Gradonačelnica Sotirovski prelomila! Niš bez vatrometa u novogodišnjoj noći, novac ide u humanitarne svrhe
Podeli vest
U novogodišnjoj noći u Nišu neće biti uobičajnog vatrometa, a novac koji je planiran za tu namenu biće dodeljen u humanitarne svrhe, saopštilo je Udruženje “Pit” iz Niša, na čiju inicijativu je ta odluka doneta.
Odluka je, kako su kazali, doneta na sastanku sa gradonačelnicom Niša Draganom Sotirovski.
Požar u pogonu u krugu nekadašnje Elektronske industrije u Nišu ugašen je srećom bez povređenih i stradalih vatrogasaca i zaposlenih, ali je pričinjena materijalna šteta ogromna, a bez posla je u sedam firmi ostalo 1.500 radnika, dok će posledice osetiti još 10.000 radnika u firmama povezanim sa ovih sedam preduzeća, izjavila je gradonačelnica Niša Dragana Sotirovski prilikom današnjeg obilaska pogona.
Više od 48 sati vatrogasne službe pokušavaju da ugase požar u prostoru nekadašnje Elektronske industrije u Nišu. Požar je, prema rečima iz niške policije, lokalizovan, a trenutno je na terenu 17 vatrogasaca sa šest vozila i povređenih nema. Iznad objekata koje je zahvatila vatra i dalje je dim.
28.11.2023
10:51
U udruženju su podsetili da se kroz akciju “Stop petardama” dugi niz godina bore protiv upotrebe pirotehničkih sredstava.
- Veliko hvala gradonačelnici Niša koja je imala razumevanja za ovaj problem i odlučila da se novac preusmeri za humanije stvari. Takođe, ovom prilikom pozivamo i sve ostale gradove da slede primer našeg Niša - naveli su u Udruženju “Pit”.
Dodali su da je na sastanku sa gradonačelnicom dogovoreno da Grad Niš i Javno-komunalno preduzeće “Mediana” doniraju kućice za napušte pse, s obzirom da je na ulicama puno pasa koji nemaju gde da se sklone u hladnim zimskim danima.
Odlukom Apelacionog suda iz Niša N. R. (27) iz niškog sela Donje Međurovo osuđen je na godinu dana zatvora jer je 7.marta 2020.godine zlostavljao i mučio svoju devojku, dok je optužbi za silovanje – oslobođen.
Niški policajci uhapsili su S.C. (51) iz Aleksinca zbog sumnje da je izvršio krivično delo proizvodnjia i stavljanje u promet opojnih droga. Lisice su stavljene na ruke kao i D.K. (38) iz Prokuplja, zbog neovlašćenog držanja opojnih droga.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Požar u pogonu u krugu nekadašnje Elektronske industrije u Nišu ugašen je srećom bez povređenih i stradalih vatrogasaca i zaposlenih, ali je pričinjena materijalna šteta ogromna, a bez posla je u sedam firmi ostalo 1.500 radnika, dok će posledice osetiti još 10.000 radnika u firmama povezanim sa ovih sedam preduzeća, izjavila je gradonačelnica Niša Dragana Sotirovski prilikom današnjeg obilaska pogona.
Glavne blokaderske siledžije iz Užica su opozicioni odbornici Radovan Novaković i Vlade Ristanović, čije je skandalozne i sramne nastupe za govornicom u gradskoj skupštini teško opisati rečima, a koji ne prezaju od toga da prete svima redom, pa i novinarima koji im nisu po volji.
Ekskluzivni intervju koji je predsednik Srbije Aleksandar Vučić dao britanskom novinaru Alisteru Kembelu u podkastu "Ostalo je politika" (The Rest is Politics) objavljen je na platformi Epla.
Razulareni blokaderi danas su najavljivali haos u Vrbasu zbog dolaska predsednika Srpske napredne stranke (SNS) MIloša Vučevića, preteći kako mu neće dati da uđe u taj grad i da će "je*ati sve iz opštine", međutim, njihovim gnusnim pozivima odazvalo se svega 45 zgubidana.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić dao je intervju čuvenom britanskom novinaru Alisteru Kembelu i tom prilikom odgovorio otvoreno šta misli o šefu Bele kuće Donaldu Trampu.
Filozofski fakultet u Beogradu još se nije oglasio povodom davanja odgovora u vezi sa misterioznom smrću studentkinje Milice Živković (25), a rok da to učini je istekao!?!
Na mreži Iks osvanuo je šokantni snimak na kojem se vidi blokaderska profesorka u vidno alkoholisanjom ili čak nadrogiranom stanju kako priča nepovezane rečenice, od kojih smo jedino mogli da razumemo da su blokade za nju "provod".
Na četiri i po godine zatvora nepravosnažno je danas osuđen bivši šef kriminalističke policije PU primorsko-goranske Željko Kruneš jer je pokušao da organizuje ubistvo unuka Slavice Šote, riječke preduzetnice i aktivistkinje koja se godinama bori protiv korupcije.
Dvojica maloletnika i jedan tek punoletni Nišlija, već mesecima zadaju glavobolju policiji i dovode u opasnost svoje, ali i živote drugih građana divljajući ukradenim vozilima po gradu, ali i po auto-putu.
Brižit Makron, supruga francuskog predsednika Emanuela Makrona, priznala je da ju je vreme koje provodi kao prva dama Francuske učinilo tužnijom i ciničnijom.
Američki državni sekretar Marko Rubio danas je izjavio da ponuda Irana o ponovnom otvaranju Ormuskog moreuza pod striktnim uslovima nije prihvatljiva za Sjedinjene Američke Države niti druge zemlje.
Stručnjaci upozoravaju da nepravilna upotreba sredstava za buve i krpelje, kao i korišćenje neproverenih proizvoda, može dovesti do ozbiljnih posledica po zdravlje životinja, uključujući i trovanje.
Dolaskom proleća mnogi žele da njihova terasa izgleda raskošno i puno cveća, ali petunije često umeju da razočaraju jer brzo izgube snagu i prestanu da cvetaju.
Pevačica Nadica Ademov ističe da nikada nije patila od brendiranih stvari, ali je osudila one koji nemaju i žele da pokažu bogatstvo, te nose fejk garderobu.
Voditeljka i pevačica Suzana Mančić progovorila je o ćerki Teodori Kunić koja je udata za 23 godine starijeg generala Miroslava Talijana, i dotakla se prinove.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar