Nudila je auto onome ko joj pronađe psa! Posle godinu i po, stigle su joj vesti iz Niša...
Podeli vest
Objava na društvenim mrežama da je na auto-putu pored Niša pronađen vidno zapušten mali beli pas, vratila je nadu Beograđanki Svetlani Pandžić da će na kraju ipak pronaći svoju Elu, psa rase ši-cu, koja je nestala pre godinu i po dana sa odmarališta kod aleksinačkog sela Bobovište.
Svetlana nije videla objavu na društvenim mrežama, već je o tome čula od poznanika, pa apeluje na ljude koji su pronašli psa da joj se jave i pošalju fotografije kako bi videla da li je to njena Ela.
Prošlo je tri meseca od kada je Pančevki Jeleni Ratković nestala mačka Maza, a ona i dalje ne gubi nadu da će je naći. Pažnju je privukla izuzetno visokom nagradom od 1.000 evra, koju je namenila pronalazaču, a zbog toga je dobijala neprijatne komentare i uvrede na svoj
račun.
Porodica Paunović iz Beograda već peti dan traga za kućnim ljubimcem Đusijem! Mačak star dve godine, rase mejn kun, viđen je poslednji put u Topčiderskom parku, odakle je nestao "ko zna gde" ...
03.01.2024
10:01
- Nisam izgubila nadu da ću je pronaći. Tražim je i dalje, ona je jedan zaista poseban pas, najdivniji pas na svetu i moja je najveća želja da je pronađem. Pas je čipovan, svako ko je pronađe može da vidi kome pripada- kazala je Svetlana za naš portal.
Fudbalski klub Bega iz sela Novi Itebej, u opštini Žitište, svojevrsni je fenomen i primer kako se voli sport!
01.03.2024
20:20
Ovo je Svetlanina Ela
Ela je nestala 25. avgusta 2022. godine, a Svetlana je pronalazaču ponudila nagradu od 500 evra ili svoj auto "tojotu ajgo". Njen apel se širio društvenim mrežama, ali nije pronađena. Svetlana je od nestanka psa imala jednu lažnu dojavu, i veoma je razočarana što je čovek koji se predstavio kao Darko Radu iz Bobovišta želeo da zloupotrebi to što je ponudila nagradu za pronalaženje psa.
- Taj čovek mi se javio i rekao da je Ela kod jednog dečaka. Tražio mi je 250 evra, da bi mi rekao gde je i još 250 kada je uzmem. Zatražila sam da mi pošalje fotografiju mog psa i rekla da ću istog časa da mu uplatim novac, ali nije pristao. U policiji u Aleksincu su mi, nakon što sam prijavila da mi je pas ukraden, rekli da u Bobovištu ne živi niko sa imenom Darko Radu- kazala je naša sagovornica.
Svetlana je izgubila psa putujući sa roditeljima od Beograda ka selu pored Vladičinog Hana, u danu u kome su je zadesile brojne nevolje.
Foto: Privatna arhiva
Pronađeni pas kraj autoputa
- Na putu ka Vladičinom Hanu želela sam da se zaustavimo na odmorištu "Bobovište" kod Aleksinca i da odemo do toaleta u obližnjoj kafani. Međutim, ispred odmorišta sam naglo skrenula i zakačila saobraćajni znak. Nisam oštetila kola, niti saobraćajni znak, ali su se kola naglo zaljulala, zbog čega se Ela koja je spavala na zadnjem sedištu mnogo uplašila. Na odmorištu sam je povela na povocu ka toaletu, ali mi se uplašena istrgla iz ruku, provukla kroz šipražje i počela da beži starim putem ka selu Bobovištu i Aleksinačkim rudnicima. Trčala sam za njom punih sedam kilometara, ali nisam uspela da je stignem - rekla je Svetlana.
Kako je objasnila, trčala je za psom sve dok je imala snage, ali ni jedno od vozila koje je usput sretala nije htelo da stane i da je poveze. Kamiondžije koje je sretala na putu, su joj potvrđivale da su videle njenog psa, na otprilike kilometar ispred.
- Kada više nisam imala snage da trčim, vratila sam se do odmorišta. Zabrinula sam se za roditelje jer su stari, imaju 76 i 78 godina, a uz to je otac pre 12 godina imao šlog i ne govori. Vraćajući se, shvatila sam da nemam torbicu sa dokumentima i telefonom, da sam je zaboravila ispred toaleta. Na odmorištu sam doživela novi šok. Mojih roditelja nije bilo, nije bilo ni mog automobila, ni moje torbice. U kafani su mi rekli da je naišao neki čovek sa kamionom za šlepanje, da je natovario moj automobil i povezao moje roditelje. Torbicu mi je odneo neko ko je tuda prošao- rekla je Svetlana.
Uz pomoć čoveka iz kafane, dodala je, uspela je da pozove majku na mobilni telefon i da ih sustigne na oko pet kilometra od odmorišta.
- Nekako smo nastavili put, ali su mi se kola ispred Vladičinog Hana pokvarila. Ostala sam pet dana "zarobljena" u selu pored Vladičinog Hana odakle je moj otac, a otuda sam pokušavala na sve moguće načine da pronađem Elu. Sve redom sam pitala, ali niko iz sela nije hteo da me odveze do mesta gde sam izgubila psa. Zvala sam policiju, veterinare, objavila sam fotografije na društvenim mrežama. U potragu se uključila i moja rođaka iz Aleksinca, međutim bez uspeha. Ona je odštampala plakat sa fotografijom mog psa i nagradom koju nudim, organizovala je i neke humane ljude koji je traže - kaže.
Svetlana objavama na svojoj Fejsbuk stranici stalno podseća na to da je ostala bez Ele i apeluje na sve ljude koji imaju bilo kakvu informaciju o njenom psu da to jave putem telefona 064 1015282.
Sajam suvomesnatih proizvoda "Pršutijada 2024“ na kojoj će svoje umeće prikazati lokalni proizvođači iz Mačkata i Kačera počinje danas, 1. marta a zatvara se u nedelju.
Slika Paje Jovanovića "Odmor bašibozuka", kupljena na aukciji londonskog "Sotbija", biće javno izložena od 5. marta u Konaku kneginje Ljubice, izjavila je direktorka Muzeja grada Beograda Jelena Medaković.
Rođeni na današnji dan prvi rođendan trebalo bi da slave za četiri godine! U narodu za njih kažu da su "prestupni", zbog prestupne godine, ili pak "večno mladi"!
U naredne dve godine biće obnovljena ruinirana kuća u Rumi, u kojoj je kao devojčica živela Mileva Marić-Ajnštajn. Obnovu kuće finansijski će podržati Ministarstvo kulture, a u prvoj fazi projekta planirano je da se izvrši njena potpuna rekonstrukcija.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Prošlo je tri meseca od kada je Pančevki Jeleni Ratković nestala mačka Maza, a ona i dalje ne gubi nadu da će je naći. Pažnju je privukla izuzetno visokom nagradom od 1.000 evra, koju je namenila pronalazaču, a zbog toga je dobijala neprijatne komentare i uvrede na svoj
račun.
Glavne blokaderske siledžije iz Užica su opozicioni odbornici Radovan Novaković i Vlade Ristanović, čije je skandalozne i sramne nastupe za govornicom u gradskoj skupštini teško opisati rečima, a koji ne prezaju od toga da prete svima redom, pa i novinarima koji im nisu po volji.
Ekskluzivni intervju koji je predsednik Srbije Aleksandar Vučić dao britanskom novinaru Alisteru Kembelu u podkastu "Ostalo je politika" (The Rest is Politics) objavljen je na platformi Epla.
Filozofski fakultet u Beogradu još se nije oglasio povodom davanja odgovora u vezi sa misterioznom smrću studentkinje Milice Živković (25), a rok da to učini je istekao!?!
Na mreži Iks osvanuo je šokantni snimak na kojem se vidi blokaderska profesorka u vidno alkoholisanjom ili čak nadrogiranom stanju kako priča nepovezane rečenice, od kojih smo jedino mogli da razumemo da su blokade za nju "provod".
Lider SNS-a Miloš Vučević oglasio se nakon sastanka Opštinskog odbora stranke u Vrbasu i poslao jasnu poruku – Srpska napredna stranka nastavlja da radi u interesu građana i razvoja Srbije.
Lažni ekolog Bojan Simišić iz nevladine organizacije ''Eko straža'' udario je na glavnu urednicu portala "Vaseljenska" Vesnu Veizović, što je oštro osudila Asocijacija novinara Srbije.
Mladić (24) koji je bio za volanom automobila "golf" u koji se danas oko 13 sati na auto-putu Ruma-Šabac, kod skretanja za Hrtkovce, zakucao "ford", preminuo je u Opštoj bolnici u Sremskoj Mitrovici!
Samo nekoliko minuta pre nego što je došlo do jezivog sudara u kojem je poginulo tri osobe, a jedna teško povređena, na auto-putu Šabac - Ruma kod petlje u Hrtkovcima, na jednoj Vajber grupi stigla je poruka upozorenja.
Stravična saobraćajna nesreća dogodila se danas na auto-putu Šabac-Ruma kod petlje u Hrtkovcima, gde su se direktno sudarila dva vozila, a prema prvim informacijama sumnja se da je vozač "forda" ušao u kontra smer i tom prilikom se zakucao u drugo vozilo u kojem je bila porodica.
Teška saobraćajna nesreća dogodila se danas oko 13.30 sati na auto-putu Šabac Ruma, kada je, kako se sumnja, vozač automobila marke "ford" vozio u kontra smeru brzinom od čak 130 na sat.
Blokade Ormuskog moreuza predstavljaju rizik za izbijanje globalne prehrambene krize, izjavio je danas generalni sekretar Ujedinjenih nacija Antonio Gutereš.
Razgovor predsednika Rusije Vladimira Putina i šefa iranske diplomatije Abasa Aragčija bio je plodonosan, izjavio je ruski ministar spoljnih poslova Sergej Lavrov.
Francuski predsednik Emanuel Makron izjavio je danas da će razgovarati sa iranskim vlastima posle svoje dvodnevne posete Andori, kao i da će insistirati na ponovnom otvaranju Ormuskog moreuza.
Stručnjaci upozoravaju da nepravilna upotreba sredstava za buve i krpelje, kao i korišćenje neproverenih proizvoda, može dovesti do ozbiljnih posledica po zdravlje životinja, uključujući i trovanje.
Dolaskom proleća mnogi žele da njihova terasa izgleda raskošno i puno cveća, ali petunije često umeju da razočaraju jer brzo izgube snagu i prestanu da cvetaju.
Sa pripremama za krunski događaj roštiljanje najbolje je početi dan ranije. Nabavite meso, ribu i povrće, marinirajte ih po izboru, a sutradan poranite, da ugrabite neko fino mesto za vatricu.
Pevačica Anđela Ignjatović Breskvica, danas, 27. aprila, organizuje promociju prvog dela albuma "Descarada", a njen menadžer otkrio je nepoznate detalje o njoj.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar