• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: Informer/Z. G.

25.12.2024

15:11

(VIDEO) Zabranjeno sankanje na Zlatiboru! I policija izlazila na teren

pirntscreen FB

Srbija

(VIDEO) Zabranjeno sankanje na Zlatiboru! I policija izlazila na teren

Podeli vest

Na sankalištu kraj zlatiborskog jezera danas je došlo do incidenta zbog čega je intervenisala i policija!

Poznato je, naime, da se tokom zimskih meseci, pojedine parcele izdaju u zakup privatnicima, uglavnom ski-školama pa je tako grupi turista koji ovde borave zasmetalo što njihova deca tu ne mogu da se sankaju!

- Došla je i policija, jer su roditelji sa decom hteli da uđu na tu parcelu da se deca sankaju, a zaposleni u ski školi nisu dozvolili. Policajci su objasnili roditeljima da je parcela izdata u zakup i da zakupac ima sve papire. Posavetovao je roditelje da se obrate komunalnoj inspekciji ili nekom drugom nadležnom – kaže svedok ovog događaja.

Foto: pirntscreen FB

Ovde je nekad bio raj za svu decu

 

Iako mnogi osuđuju ovaj postupak vlasti na Zlatiboru, što se sve izdaje privatnicima, s druge strane imaju oni koji kažu da je Zlatibor velika planina i da ima prostora za sankanje na mnogim mestima.

- Turisti kada dođu misle da imaju pravo na sve i svašta. Zlatibor toliko ima mesta za sankanje, ali oni hoće baš u centru. Neka malo izađu van centra, na dva kilometra dalje mogu da biraju. Ova parcela je i ranijih godina izdavana ski školama, pa ne vidimo razlog zašto ne bi i ove. To su ljudi koji plaćaju poreze i mnoge zapošljavaju u toku sezone - kažu Zlatiborci.


Još dodaju da je zakupac nabavio i topove za osnežavanje staza, tabače i ostalo kako bi teren priveo nameni.



Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

"Neće me ućutkati u borbi za vladavinu prava" - Petrov: Borio sam se za odgovornost onih koji sebe smatraju apsolutno zaštićenim i neodgovornim
Politika

"Neće me ućutkati u borbi za vladavinu prava" - Petrov: Borio sam se za odgovornost onih koji sebe smatraju apsolutno zaštićenim i neodgovornim

Predsednik Ustavnog suda Vladan Petrov je, reagujući na zahtev nevladinih organizacija Venecijanskoj komisiji da se ispita usklađenost njegovog postupanja sa ustanovljenim principima ponašanja, istakao da će poštovati sve eventualne postupke koji bi se pred tom komisijom protiv njega vodili, kao i svaku odluku ili meru ako bude doneta i poručio da ga neće ućutkati u borbi za vladavinu prava i demokratiju ni po cenu da ostane i bez članstva u Venecijanskoj komisiji i funkcije u Ustavnom sudu.

04.04.2026

16:42

Obećanje Ane Brnabić na Dan studenata: Država će vratiti obrazovanje na pravi put
Politika

Obećanje Ane Brnabić na Dan studenata: Država će vratiti obrazovanje na pravi put

Predsednica Narodne skupštine Ana Brnabić čestitala je danas Dan studenata 4. april svim studentima i poželela da se nikada više ne ponovo blokade na fakultetima, poručivši da će država vratiti obrazovanje na pravi put i upozorila da je zbog blokada nažalost u 2025. godini diplomiralo 11.500 manje studenata nego 2024. godine, što je direktno uticalo na njihovu budućnost.

04.04.2026

15:38

TV

JOŠ TV VESTI

Hronika

Planeta

JOŠ Planeta VESTI

Zabava

Magazin

Džet set