• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: Informer.rs

19.03.2025

20:57

I dalje je teško i opasno: Hitno se oglasio VMA o stanju povređenih u Kočanima

Miloš Rafailović/Wikipedia

Vesti

I dalje je teško i opasno: Hitno se oglasio VMA o stanju povređenih u Kočanima

Podeli vest

U vojnim i civilnim zdravstvenim ustanovama u Republici Srbiji trenutno je zbrinuto 30 pacijenata koji su teško povređeni u požaru u Kočanima, u Republici Severnoj Makedoniji.

Anesteziolog potpukovnik docent dr Goran Rondović iz Klinike za anesteziju i intenzivnu terapiju Vojnomedicinske akademije (VMA) rekao je da se u sistemu lečenja vojnog zdravstva na VMA i u Vojnoj bolnici Niš nalazi 12 pacijenata istakavši da je njihovo zdravstveno stanje teško i ozbiljno.

Svi pacijenti na VMA nalaze se u teškom stanju, njih je ukupno deset od čega šest pacijenata se nalaze u jedinici intenzivnog lečenja sa teškim povredama koje su nastale kao opekotine i teškim inhalacionim povredama, a četiri pacijenta se nalaze u Klinici za plastičnu i rekonstruktivnu hirurgiju i nastavljaju svoje dalje lečenje na plastičnoj hirurgiji.

- Uključeni su svi od anesteziologa, plastičnih hirurga i svih ostalih specijalnosti, koji potpomažu da se ovi pacijenti stabilizuju, da se nastavi njihovo lečenje. Za sada su svi stabilno - rekao je potpukovnik Rondović.

On je istakao da su dva pacijenta koji su smešteni u Vojnoj bolnici Niš, takođe, u teškom stanju, ali da su stabilno i da se kod njih sprovodi multidisciplinarno lečenje kao i na Vojnomedicinskoj akademiji.

Foto: Ministarstvo odbrane

potpukovnik docent dr Goran Rondović

Potpukovnik Rondović posebno je naglasio da su u evakuaciji učestvovali timovi stručnih ljudi koji su uvežbani za ovakve zadatke.

Vojnomedicinsku akademiju danas su posetili ministar spoljnih poslova i trgovine Severne Makedonije Timčo Mucunski, zamenik ministra zdravlja Severne Makedonije Jovica Andovski i ambasador u Srbiji Nikola Tupančeski kako bi se informisali o stanju zbrinutih pacijenata, navedeno je u saopštenju Ministarstva odbrane.

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube, Viber.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

Saznajemo! Evo šta čeka Zgorku Dolovac nakon izmene zakona
Politika

Saznajemo! Evo šta čeka Zgorku Dolovac nakon izmene zakona

Izmene tužilačkih zakona koje je danas predsedniku Narodne skupštine, pored ostalih, podneo predsednik Odbora za pravosuđe, državnu i lokalnu samoupravu Uglješa Mrdić praktično razvlašćuju Vrhovnog javnog tužioca od donošenja nekoliko važnih odluka koje se odnose na organizaciju rada u tužilaštvu.

22.12.2025

13:51

Opet svađa u SPO: "Predsednik SPO za Austriju nije pozvan na sednicu u Beogradu, što ukazuje na grubo kršenje najvišeg stranačkog akta"
Politika

Opet svađa u SPO: "Predsednik SPO za Austriju nije pozvan na sednicu u Beogradu, što ukazuje na grubo kršenje najvišeg stranačkog akta"

Izražavamo svoj najoštriji protest protiv odluka takozvanog Glavnog odbora SPO koji se, tobože, sastao 13. decembra u Beogradu. Iako Statut SPO u članu 79 kaže da organizacije SPO za pojedine države u inostranstvu imaju status okružnih organizacija, predsednik SPO za Austriju nije bio pozvan na sednicu u Beogradu, što ukazuje na grubo kršenje najvišeg stranačkog akta.

22.12.2025

12:40

Hronika

Uhapšen Milutin Simović!
Region

Uhapšen Milutin Simović!

Bivši ministar poljoprivrede i ruralnog razvoja Crne Gore Milutin Simović uhapšen je jutros po nalogu Specijalnog državnog tužilaštva.

22.12.2025

09:41

Planeta

Zabava

JOŠ Zabava VESTI

Magazin

Džet set