Grad Кragujevac u novu grejnu sezonu ulazi sa kotlovima na gas. Da je novo postrojenje spremno uverila se i ministarka zaštite i unapređenja životne sredine Irena Vujović koja je sa gradonačelnikom Кragujevca Nikolom Dašićem obišla pogone Energetike
Na matičnu lokaciju Energetike je isporučen i peti kotao čime je kompletirana krupna oprema za novu kotlarnicu na gas.
08.03.2022
11:14
OŠ „Desanka Maksimović” imaće savremen i ekološki isplativ sistem grejanja sa moderim gasnim generatorom, kažu izvođači radova iz kompanije „Adriacore”d.o.o Beograd.
- Prednost ovog gasnog generatora je da je on praktično automatizovan i da taj sistem radi po principu „dugmeta”. Ljudi koji ovde rade na održavanju neće imati nikakvih komplikacija. Generalno, najbitnije je da će deca imati uvek tople prostorije - rekao je Milan Trivić, predstavnik izvođača radova.
U ovoj lokalnoj samoupravi ocenjuju da je realizacijom ovog projekta dat doprinos čistijem vazduhu i boljem kvalitetu života građana.
Danas su u Srbiju stigla dva od ukupno pet kotlova kojima će se zameniti stari kotlovi na ugalj koji se trenutno koriste za grejanje Grada Kragujevca. Ovime projekat zamene primarnog energenta (uglja) u daljinskom grejanju Kragujevca ulazi u završnu fazu
Uoči uskršnjih praznika Vlada je usvojila novu Uredbu o unapređenju energetske efikasnosti za ovu godinu. Uredba precizira finansijsku podršku građanima za zamenu stare stolarije, kotlova za grejanje i izolaciju kuća.
18.04.2023
20:39
- Za dve do tri nedelje se očekuje da će radovi biti kompletirani i da ćemo novi gasni generator pustiti u upotrebu. Prelaskom na obnovljive izvore energije kada je reč o grejanju, ne samo da će biti lakše školi, već će to uticati i na kvalitet vazduha. Ugalj nije gorivo koje je ekološki opravdano za današnje uslove. Želim da se zahvalim Ministarki zaštite životne sredine, gospođi Ireni Vujović, koja je opštini Gornji Milanovac opredelila sredstva u iznosu od preko 12.000.000 dinara za zamenu grejne instalacije. Ukupna vrednost ovog projekta je 16.200.000 dinara dodajući iznos PDV-a koji je uplatila lokalna samouprava - izjavio je Dejan Kovačević, predsednik opštine Gornji Milanovac.
Akcija se nastavlja i u seoskim školama!
On je istakao da će po završetku ovih radova sve škole u gradu imati grejanje na gas, što je veoma dobro sa ekološkog aspekta, ali i olakšavajuće za rad pomoćnog osoblja u obrazovnim ustanovama. Prema Kovačevićevim rečima milanovačka lokalna samouprava nastavlja sa projektovanjem kako bi i škole na seoskom području prešle na ekološki prihvatljive vidove grejanja.
- Naravno one neće moći da imaju sistem grejanja na gas, ali radićemo na tome da ih opremimo da koriste neke druge energente koji manje utiču na zagađenje vazduha. Imamo predlog da konkurišemo ove godine sa školom u Pranjanima kako bi njima zamenili kotlove koji su takođe na ugalj sa kotlovima koji su na pelet, što je ekološki ispravnija varijanta. Nadam se da će Ministarstvo zaštite životne sredine imati razumevanja i da ćemo i ove godine dobiti dodatna sredstva - rekao je Kovačević.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Grad Кragujevac u novu grejnu sezonu ulazi sa kotlovima na gas. Da je novo postrojenje spremno uverila se i ministarka zaštite i unapređenja životne sredine Irena Vujović koja je sa gradonačelnikom Кragujevca Nikolom Dašićem obišla pogone Energetike
Na društvenim mrežama među blokaderima, kruži video, najverovatnije napravljen veštačkom inteligencijom, koji prikazuje razgovor blokadera o tome kako će zapaliti Vučića.
Marko Parezanović, jedan od najuticajnijih načelnika u Bezbednosno-informativnoj agenciji (BIA), koji je obavljao poslove načelnika operative u agenciji, smenjen je sa te pozicije, a na njegovo mesto postavljen je Nikola Vasiljević, saznaje Republika.
Šesta epizoda Informerovog TV spektakla “Na merama”, koja se emituje večeras od 20h, otkriće vam zašto je “žuti političar” Borko Stefanović dobio “titulu” “Pakleni vozač”, šta u teretani radi Borkov partijski šef i tajkun Dragan Đilas, gde posle Skupštine odlazi njihova stranačka drugarica Marinika Tepić…
Prošle sedmice u popularnoj Informerovoj TV emisiji "Na merama" mogli ste, između ostalog, da vidite, kako biznismen iz Ratkova Branko Babić sa Draganom J. Vučićevićem dogovara kupovinu medija Junajted grupe, šta na pijaci pazari ministarka Milica Đurđević Stamenkovski, kakve turustičke aranžmane merka poslanica-blokaderka Biljana Đorđević, gde penzionerske dane provodi nekadašnji lider SPO-a Vuk Drašković…
Gosti Info jutra Nikola Rađen, bivši vaterpolista, Dragan Vasiljković, fondacija "Kapetan Dragan" i Branko Babić, biznismen komentarisali su uvrede na račun Srba koje dolaze iz regiona.
Policija je po nalogu Višeg javnog tužilaštva u Beogradu, raspisala potragu za Nenadom Alajbegovićem (44), zvanim Alibeg, koji je sinoć oko 21 sat bio u društvu N. K. (30) koji je ranjen sa osam metaka u poznatom novobeogradskom restoranu.
Dvostruko ubistvo i samoubistvo u Čačku, koje je juče potreslo javnost, prema nezvaničnim informacijama dogodilo se pre nekoliko dana, ali još nema informacija o tačnom datumu!
Ažurirana Strategija nacionalne bezbednosti SAD liči „na pokušaj okretanja ogromnog broda“ koji je dugo išao po inerciji, napisao je zamenik predsednika Saveta bezbednosti Ruske Federacije Dmitrij Medvedev na društvenim mrežama.
Rusija, suočena sa velikim gubicima u ratu, puni vojne redove uz pomoć mreže nezavisnih onlajn regrutera, što ohrabruje predsednika Vladimira Putina za pregovaračkim stolom, navodi Politiko.
Odlazeći izaslanik američkog predsednika Donalda Trampa za Ukrajinu Kit Kelog izjavio je da je sporazum o okončanju rata u Ukrajini "veoma blizu", i da sada zavisi od rešavanja dva glavna otvorena pitanja.
Glumac Miodrag Radonjić kaže da je tokom devedesetih godina kada je na prostorima bivše Jugoslavije buktao rat bio dete i da mladi kroz seriju "Tvrđava" treba da shvate da život može da se okrene preko noći.
Književnik Radivoj Raša Popov je pre 11 godina doživeo veliku neprijatnost kada su ga napala dvojica maloletnika koji su mu oteli novac, a onda pokušali i da provale u njegov stan.
Starleta Aleksandra Subotić objavila je putem Instagrama fotografiju iz izlaska sa svojim suprugom Predragom Pecom Raspopovićem, ali i fudbalerom Nejmarom.
Voditeljka Marija Kilibarda otkrila je kako je vatreni navijač Partizana i da nikada ne bi navijala za Crvenu Zvezdu, čak ni kada igra sa drugom zemljom.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar