Ministar Darko Glišić doneo dobre vesti u Ljuboviju! Na proleće kamen temeljac za dva projekta
Podeli vest
Ministar za javna ulaganja u Vladi Srbije Darko Glišić sa saradnicima, sastao se danas sa meštanima Ljubovije posle tri meseca od poslednje posete i doneo im dobre vesti! Novac je obezbeđen, i posle tendera, od aprila radovi na dva projekta mogu da počnu.
Ističući da drži obećanja, pred oko dve stotine meštana, ministar Glišić ih je detaljno upoznao sa planom realizacije dogovorenih rešenja.
Meštani 12 sela u mioničkoj opštini dočekali su da problem sa vodosnabdevanjem posle 40 godina bude rešen! Do svake kuće stigla je voda i to zahvaljujući novom vodovodnom sistemu Ključka Vrela koji je završen uz pomoć Ministarstva za javna ulaganja.
Ministri u Vladi Srbije Ivica Dačić i Darko Glišić, sastankom sa predstavnicima opština i gradova Kolubarskog i Mačvanskog okruga, koji su ujedno i komandanti štabova za vanredne situacije, započeli su projekat saradnje s ciljem boljeg zajedničkog delovanja protiv posledica prirodnih katastrofa.
22.11.2024
17:23
- Prošli put smo govorili o izgradnji cevovoda od 5 km i 90 metara sa rezervoarom od 100 kubika a drugi projekat je uređenje električne mreže do Soko grada, i ta dva projekta predstavljaju celinu. Za to smo obezbedili novac oko 170 miliona dinara i radovi mogu da počnu čim otopli, na proleće, u martu i aprilu - rekao je Glišić.
Tokom januara i februara biće raspisan tender i, kako je rekao, posle svih procedura, očekuje da u aprilu svi zajedno postave kamen temeljac.
Glišić je naveo da će i problem vodosnabdevanja biti rešen, ali da je to mnogo veći problem i da je realno da to bude reševano postepeno u naredne tri do pet godina.
Napušteni psi u Paraćinu već duže vreme su ozbiljan problem sa kojim se građani suočavaju. Rešenje za njih nikako da se pronađe. Gotovo da nema lokacije gde se okupljaju pa kad krenu ulicama u čoporu niko ne sme da izađe...
- Verujte, ako vam neko kaže da to može da bude za pola godine, laže vas! Da je čarobnjak ne može! - kao i uvek sa građanima ministar je bio iskren što su prisutni i pozdravili.
Građni su imali prilike da opet lično pred ministrom ispričaju šta im je potrebno.
Koviljka Janjić iz sela Čitluk je u neverici što je prvi put u osvojoj osmoj deceniji doživela da neko iz vlasti drži obećanje.
Foto: T. J.
Koviljka Janjić prvi put dočekala od vlasti da obećanja budu ispunjena
- Predsednik je u septembru došao i ja sam pitala za put. Put je urađen, nasut je, čekamo asfalt i to će biti na proleće. Tako kaže ministar Glišić i ja mu verujem da će tako biti - kaže Koviljka.
Građani su imali niz pitanja u vezi sa komunalnim problemima, pa je tako i Snežana Jovanović, zaražila pomoć u vezi sa priključkom na kanalizacionu mrežu.
- Ovako treba da se radi. Da se pita i da se zna gde je zapelo. Zahvalni smo ministru što ima vremena za sve nas - istakao je jedan od meštana.
Milan Jovanović, predsednik opštine Ljubovija istakao je da je podrška države veoma važna.
- Svi ovi projekti su veoma veliki i za mali budžet naše opštine prosto nerešivi. Ali, uz pomoć ministra Glišića i predsednik Vučića, evo rešavamo ih i vodosnabdevanje, kanalizaciju, puteve - istakao je Jovanović.
Glišić: Tri miliona evra za četiri projekta
- Tačno pre tri meseca sam razgovarao sa meštanima Ljubovije, na zahtev predsednika Vučića pošto se on sastao sa njima i tada smo se dogovorili da za ovo vreme napravimo plan i nađemo rešenja za vodosnabdevanje. Uspeli smo da učinimo nešto za ova tri meseca - 17 priključaka za stanovnike Velikog Majdana, a sad smo im, kako smo i obećali, došli da im prezentujemo plan za narednu godinu. Od četiri projekta, čija je vrednost oko tri miliona evra, na proleće već kreće realizacija dva cevovod ka naselju Gledeće i dodatni kapaciteti za fabriku vode...Ono što smo obećali, radimo i nastavićemo - sumirio je ministar Glišić.
Nenad Đorđević skoro deset godina ne ide na spavanje pre ponoći. Te noći, 15. januara 2015. otišao je u krevet oko 22 sata, a nešto posle dva sata probudio ga je oštar bol u grudima , odmah iza grudne kosti. Imao je tada 44 godine...
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Meštani 12 sela u mioničkoj opštini dočekali su da problem sa vodosnabdevanjem posle 40 godina bude rešen! Do svake kuće stigla je voda i to zahvaljujući novom vodovodnom sistemu Ključka Vrela koji je završen uz pomoć Ministarstva za javna ulaganja.
Proruski vojni blogeri izvestili su o ozbiljnom preokretu na ratištu, navodeći da su ukrajinske snage u velikoj meri ponovo preuzele kontrolu nad Kupjanskom, ključnim železničkim čvorištem u Harkovskoj oblasti, o čemu ruski generali nisu obavestili ruskog predsednika Vladimira Putina.
Srbija je na pravom putu, a u budućnosti treba da obezbedi vrhunsko obrazovanje na fakultetima u saradnji sa vodećim univerzitetima širom sveta i izgradi data centre kako bi bila konkurentna na međunarodnom nivou, izjavio je američki profesor ekonomije, akademik i svetski priznati geopolitički analitičar Džefri Saks u intervjuu koji je vodio ministar finansija Srbije Siniša Mali.
Nenada Rašića, Kurtijevog slugu, napustila je i Gordana Mihajlović, jedini kandidat za poslanika na vanrednim parlamentarnim izborima iz Zubinog Potoka ispred njegove stranke Za slobodu, pravdu i opstanak.
Izraelski istoričar Gideon Grajf izjavio je danas da se u Srebrenici desio zločin tokom ratnih dejstava devedesetih, ali da to nije bio genocid, dodajući da su Srbi optuženi za zločine koje nisu počinili.
Viši sud u Beogradu osudio je danas Nemanju Šućurovića (42) na 14 godina zatvora jer je kontinuirano zlostavljao 50-godišnju vanbračnu suprugu u njenom stanu, što je za posledicu imalo njenu smrt 21. juna 2024. godine.
Zapadne zemlje, uključujući Ujedinjeno Kraljevstvo i saveznike u NATO, nisu spremne za mogući rat s Rusijom, upozoravaju vojni i bezbednosni stručnjaci okupljeni prošlog meseca u Londonu, prenosi CNN.
Izraelska policija uhapsila je Palestinca koji je bio obučen kao Deda Mraz na božićnoj zabavi u gradu Haifa, saopštila je grupa za ljudska prava, prenose danas mediji.
U jednoj istorijskoj hrišćanskoj crkvi u Lubečku, Nemačka, tokom božićne službe zabeležen je incident koji je izazvao buru komentara na društvenim mrežama.
Dok se sve češće govori o nepotizmu i privilegijama u filmskoj industriji, zaboravlja se da su mnoge najveće svetske zvezde do uspeha stigle potpuno same.
U Jakutsku, glavnom gradu Republike Saha u istočnom Sibiru, pre nekoliko dana zabeležena je ekstremno niska temperatura od -45°C, dok su u okolnim područjima, poput Tatinskog Ulusa, zabeležene još niže vrednosti, čak -52°C.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar