Kobre projurile kroz Dubai! Srpski specijalci odmerili snage s kolegama iz sveta, evo koje su mesto zauzeli (VIDEO/FOTO)
Podeli vest
Ekipa Odreda vojne policije specijalne namene "Kobre" imala je uspešan nastup na međunarodnom takmičenju specijalnih policijskih jedinica "SWAT CHALLENGE 2025", koje je od 1. do 5. februara održano u Ujedinjenim Arapskim Emiratima.
U izuzetno jakoj konkurenciji 103 ekipe iz 46 zemalja sveta, pripadnici Vojske Srbije zauzeli su 20. mesto, demonstrirajući pritom vrhunsku taktičku i vatrenu obučenost, timski rad, mentalni fokus i psihofizičku izdržljivost.
Ministarstvo odbrane i Vojska Srbije raspisali su konkurs za prijem kandidata iz građanstva u specijalne jedinice Vojske Srbije – 72. brigadu za specijalne operacije i Odred vojne policije specijalne namene "Kobre". Konkurs je otvoren danas i trajaće do 31. jula.
Ona je pripadnica "Kobri", majka, sportistkinja i heroj! Tamara Morović donirala je deo jetre svom kolegi. Ugrozila je sopstveni da bi sačuvala tuđi život! Prošlo je tačno godinu dana od kada je bila operacija, iako njenog kolege više nažalost nema, Tamara kaže da bi kroz sve prošla ponovo.
08.04.2024
10:55
- U pet takmičarskih disciplina, ekipe su se nadmetale u rešavanju taktičkih zadataka po različitim scenarijima, uz upotrebu naoružanja i taktičke opreme. Programom je, između ostalog, obuhvaćeno spasavanje talaca, gađanje iz različitog naoružanja i savladavanje poligona s preprekama - navedeno je u saopštenju.
Međunarodno takmičenje "SWAT CHALLENGE" se održava od 2019. godine, u organizaciji policije Dubaija. Predstavlja jedinstvenu platformu za sportsko nadmetanje, demonstraciju osposobljenosti, razmenu ideja i promociju saradnje, razumevanja i najbolje prakse u radu elitnih vojnih i policijskih jedinica.
Pripadnici Odreda vojne policije specijalne namene „Kobre“ učestvuju na takmičenju specijalnih policijskih jedinica koje se od 3. do 7. februara održava u Ujedinjenim Arapskim Emiratima.
Pripadnici Odreda vojne policije specijalne namene „Kobre“ su i ove godine darovali novogodišnje paketiće deci koja će predstojeće praznike provesti u zdravstvenim i ustanovama socijalne zaštite, a ne u krugu porodice, saopštilo je danas Ministarstvo odbrane.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Ministarstvo odbrane i Vojska Srbije raspisali su konkurs za prijem kandidata iz građanstva u specijalne jedinice Vojske Srbije – 72. brigadu za specijalne operacije i Odred vojne policije specijalne namene "Kobre". Konkurs je otvoren danas i trajaće do 31. jula.
Jedina politika blokadera je ogoljeno nasilje, a to je sada na svojoj koži osetio i bivši generalni direktor Radio-televizije Srbije (RTS) Dragan Bujošević.
Sistemska nestašica avionskog goriva mogla bi da pogodi evropske aerodrome ako se prolaz kroz Ormuski moreuz ne uspostavi u naredne tri nedelje, upozorila je evropska aerodromska industrija.
Predsednik Srpske radikalne stranke (SRS) prof. dr Vojislav Šešelj izneo je svoje argumente u prilog pretpostavci da je studentkinja Milica Živković, koja je stradala 26. marta na Filozofskom fakultetu, u stvari ubijena.
Predsednik Saveza Srba iz regiona Miodrag Linta predložio je državnim organima Srbije, povodom 84 godine od osnivanja takozvane Nezavisne Države Hrvatske (NDH), da se 10. april proglasi za Dan sećanja na genocid nad Srbima u NDH sa ciljem, kako je naveo, da ta tema postane sastavni deo kulurnog obrasca i identiteta srpskog naroda, a posebno mlađih generacija.
Poređenje dva uporediva događaja najčešće se ne dogodi, ukoliko te događaje deli značajan protok vremena. Da bi do poređenja došlo potrebno je da se pamti duže od kokoške, i da se neko seti da su ta dva događaja sasvim uporediva. Potrebna je i dobra volja da se izvrši poređenje dva događaja.
Članica Predsedništva Srpske napredne stranke (SNS) Milica Nikolić reagovala je na komentar evroposlanice Irene Joveve povodom teksta koji je objavio "Politiko", a u kojem se navodi da "Evropska komisija razmatra da Srbiji uskrati do 1,5 milijardi evra".
U prethodnoj epizodi Informerove emisije "Na merama" otkrili smo vam o čemu su pričali blokaderi Gagi Jovanović i Jelena Kleut, čime se u slobodno vreme bavi još jedan blokader - glumac Dragan Bjelogrlić, kuda je išao političar Vladan Đokić, da li se pevač Beki Bekić snašao u ulozi dede, kako je samozvanom revolucionaru Jovu Bakiću propao "pokušaj" dinstanja na protestu…
Predsednik Srpske radikalne stranke profesor doktor Vojislav Šešelj gostujući u Info jutru objasnio je novi ugao gledanja na smrt studentkinje na Filozofskom fakultetu.
"Srpski dnevnik" postavlja standarde kada je reč o informativnim emisijama i ponovo je najgledaniji na svim kablovskim televizijama bez nacionalne frekvencije.
Teška saobraćajna nesreća dogodila se danas na magistralnom putu kod Novog Pazara u kojoj je jedna devojčica (16) nastradala, dok je druga teško povređena.
U teškoj saobraćajnoj nezgodi koja se danas dogodila na magistralnom putu kod Novog Pazara povređene su dve maloletne devojčice koje su se nalazile na električnom trotinetu.
Rat na Bliskom istoku, 42. dan. U toku je krhko primirje između Irana i SAD, Izrael je nastavio udare na Liban, Hezbolah uzvraća po izraelskoj teritoriji. Najnovija dešavanja pratite uživo na Informer.rs.
Predsednik Ukrajine Volodimir Zelenski izjavio je danas da bi Ukrajina u zamenu za odustajanje od nuklearnog oružja trebalo da dobije "bezbednosni kišobran", a garancije dobijene u to vreme nazvao je "nefer igrom i velikom greškom".
Izraelski premijer Benjamin Netanjahu objavio je u ponedeljak da je izbacio Španiju iz Civilno-vojnog koordinacionog centra uspostavljenog kao deo primirja u Gazi.
Šef španske diplomatije Hoze Manuel Albares izjavio je danas da NATO neće učestvovati u bilo kakvoj operaciji u ratu na Bliskom istoku, dodajući da je situacija u kojoj se nalazi stanovništvo Libana "sramota za savest čovečanstva".
Vaskršnji praznici donose radost, druženje i bogatu trpezu, ali za kućne ljubimce mogu biti rizični. Često zaboravimo da ono što je nama ukusno i bezopasno, za njih može biti štetno ili čak otrovno.
Jednostavan način da napravite jaja u mozaik stilu, i to bez mnogo truda, rezultat je dekoracija koja izgleda kao malo umetničko delo i posebno će se dopasti deci.
Spot za pesmu "Iza oblaka" Režepa Režepovića Lepog bio je jedan od prvih viralnih videa na ovim prostorima, a malo ko zna pevačevu tešku životnu priču.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar