• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: Informer.rs

19.03.2025

13:14

Južni Sudan potvrdio učešće na EXPO 2027! Sve više zemalja zainteresovano za saradnju

Promo

Vesti

Južni Sudan potvrdio učešće na EXPO 2027! Sve više zemalja zainteresovano za saradnju

Podeli vest

Republika Južni Sudan, najmlađa država na svetu, zvanično je potvrdila učešće na Specijalizovanoj izložbi EXPO 2027 Beograd, koja će se održati od 15. maja do 15. avgusta 2027. godine sa temom "Igra(j) za čovečanstvo: sport i muzika za sve".

Ova afrička zemlja, koja je stekla nezavisnost 2011. godine, prvi put se predstavila na svetskim izložbama na EXPO 2020 u Dubaiju, a svoj paviljon imaće i na predstojećoj Svetskoj izložbi EXPO 2025 u Osaki. Učešće na beogradskoj izložbi predstavlja nastavak jačanja njenog međunarodnog prisustva nakon što je 2013. godine postala članica Međunarodnog biroa za izložbe (BIE).

- Veoma smo srećni i ponosni što ćemo imati priliku da ugostimo prijatelje iz istočne Afrike, koji su na Olimpijskim igrama u Parizu sve nas oduševili košarkaškim umećem. Znajući da, poput Srbije, gaje veliku ljubav prema ‘igri pod obručima’, sigurni smo da će Južni Sudan predstaviti izuzetno zanimljiv program. Radujemo se šansi da bolje upoznamo i druge aspekte njihove bogate kulture - izjavio je Dušan Borovčanin, direktor preduzeća EXPO 2027 d.o.o. Beograd.

EXPO 2027 Beograd biće prva međunarodna izložba na Zapadnom Balkanu, a očekuje se učešće više od 120 zemalja i dolazak više od četiri miliona posetilaca u srpsku prestonicu tokom 93 dana trajanja manifestacije.

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube, Viber.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

Amerika Aljbina pustila niz vodu: Kurti je bio destruktivna figura (VIDEO)
Politika

Amerika Aljbina pustila niz vodu: Kurti je bio destruktivna figura (VIDEO)

Viši saradnik Instituta za spoljnu politiku Džon Hopkins Edvard Džozef izjavio je, povodom nedavnih kritika na račun kosovskog premijera u tehničkom mandatu Aljbina Kurtija u Predstavničkom domu SAD, da je Kurti bio destruktivna figura i tokom administracije Džozefa Bajdena, koja je, uz veoma prijateljski nastrojenu ambasadu u Prištini, pružala podršku, te da je i kasnije nastavio sa provokativnim akcijama.

07.12.2025

11:55

TV

Ne propustite novu epizodu emisije "Na merama" - U subotu od 20h ulazimo u trag i nedodirljivima!
Live TV

Ne propustite novu epizodu emisije "Na merama" - U subotu od 20h ulazimo u trag i nedodirljivima!

Prošle sedmice u popularnoj Informerovoj TV emisiji "Na merama" mogli ste, između ostalog, da vidite, kako biznismen iz Ratkova Branko Babić sa Draganom J. Vučićevićem dogovara kupovinu medija Junajted grupe, šta na pijaci pazari ministarka Milica Đurđević Stamenkovski, kakve turustičke aranžmane merka poslanica-blokaderka Biljana Đorđević, gde penzionerske dane provodi nekadašnji lider SPO-a Vuk Drašković…

05.12.2025

10:57

Hronika

Planeta

Zabava

JOŠ Zabava VESTI

Magazin

Džet set