Đaci odeljenja 8/1 Osnovne škole "Jovan Jovanović Zmaj" u Vranju, priredili su nesvakidašnje iznenađenje svom drugu, odlikašu Pavlu Mišiću i dvostrukom dobitniku Svetosavske nagrade.
Pavle je povodom đačke slave nagrađen i gradskom i republičkom poveljom Svetog Save, a u znak podrške i s ponosom na njega, drugari iz odeljenja su u centru Vranja postavili bilbord sa njegovom fotografijom i čestitkom za izuzetna dostignuća.
Foto: Privatna arhiva
Osmaci "Zmajeve" škole objavili su na bilbordu u centru grada ovu poruku:
"Svetosavska nagrada u rukama Pavla blista,
ponos u srcima našim, sreća čista.
Uvek za nas i mi uz njega, Zmajevci pravi,
odeljenje 8/1, niko ne može da rastavi".
Ova priča o prijateljstvu i zajedništvu brzo se proširila gradom, a prolaznici su sa oduševljenjem komentarisali gest učenika.
- Hteli smo da mu pokažemo koliko ga cenimo i koliko smo ponosni na njega. Ovo je naš način da mu kažemo da smo uz njega - rekli su njegovi drugari, a Pavle je odlučio da im se javno zahvali putem lokalne tv vranje
- Nisam mogao da verujem kada sam video bilbord. Ovo je jedan od najlepših trenutaka u mom životu. Hvala drugovima i drugaricama iz odeljenja na ovom divnom iznenađenju. Nisam očekivao i zaista sam iznenađen njihovom idejom. Sa njima sam od prvog razreda osnovne škole, a sa nekima od vrtića. To je ta veza koju imamo i neraskidiva je. Njihova podrška mi mnogo znači, a ove nagrada je zajednička jer smo jedne druge podržavali svih ovih godina i dodatno me motiviše - rekao je Pavle.
Prošle školske godine je osvojio čak pet republičkih nagrada iz fizike, hemije, robotike, mikrobita, nagradu Kulturno-obrazovnog centra za predmet fizika i Specijalnu nagradu za najbolji istraživački rad.
Pavle pohađa i šesti razred Muzičke škole "Stevan Mokranjac", a za sviranje klasične gitare je takođe nagrađvan.
Planira da upiše prirodno-matematički smer u Gimnaziji "Bora Stanković", a već sada razmišlja i o studijama na Elektrotehničkom fakultetu.
Krvavica je jedino selo u kruševačkom kraju s pozitivnim prirodnim priraštajem! Tamo se momci žene i ostaju u roditeljskim kućama, podižu svoju decu, a vrlo često se bave istim poslom koji su radili još njihovi dedovi...
Prema podacima Republičkog zavoda za statistiku, prošla godina bila je rekordna po broju turista koji su obišli nešto od znamenitosti centralnog grada Šumadije.
Na današnjoj sednici Skupštine grada Užice na kojoj je trebalo, između ostalog, da se raspravlja o razrešenju gradonačelnice dr Jelene Raković Radivojević, na samom početku dogodio se incident!
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Krvavica je jedino selo u kruševačkom kraju s pozitivnim prirodnim priraštajem! Tamo se momci žene i ostaju u roditeljskim kućama, podižu svoju decu, a vrlo često se bave istim poslom koji su radili još njihovi dedovi...
Predsednik Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp odložio je plan za veliko proširenje vojnih operacija protiv Irana zbog upozorenja da bi nastavak rata mogao opasno da iscrpi američke zalihe protivraketnih presretača Patriot i druge municije za sisteme protivvazdušne odbrane na Bliskom istoku.
Urednik tajkunske Nove S Slobodan Georgiev doživeo je potpuni debakl na društvenoj mrežama nakon što je izmislio napad na predsednika Aleksandra Vučića! Na njegove nebuloze i izlive panike odmah je reagovala novinarka TV Pink Gordana Uzelac
Teoretičar zavere Dejan Lučić izneo je seriju šokantnih laži u kojima na najprizemniji način vređa predsednika Aleksandra Vučića, njegovu porodicu, kao i predsednicu Skupštine Anu Brnabić, dok istovremeno pokušava da se opere od skandala i opravda svoju miljenicu sa blokaderske liste Jasminu Paunović!
Dok su im puna usta bila navodne borbe za narod, slobodu mišljenja i izbora, brige za budžet i građane, maske su pale na najbrutalniji mogući način - licemerje, izdaja i međusobni obračuni razorili su redove blokadera.
Gradski menadžer Miroslav Čučković, zajedno sa neumornim aktivistima Srpske napredne stranke, krenuo je u veliku terensku akciju od vrata do vrata širom prestonice!
Velika drama odigrala se sinoć u naselju Ripanj u Beogradu, gde je u požaru do temelja izgorela porodična kuća, a u trenutku incidenta u prostorijama su se nalazile 76-godišnja žena G. N. i njena unuka. Obe su, na sreću, uspele na vreme da izađu iz kuće i izbegnuta je tragedija.
Nepoznata osoba jutros oko 2.50 časova ispalila je pet hitaca iz pištolja u pravcu porodične kuće policijskog službenika Mervana Eća u Podgorici, saopštila je Uprava policije.
Zagrebačka policija završila je kriminalističku protiv državljankom Španije (32) zbog sumnje da je pokušala prokrijumčariti gotovo 15 kilograma marihuane preko Međunarodnog aerodroma Zagreb.
Tarik Prusac, monstrum koji je na Dobrinji ubio suprugu Elmu Godinjak, počinio je samoubistvo u KPZ-u Igman. Jutros je pronađeno obešeno telo i objavljen je uviđaj.
Dva naoružana britanska lovca „jurofajter tajfun FGR4“ podignuta su zbog lažne dojave o bombi u putničkom avionu „boing 777“ kompanije „Katar ervejz“, koji je leteo iz Dohe ka Mančesteru.
Više od 200 američkih vojnika je poginulo, dok je 11 aviona i 17 bespilotnih letelica uništeno u iranskim napadima na baze Sjedinjenih Američkih Država širom Bliskog istoka, tvrdi portparol Korpusa čuvara Islamske revolucije (IRGC) Hosein Mohabi.
Ruski udari praktično su izbacili Odesu iz funkcije kao jednu od ključnih ukrajinskih luka, dok je nedostatak raketa za sisteme „Patriot“ ostavio Ukrajinu bez odgovarajuće zaštite, ocenio je profesor Univerziteta u Čikagu Džon Miršajmer.
Eksplicitne scene iz domaćih hit-serija poslednjih godina redovno podižu prašinu, dele publiku i otvaraju pitanje da li je reč o umetničkoj slobodi ili lovu na gledanost.
Pancanela je dokaz da za savršen letnji obrok nisu potrebni skupi sastojci, dovoljno je spojiti sočan paradajz, hrskavi hleb, maslinovo ulje i nekoliko mediteranskih dodataka.
Veštačka inteligencija može da objasni simptome, ali ne može da postavi dijagnozu, oslanjanje na AI umesto odlaska kod lekara može dovesti do ozbiljnih posledica.
Sara Mia Jokić dobila je sina Lea sa suprugom Brankom Milojevićem, vojnim pilotom Vojske Srbije, za kog se udala prošle godine u tajnosti, nakon samo mesec i po dana veze.
Bivša rijaliti učesnica Aneli Ahmić oglasila se nakon što je njen bivši suprug Asmin Durdžić izneo tvrdnje da je u Austriji pokrenuo postupak zbog njihove ćerke Nore.
Pevačica Mala Cana danas je došla ispred kuće pokojnog muža Andrije Bajića kako bi preuzela svoje stvari koje su tamo ostale, a tamo je napravila dramu.
Nakon serije snimaka u kojima Kristina Spalević optužuje bivšeg partnera Kristijana Golubovića za nasilno ponašanje, oglasio se i on i naveo da je problem nastao jer ona navodno više ne može da ga "muze za novac".
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.