Evo kako da zaradite: Od ovog povrća puni novčanici! Marko iz Topole je zadovoljan
Podeli vest
Marko Mijović, povrtar iz sela Belosavci nadomak Topole ovih dana ubire plodove svog rada! U ovom kraju, pa i dalje, do Kragujevca, Aranđelovca, Beograda jede se njegova zelena salata.
S obzirom na to da živi u selu, na svojoj zemlji, Marko je odlučio da gaji salatu jer ona prva stiže za prodaju. Potražnja je, kaže, odlična, a nije teška za gajenje, pa mnogima može da bude i primer za zaradu.
Milan Đorđević, farmaceut iz Niša pre devet meseci netragom je nestao na izletištu Bojanine vode na Suvoj planini. Pre 10 dana bio mu je rođendan, njega nema. Porodici je svakim danom sve teže...
U popodnevnim satima u Bulevaru Dositeja Obradovića u Loznici došlo je do incidenta kada je zaprežno vozilo udarilo u zaštitnu ogradu.
09.03.2025
19:05
- Salata se kod nas gaji u zimskom periodu. To je biljka koja je pogodna za gajenje u plastenicima bez dopunskog zagrevanja i može da se "skine" dve do tri ture. Početkom septembra je proizvodnja rasada, potom sadnja, nega - priča detaljno Marko.
Koristi stajsko đubrivo i navodnjavanje "kap po kap" biološku zaštitu i tvrdi je salata sa njegove zemlje sigurno zdrava za potrošače.
Bogdan Mašojević (20), student matematike iz Jagodine, ljubiteljima kvizova u Srbiji, dobro poznato lice sa malih ekrana, nije imao sreće u premijernoj epizodi Superpotere...
Na obali Dunava u Čortanovcima ovih dana ljudi zatiču strašne scene...
09.03.2025
17:24
Zelenu salatu gaji kao medjuusev, u četiri plastenika i u nekoliko ciklusa proizvede od 10.000 do 15.000 glavica.
- U martu nam je zadnja seča. Tržište su nam okolni gradovi a zarada nije nikada ista jer cena varira. Ove godine je dobra potražnja i dobra cena - ističe Mijović.
Zelena salata podjednako uspešno može da se gaji i na otvorenom, a sadnja počinje upravo s početka proleća.
Ako niste znali...
Zelena salata sadrži vitamine A i C, a od minerala ima gvožđa, kalcijuma, cinka, bakra, magnezijuma i fosfora.
Tamnije zeleno lišće salate bogatije je vitaminom A od svetlijih sorti.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Milan Đorđević, farmaceut iz Niša pre devet meseci netragom je nestao na izletištu Bojanine vode na Suvoj planini. Pre 10 dana bio mu je rođendan, njega nema. Porodici je svakim danom sve teže...
Profesor Čedomir Antić, govorio je o stanju na fakultetima, ali i o stotinam miliona evra koji su upumpani profesorima i dekanima kako bi došlo do blokada i nasilnog rušenja vlasti.
Premijer Albanije Edi Rama izjavio je da je sudski proces protiv bivših lidera terorističke OVK u Specijalnom sudu u Hagu "farsa i teška nepravda, ne samo prema pojedincima već prema celom narodu Kosovu".
Prof. dr Vojislav Šešelj istakao je kako je siguran da u vezi sa slučajem "Generalštab" postoji ozbiljna zavera i da je neophodno da predsednik Srbije Aleksandar Vučić angažuje tim stručnjaka i podnese prijave.
Pukovnik Veselin Šljivančanin govorio je o svom učešću u ratu, geopolitičkoj situaciji u svetu, ali i o tome da li mu je bilo teže na ratištu ili Haškom tribunalu.
Trojici Sudanaca amputirane su noge, a dvojici od njih i ruke, nakon što su se smrzli na Plješevici, potvrdio je doktor iz Univerzitetskog kliničkog centra Tuzla Nedim Smajić.
U selu Ratkovac u opštini Orahovac danas je u ranim jutarnjim satima izbio požar u Centru porodične medicine, pri čemu je potpuno izgorelo ambulantno vozilo, a policija traga za jednim osumnjičenim.
Jevto Jevtić, navodni vođa navijača "Taurunum bojs" iz Zemuna, koji je brutalno napadnut u sačekuši u petak oko 23 časa, kada je na njegovo vozilo ispaljen rafal metaka, od ranije je dobro poznat policiji.
Državljanin Srbije uhapšen je u okolini Bolonje zbog ilegalnog uzgajanja i prodaje čak 200 štenaca rase maltipu, mešanaca maltezera i pudlice, koje je prodavao po ceni od 800 evra po štenetu.
Na društvenim mrežama danas se pojavio snimak na kojem se vide ruski tenkovi koji u borbenim dejstvima u Ukrajini koriste dodatni oklop napravljen od transportnih kontejnera.
Izraelski ministar nacionalne bezbednosti Itamar Ben-Gvir izneo je novi radikalni predlog, navodeći da bi palestinski zatvorenici trebalo da budu smešteni u objektima okruženim - krokodilima.
Dokumenti otkrivaju da je FBI 1996. godine primio prijavu Marije Farmer, slikarke koja je radila za Džefrija Epstina, da je on ukrao gole fotografije njenih sestara i tražio slike devojčica pored bazena, ali da tada nije preduzeo značajne mere.
Dok hiljade turista i dalje posećuju Rovaniemi u potrazi za Deda Mrazom i vožnjama sa irvasima, finski grad u Laponiji postaje sve važnija lokacija za međunarodne vojne aktivnosti.
Ruski predsednik Vladimir Putin koristio je veze sa saudijskim prestolonaslednikom Mohamedom bin Salmanom kako bi Stiva Vitkofa odredio za svog preferiranog sagovornika iz Trampove administracije, objavio je Vol Strit Žurnal.
Još jedan video napravljen veštačkom inteligencijom na kome su prikazani setovi i glumci iz najpoznatijih domaćih filmova i serija postao je viralan na društvenim mrežama.
Holivud je u šoku nakon što su Rob Reiner i njegova supruga Mišel Singer Rajner brutalno ubijeni, a za zločin joptužen njihov sin Nik kome je dijagnostifikovana šizofrenija.
Tokom snimanja čuvene uvodne scene filma "Vrisak" glumica Dru Barimor je, ni ne znajući, pozvala 911, a policija ozbiljno poverovala da se odvija stvarni zločin.
Novo istraživanje otkriva da su najpoželjniji elementi u intimnim odnosima reči ohrabrenja, konkretno "sviđa mi se to", koje 76% ispitanika smatra najuzbudljivijima.
Na fan-stranici Svetlane Cece Ražnatović podeljen je snimak njenog gostovanja sa suprugom Željkom Ražnatovićem, koji je ostavio utisak na njihovu ćerku Anastasiju.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar