VELIKI STRAH ZAVLADAO U EVROPI Zelenskog upozoravaju: "Ništa ne potpisuj"
107. 12. 2025. u 08:38
207. 12. 2025. u 08:38
Informer
Srbija
Ova pijaca prostire se na oko 10.000 kvadratnih metara i predstavlja jednu od najvažnijih pijaca u glavnom gradu. Iz Sekretarijata za investicije grada Beograda navode da će pijaca, nakon rekonstrukcije, biti podeljena u četiri celine.
Prva celina obuhvataće najveći deo pijace sa 510 tezgi, četiri pjacete sa česmama i klupama, i biće natkrivena nadstrešnicom, a druga će se fokusirati na gastronomske objekte, uključujući prodaju prehrambenih proizvoda i pripremu gotove hrane.
Foto: Informer
Treća celina predviđena je za objekat Mlečne hale, koja će se nalaziti na uglu Njegoševe ulice i Maksima Gorkog. Mlečna hala obuhvataće 50 prodajnih mesta i biće opremljena specijalizovanim prostorom za prodaju mlečnih proizvoda. Popločani prostor (plato Soje Jovanović) na raskrsnici Maksima Gorkog i Njegoševe ulice sa tribinama koje će ujedno biti i pristupno stepenište ka objektu Mlečne hale predstavljaće četvrtu celinu.
Foto: Informer
- Kao i do sada, želimo da vidimo modernu, inovativnu stranu Beograda. Ulažemo sve napore da pijace u glavnom gradu postanu mesto okupljanja i porodične kupovine. Modernom infrastrukturom pijacu približavamo mladima u želji da domaći proizvodi iz Srbije ostanu važan i neizostavan deo svih domova - izjavio je Luka Petrović.
Jedna od omiljenih pijaca Beograđana, izgrađena je 1926 . godine, i nosi ime po srpskom trgovcu Aleksandru Kaleniću. Do sada je prošla kroz nekoliko rekonstrukcija, ali nikada kroz ovako obimnu i sveobuhvatnu.
- Moramo ići u korak sa vremenom, potrebama potrošača i modernizacijom. Zato je bilo neophodno temeljno isplanirati ovaj projekat. On nosi veliku težinu zbog svoje tradicije, lokacije, ali i popularnosti među građanima. Naravno, tokom izrade projekta uzete su u obzir i potrebe trgovaca kako bismo im olakšali dopremanje i prodaju proizvoda. Siguran sam da će stanovnici Vračara, ali i celog Beograda uživati u trgovini nakon završetka radova - dodao je Petrović.
Foto: Informer
Nova era Kalenić pijace obećava da će ovo mesto postati još atraktivnije, kako za stalne kupce, tako i za nove generacije koje dolaze. Predstojeća rekonstrukcija ne samo da će unaprediti infrastrukturu, već će osigurati da pijaca ostane vitalno mesto za kupovinu domaćih, svežih proizvoda.
Foto: Informer
- Juče smo otvorili nabavku za projektovanje pijace Skadarlija. Zajedno sa rekonstruisanom Kalenić pijacom, novim objektima u Lazarevcu i Obrenovcu, Beograd će dobiti četiri potpuno nove, moderno opremljene pijace - najavio je Petrović.
Svi ovi ovi projekti, kako je istakao, zapravo su dokaz da država i nadležne institucije ulažu u infrastrukturu i brinu o urbanističkoj mapi grada, stvarajući bolje uslove za život svih građana.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Ispovest Marije Radivojević, majke dečaka Vuka (13) kog je grupa vršnjaka zlostavljala na ulici uz povike da je "ćaci", šokirala je i rasplakala Srbiju.
07.12.2025
09:58
Blokaderka u stanju vidno izmenjene svesti napravila je strašan skandal u Ćacilendu.
07.12.2025
07:52
Profesor FDU Stevan Filipović, jedan od najvećih blokadera, odjavio je svoje dojučerašnje saborce.
07.12.2025
08:28
Tajkun Dragan Đilas, politička luzer, posle tačno sedam dana od izbornog debakla na lokalnim izborima u Mionici na kojima je njegova SSP osvojila 1,4 odsto, konačno se oglasio o ovom temi.
07.12.2025
08:08
Predsednik opozicone Narodne stranke Vladimir Gajić smatra da tajkun Dragan Šolak stoji iza blokaderskih protesta.
07.12.2025
07:38
Šesta epizoda Informerovog TV spektakla “Na merama”, koja se emituje večeras od 20h, otkriće vam zašto je “žuti političar” Borko Stefanović dobio “titulu” “Pakleni vozač”, šta u teretani radi Borkov partijski šef i tajkun Dragan Đilas, gde posle Skupštine odlazi njihova stranačka drugarica Marinika Tepić…
06.12.2025
11:08
Prošle sedmice u popularnoj Informerovoj TV emisiji "Na merama" mogli ste, između ostalog, da vidite, kako biznismen iz Ratkova Branko Babić sa Draganom J. Vučićevićem dogovara kupovinu medija Junajted grupe, šta na pijaci pazari ministarka Milica Đurđević Stamenkovski, kakve turustičke aranžmane merka poslanica-blokaderka Biljana Đorđević, gde penzionerske dane provodi nekadašnji lider SPO-a Vuk Drašković…
05.12.2025
10:57
Šampion Exatlona nije onaj ko je preživeo - već onaj ko je pobeđivao. I zato je ovo takmičenje čista esencija sporta.
03.12.2025
13:31
Gosti Info jutra Nikola Rađen, bivši vaterpolista, Dragan Vasiljković, fondacija "Kapetan Dragan" i Branko Babić, biznismen komentarisali su uvrede na račun Srba koje dolaze iz regiona.
03.12.2025
12:39
Premijera novog filma "Snaga jedinstva" biće prikazana u večeras u 22.30 časova na televiziji Informer!
01.12.2025
20:27
Muškarac (50), noćas oko 1.55 časova iza ponoći primljen je u UC u Beogradu.
07.12.2025
08:20
Sinoć oko 21 čas u poznatom restoranu na Novom Beogradu upucan je navijač Partizana N.K. (30) dok je sedeo za stolom sa bivšim vođom navijačke grupe "Zabranjeni" Nenadom Alajbegovićem Alibegom.
07.12.2025
07:45
U jednom poznatom restoranu na Novom Beogradu, večeras oko 21 čas upucan je navijač Partizana N.K. (30), koji je bio u društvu Nenada Alajbegovića zvanog Alibeg.
06.12.2025
23:25
Policija u Beogradu uhapsila je večeras u Beogradu Vladimira Ulamu (32) i Igora Tomaševića (28), visokopozicionirane pripadnike škaljarskog klana, za kojima su raspisane Interpolove međunarodne poternice za ubistva, kao i krivična dela u vezi sa oružjem i organizovanim kriminalom.
06.12.2025
22:40
Jelena J. (22) sa Zlatibora preminula je juče u 10.40 časova u Beogradu, nakon što se mesec dana borila za život, posle naizgled rutinske operacije vađenja umnjaka u jednoj stomatološkoj klinici u Užicu.
07.12.2025
07:15
Glavnokomandujući ukrajinske vojske, general Oleksandr Sirski, poručio je za Skaj njuz da je predaja ukrajinske teritorije neprihvatljiva i da se Ukrajina upravo zato bori.
07.12.2025
09:00
Rat u Ukrajini 1.373. dan.
07.12.2025
07:22 >> 08:40
Kineski vojni avioni su u subotu usmerili radar na borbene avione japanskih Snaga za samoodbranu (SDF) jugoistočno od glavnog ostrva Okinave, izjavio je danas japanski ministar odbrane Šindžiro Koizumi.
07.12.2025
08:32
Švedska mornarica susreće se sa ruskim podmornicama u Baltičkom moru "skoro svake nedelje", izjavio je šef operacija švedske mornarice Marko Petković.
07.12.2025
07:40
Kontrola teritorija postala je jedna od glavnih prepreka ka postizanju mirovnog sporazuma Ukrajine i Rusije.
07.12.2025
07:00
Glumac Miodrag Radonjić kaže da je tokom devedesetih godina kada je na prostorima bivše Jugoslavije buktao rat bio dete i da mladi kroz seriju "Tvrđava" treba da shvate da život može da se okrene preko noći.
06.12.2025
20:15
Književnik Radivoj Raša Popov je pre 11 godina doživeo veliku neprijatnost kada su ga napala dvojica maloletnika koji su mu oteli novac, a onda pokušali i da provale u njegov stan.
06.12.2025
11:03
Glumac Dejan Lutkić igrao je transvestita u seriji "Poprodično blago", a u 32 godine dugoj karijeri imao je samo jednu glavnu ulogu.
06.12.2025
09:30
Večeras se na Prvom programu RTS emituje osma epizoda serije "Tvrđava" sa početkom u 20.11 sati.
06.12.2025
08:03
Džej Lo ponovo je dokazala da modni trendovi dolaze i odlaze, ali njen osećaj za stil ostaje neprikosnoven.
07.12.2025
09:40
Ako tražite mesto koje tokom praznika izgleda kao da je napravljeno od šećera, cimeta i pahulja - Krakov je pravo odredište.
07.12.2025
09:00
Spremni za sočan i topao ručak idealan za hladne dane? Ovo je pravi domaći posni đuveč, prepun najfinijeg povrća pečenog u rerni.
07.12.2025
06:00
Ako umesto prve jutarnje kafe pojedete šaku badema, telo dobija snažan i potpuno prirodan podsticaj.
07.12.2025
07:00
Na svom Instagram profilu, popularni lekar i nutricionista dr Poma nedavno je objavio listu ulja za koja smatra da su najzdravijim izborima u ishrani. Istakao je tri namirnice: goveđi loj, ulje oraha makadamije i kokosovo ulje.
06.12.2025
20:20
Miljana Kulić je u "Eliti 9" ispričala da je Nenad Macanović Bebica pobegao jednom prilikom dok su bili u vezi. Razlog za to je bio neplaćen račun.
07.12.2025
07:01
Nikolina Kovačević, koja je pre tranzicije bila poznata kao Njegoš, otvoreno govori o tome koliko je pogađaju negativni komentari upućeni trans osobama.
07.12.2025
06:02
Zorica Dukić, bivša rijaliti učesnica i pobednica "Parova", nakon trijumfa odlučila je da se povuče sa estrade i posveti privatnom biznisu.
07.12.2025
00:11
Pevač Džej Ramadanoski jednim komentarom upućenim bivšoj misici Jeleni bin Drai uspeo je da nasmeje publiku i izazove gromoglasan aplauz.
06.12.2025
23:48
Đina Džinović, ćerka pevača Harisa Džinovića, oglasila se na društvenim mrežama iz Monaka.
06.12.2025
23:21
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar