dragon") zakazana je za 22. jun na HBO Max striming platformi, dok će se istog dana u 21.00 sat emitovati i na HBO kanalu.
Ako živite sa mačkom, verovatno ste već videli kako stvari misteriozno završavaju na podu. Iako deluje kao nestašluk, to ponašanje ima sasvim logično objašnjenje.
Pojavljivanje Melanije Tramp u Beloj kući izazvalo je buru komentara, ali ne zbog samog događaja već zbog njenog izgleda, posebno jagodica koje su mnogima zapale za oko.
Nova poza privlači sve više pažnje jer parovima nudi drugačiji doživljaj bliskosti i zajedničkog istraživanja. Namenjena je onima koji žele da unesu osveženje u intimne trenutke i izađu iz ustaljene rutine.
Voditeljka Nina Radulović podelila je na svom Instagram profilu emotivan trenutak sa sinom Lavom, kojeg je dobila u braku sa glumcem Branislavom Lečićem.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar