(VIDEO) Kad se slože, i Bog pomaže! Šta su oni uradili za godinu dana! Svi im čestitaju!
Podeli vest
Na ovom mestu pre godinu dana je bila njiva, a sada je sveto mesto, na kome se izdiže hram! Ako su neki posumnjali da neće uspeti u želji da podignu prvu svetinju u svom selu, meštani Dulena su ih potpuno razuverili!
Sami, uz pomoć dobrih ljudi, malobrojni meštani sela kod Kragujevca od temelja, do kupole, izgradili su crkvu posvećenu Jovanu Krstitelju.
Milanko Popović iz Nove Varoši sa svojih 85 godina je sasvim izvesno jedan od najstarijih vozača u Srbiji. Pa, iako ima starijih, Milanko se može pohvaliti da svakog ponedeljka, po navici, održava rutinu, vozeći od sela Božetići, gde živi, do grada i natrag...
U Užicu pada sneg, a na okolnim planinama rominja kiša...
12.02.2025
14:28
Ovih dana, slikom su podsetili sve one koje su ih podržavali kako je tekla izgradnja.
Najpre su u julu pre dve godine skupili novac, otkupili plac, a Njegovo Preosveštenstvo, mitropolit šumadijski gospodin Jovan osveštao je mesto na kome se danas nalazi crkva.
Pamte Dulenci i ponose se rečima koje im je pri jednoj od poseta uputio gospodin Jovan.
Đaci Osnovne škole "Dositej Obradović" u lozničkom naselju Klupci dobili su na poklon novu sportsku opremu.
12.02.2025
12:52
- Iskreno se divim vašem podvigu! Pokazali ste ne samo kako Srbi kad se slože mogu i naizgled nemoguće, već i učinili da se Sveti Jovan na nebu raduje - rekao im je.
Od kopanja temalja po iscrtanoj skici, punjenja betonom, zidanjem, do postavljanja krsta, sve je zabeleženo!
- Vodila nas je vera i želja da mi, Dulenci, imamo svoju svetinju! Da se ovde venčavaju naša deca i krste naši unuci, pa i drugi, neka dođu! Ovde nećemo stati, naše selo je bogato prirodom i tek ćemo to podeliti sa svima onima koji su nam pomogli - kažu ponosno.
Na Bogojavljenje, u seoskom domu, održali su donatorsku večeru, na kojoj su prikupljena sredstva za nastavak uređenja hrama.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Milanko Popović iz Nove Varoši sa svojih 85 godina je sasvim izvesno jedan od najstarijih vozača u Srbiji. Pa, iako ima starijih, Milanko se može pohvaliti da svakog ponedeljka, po navici, održava rutinu, vozeći od sela Božetići, gde živi, do grada i natrag...
Predsednik Odbora za pravosuđe, državnu upravu i lokalnu samoupravu Narodne skupštine Republike Srbije i narodni poslanik SNS Uglješa Mrdić tvrdi da su državna tužiteljka Zagorka Dolovac i tužilac Mladen Nenadić naredili da se odbaci krivična prijava protiv Nebojše Bojovića i Milutina Miloševića.
Predsednik Narodne stranke i poznati advokat Vladimir Gajić razbucao je odmetnuto Tužilaštvo u Srbiji i izneo dokaze crno na belo na koji način ono funkcioniše po nalozima Vrhovne javne tužiteljke Zagorke Dolovac i Mladena Nenadića, čelnika Tužilaštva za organizovani kriminal (TOK).
Tajkunska televizija N1, koja direktno propagira antisrpstvo i u tome ne bira sredstva, služeći se najsramnijim lažima, ponovo je uspela da zaprepasti širenjem strašnih izmišljotina.
Dok se građani Srbije pitaju zašto evropski put zemlje godinama stoji u mestu, iza zavese se vode ozbiljni razgovori o ključnim državnim pitanjima, poput izbora članova Saveta REM, a za pregovaračkim stolom, prema saznanjima iz izvora bliskih pregovorima, sede predstavnici Građanskih inicijativa i Nacionalnog konventa o EU.
Posle jedne od borbi na Exatlonu Crveni tim, a posebno Radojica Lazić, provocirao je Sanju Kalinović, na šta je ona uzvratila sarkastičnim poljupcima i lažnom zahvalnošću.
Takmičar Crvenih u najvećem sportskom rijalitiju na svetu, Jovan Radulović Jodžir, sapleo se i povredio nogu. Zbog pada je odmah reagovao lekarski tim.
Pravo niotkuda došlo je do svađe između Marka Nikolića i Nemanje Radovanovića. Mesar je potpuno izgubio živce, pa čak i krenuo na saigrača. Srećom, ceo Plavi tim se umešao i sprečio eventualnu tuču.
Televizija Informer večeras emituje specijalni program posvećen najnovijim dešavanjima u Loznici, sa fokusom na strašnu i do sada neviđenu zloupotrebu elementarne nepogode u političke svrhe.
Kada su krajem decembra ušli u atelje porodične kuće u Balšićevoj ulici, Ljubiša Bata Đidić i njegova sestra, slikarka Mirjana Kaurin Đidić, nisu ni slutili da će ih dočekati prizor koji će, kako kažu, ostaviti dubok trag u njihovim životima.
Kruševačka policija je u saradnji sa tužilaštvom u ovom gradu, rasvetlila dve teške krađe i krađu i podneće krivičnu prijavu protiv S. R. (20) iz Kruševca, zbog postojanja osnova sumnje da je izvršio ova krivična dela.
Željko Ražnatović Arkan (48) ubijen je pre tačno 26 godina u beogradskom hotelu "Interkontinental", a tim povodom čitulje u novinama dali su Aca Mandić sin ubijenog Milenka Mandića Mande, koji je ubijen zajedno sa Arkanom, kao i Srpska dobrovoljačka garda.
Navijači Partizana masovno se opraštaju od muškarca Aleksandra A., koji je, kako se sumnja, juče pao sa sprata jedne zgrade u baštu kafića u centru Beograda.
Na Karibima je danas izvršena zaplena još jednog tankera povezanog sa Venecuelom, potvrdila su dva američka zvaničnika, neposredno pred sastanak predsednika SAD Donalda Trampa sa venecuelanskom opozicionom liderkom Marijom Korinom Mačado.
Ruski predsednik Vladimir Putin izjavio je danas u Kremlju, tokom ceremonije prijema akreditiva novih ambasadora, da se međunarodna situacija pogoršava i da mir zahteva svakodnevnu izgradnju kroz saradnju država i poštovanje međunarodnih normi.
Osamdesetogodišnji muškarac pokušao je da se ukrca na let na aerodromu Tenerife Jug gurajući invalidska kolica u kojima se nalazila njegova preminula supruga, predstavljajući je kao putnicu.
Reditelj filma "Đeneral", Miloslav Samardžić kaže za Informer da poslednjih godina Draža Mihailović u mnogim anketama pobeđuje Josipa Broza Tita po popularnosti i siguran je da će jednog dana biti u rangu vojvode Živojina Mišića.
Američki glumac Kifer Saterlend uhapšen je nakon sukoba sa vozačem službe taksi prevoza preko aplikacije, saopštila je Policijska uprava Los Anđelesa (LAPD).
Španska vlada razmatra mogućnost da oduzme medalju za likovnu umetnost koju je pevač Hulio Iglesijas (83) dobio 2010. godine, nakon što su ga bivše zaposlene u njegovom timu optužile za seksualno uznemiravanje.
Kefir dijeta poslednjih godina sve češće se pominje u stranim lijfstajl medijima kao kratkoročni način da se telo "resetuje", smanji nadutost i ubrza gubitak kilograma.
Ako imate masno vlasište, verovatno se susrećete sa slepljenom kosom, peruti, svrabom i ubrzanom proizvodnjom sebuma. Srećom, uz odgovarajuće proizvode i navike, možete značajno poboljšati stanje.
Isključite automatsko primanje MMS poruka na Ajfonu i Android-u, jer mogu da predstavljaju sigurnosni rizik. Moderni sistemi poput RCS-a, iMessage-a i aplikacija za dopisivanje ostaju potpuno sigurni.
Porodica i prijatelji obeležili su danas 26. godišnjicu smrti Željka Ražnatovića Arkana na Novom groblju ovoga puta bez njegove dece Veljka i Anastasije.
Danas se navršava 26 godina od ubistva Željka Ražnatovića Arkana, a pomenu je prisustvovala i njegova supruga Svetlana Ceca Ražnatović sa porodicom i prijateljima.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar