• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: S. K.

14.10.2023

07:20

Gde je i šta radi "devojčica s krofnicama" iz Novog Sada?

prntskrin

Srbija

Gde je i šta radi "devojčica s krofnicama" iz Novog Sada?

Podeli vest

Nina Ninković (12) učenica šestog razreda Osnovne škole "Miroslav Antić" u Novom Sadu letos je podigla Srbiju na noge kada je odlučila da najpre u svojoj ulici, prodajom maminih i bakinih krofni, skupi novac za lečenje svog tate Zorana. Ovih dana Srbija se podsetila njenog gesta kada je dobila "Svedočanstvo o dobroti" ...

Ovo priznanje dodeljuje Srpski filantropski forum na Nacionalni dan davanja, koji je nedavno obeležen.

Nina se, kao jedan od dobitnika, tamo našla u društvu plemenitih ljudi, a mnoge je opet oduševila svojom iskrenošću.

Foto: Informer/društvene mreže

Nina Ninković, dobitnik Svedočanstva o dobroti

- Ja mog tatu volim najviše na svetu i srcem sam izašla da prodajem krofnice. Zbog toga sam veoma srećna. Najveća sreća je u pomaganju onima koji su u nevolji – kazala je Nina posle dodele priznanja.

Nina se upoznala i sa pesnikom Ljubivojem Ršumovićem, za koga je njena majka na društvenim mrežama napisala da je pesnik njenog detinjstva i uz fotografiju dodala "prepoznale se dobre duše".

Foto: Informer/društvene mreže

Susret sa piscem Ljubivojem Ršumovićem

Bila je i u društvu najboljeg nastavnika na svetu Borka Petrovića iz Paraćina.

- Imali smo čast da upoznamo divnog i najboljeg nastavnika na svetu, ali on je rekao da je počastvovan što se slika sa Ninom – navela je Ninina majka Nataša Ninković.

Foto: Informer/društvene mreže

Najbolji nastavnik na svetu Borko Petrović oduševljen Ninom

Podsetimo, Nininu akciju kada je ispred prodavnice na Adicama prodavala krofne bake Vinke i mame Nataše, podržale su prvo komšinice, onda i pekare a putem medija i hiljade nepoznatih ali dobronamernih ljudi.

Ninin otac je već jedan pregled obavio na klinici u Moskvi.

- Novac smo skupili za prvi odlazak u Moskvu. Poleteli smo 7. avgusta i tamo smo ostali malo manje od mesec dana. Nina ovoga puta nije išla sa nama. Zoran je za sada bolje nego što je bio, ali zbog kompleksnosti stanja i uključivanja i drugih specijalista, kao i praćenja opšteg stanja organizma, tok lečenja će da potraje i ići ćemo češće za Moskvu nego što smo planirali. Plan i programa lečenja nam još nije tačno poznat, jer zavisi od mnoštva rezultata odgovarajućih analiza. Tako da pitanje novca ostaje otvoreno i nama još uvek nepoznato. Drugi odlazak je planiran za oktobar- napisala je Ninina mama Nataša zahvaljujući se svima na pomoći.

 

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube, Viber.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

Blokaderima će pozliti! Kakve reči o Srbiji: Američki ekonomista ne štedi pohvale - Sve čestitke!
Politika

Blokaderima će pozliti! Kakve reči o Srbiji: Američki ekonomista ne štedi pohvale - Sve čestitke!

Srbija je na pravom putu, a u budućnosti treba da obezbedi vrhunsko obrazovanje na fakultetima u saradnji sa vodećim univerzitetima širom sveta i izgradi data centre kako bi bila konkurentna na međunarodnom nivou, izjavio je američki profesor ekonomije, akademik i svetski priznati geopolitički analitičar Džefri Saks u intervjuu koji je vodio ministar finansija Srbije Siniša Mali.

25.12.2025

14:03

Hronika

Strahinja izručen Srbiji uz ogromne mere obezbeđenja: Zvicer i Džoni sa Vračara pokušali da ga likvidiraju
Hronika

Strahinja izručen Srbiji uz ogromne mere obezbeđenja: Zvicer i Džoni sa Vračara pokušali da ga likvidiraju

Danas je izvršena ekstradicija međunarodno traženog lica iz Crne Gore u Republiku Srbiju - S.S. (38), državljanina Republike Srbije koji se potraživao zbog prisustva krivičnom postupku koji se protiv njega vodi zbog sumnje da je izvršio krivična dela teško ubistvo u pomaganju i udruživanje radi vršenja krivičnih dela, Krivičnog zakonika Republike Srbije.

25.12.2025

16:10

Planeta

Zabava

JOŠ Zabava VESTI

Magazin

Džet set