• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer

Izvor: Informer/LJ. S.

14.05.2024

14:51

Odrekli se ćurana! Porodica iz sela Vlajkovce kod Brusa zbunjena ponašanjem svog mezimca

Ustupljene fotografije

Srbija

Odrekli se ćurana! Porodica iz sela Vlajkovce kod Brusa zbunjena ponašanjem svog mezimca

Podeli vest

Porodica Todosijević iz sela Vlajkovce, kod Brusa, rešila je da se "odrekne“ ćurana kojeg su prošle jeseni kupili jer se ne ponaša kao mužjak!

On sve vreme leži na jaja, koja je postavila ćurka i jedva su uspeli da ga sklone kada su ćurići počeli da se izležu.
- Bio je mnogo težak, sve bi ih nenamerno podavio i jedva smo ga sklonili - priča nam Duško

Todosijević, vlasnik ćurana.

On dodaje da je sve počelo kada je ćurka napravila gnezdo i položila jaja.

- U prvo vreme ona je ležala, pa odlazila. Onda je on legao na jaja i više se nije pomerio. Sklanjali smo ga, on se vraćao. Svi smo gledali u čudu, jer nikada ranije tako nešto nismo videli - priča nam Duško.
Dodaje da je ćuran bio i agresivan kada pokušaju da priđu gnezdu.
- Odmah sikće, otvara kljun, da nas "proguta"! Uopšte ne liči na ćurana! Nikada to u životu niko iz mog sela nije video i svi smo se čudili. Ne treba nam ćuran ženka - kaže Duško.

Foto: Ustupljene fotografije

Ćuran čuva jaja bolje nego ćurka

 

Ćurana je kupio prošle godine na jesen, od neke žene. Ona nije htela da ga proda, a on, kako ima ćurke, jedva ju je nagovorio.
- Sve je bilo super, "išao je" za ćurkama, ali kada su došla jaja, više je sve "otkačio", legao na njih i nije mrdnuo - čudi se vlasnik ćurana.

Na kraju su uspeli da ga sklone, pa su mlade ćuriće odveli kod druge ćurke.
Za njega je to neprirodno, ali su ćurana od trpeze rešili da spasu članovi prokupačkog udruženja za zaštitu životinja "Lola" koje će otkupiti ćurana.

Veterinari u Prokuplju kažu da je ovakvo ponašanje mužjaka živine retko, ali "može da se desi da
ćuran oseti jak zaštitnički nagon i da preuzme ulogu majke, odnosno ćurke".

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube, Viber.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

TV

Hronika

Sport

Haos u Beču pred dolazak Srbije! Austrija bruji o ovom sukobu!
Fudbal

Haos u Beču pred dolazak Srbije! Austrija bruji o ovom sukobu!

Sukobi u Fudbalskom savezu Austrije pred utakmicu sa Srbijom u okviru Lige nacija izazvali su haos. Selektor Ralf Rangnik odlučio je da bojkotuje sastanak, dok su neki od igrača, umesto da učestvuju u planiranoj ceremoniji, samo došli, slikali se i odmah otišli. Ovaj incident dolazi u trenutku kada je napetost među čelnicima saveza na visokom nivou, a odložena Skupština i nesuglasice u vezi sa izgradnjom novog sedišta samo pogoršavaju situaciju.

18.03.2025

19:53

Planeta

Ruska vojska se povlači! Isplivali novi detalji dogovora Trampa i Putina!
Planeta

Ruska vojska se povlači! Isplivali novi detalji dogovora Trampa i Putina!

Ruski predsednik Vladimir Putin navodno je pristao da privremeno obustavi napade na ukrajinsku energetsku infrastrukturu. Prema izveštajima ruskih medija, Putin je doneo ovu odluku nakon razgovora s bivšim američkim predsednikom Donaldom Trampom. Vojsci je navodno izdato naređenje da na 30 dana prekine napade na ove ciljeve.

18.03.2025

18:58

Zabava

JOŠ Zabava VESTI

Magazin

Džet set