• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: O.G.

26.03.2025

12:35

Majke, čuvajte ćerke, vrbopuc udara nikad jače! Znate li zašto se to dešava baš sada?

Shutterstock

Vesti

Majke, čuvajte ćerke, vrbopuc udara nikad jače! Znate li zašto se to dešava baš sada?

Podeli vest

U narodu je period s početka proleća, tačnije od Mladenaca (22. mart) do Blagovesti (7. aprila) poznatiji kao vrbopuc, termin koji se najčešće povezuje sa buđenjem prirode i ljudskih čula, seksualne želje pa čak i "naročite plodnosti žena".

Prema verovanju naših starih vrbopuc je kriv za ono kada zaboravite ključeve ili plaćanje računa, pa vam baka onako unezvrenima dobaci preko ramena "da se nisi ti malo zaljubio, a?"

 

A baš to ludilo u našem narodu ima i svoj naziv – "Vrbopuc"! Prolećno zaljubljivanje, bujanje hormona, zanos i sloboda koju osetimo sa prvim zracima sunca… dokazuje da se i mi budimo baš kao i sunce nakon zime, baš kao i proleće!

Vrbopuc je srpska reč koja označava prolećno bujanje erotike i pojačani seksualni nagon. 

Veruje se da baš u ovom periodu godine su majke skrivale i zaključavale svoje ćerke ne bi li sačuvale njihovu čednost, a i lakše obuzdale hormone. 

 

 

Vrbopuc znači da će hormoni brojčano nadjačati moždane ćelije, pa će tako biti sasvim jasno zašto je ljubavni horoskop za mart kao srce na ringišpilu. Proleće prelazi prag, a mi vam savetujemo da uživate u nadolazećem vrbopucu, pa neka puca sve u šesnaest!

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube, Viber.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

Ko ti je ovo Stefanoviću?! (FOTO)
Politika

Ko ti je ovo Stefanoviću?! (FOTO)

Gledalačko-obaveštajna služba Informera (GOSI) dostavila nam je šokantnu fotografiju potrčka Dragana Đilasa, potpredsednika Stranke slobode i pravde Borka Stefanovića.

05.02.2026

09:36

Nenadiću, nećeš moći da pobegneš: Glavnom tužiocu TOK upućena udarna poruka
Politika

Nenadiću, nećeš moći da pobegneš: Glavnom tužiocu TOK upućena udarna poruka

Predsednik Odbora za pravosuđe, državnu upravu i lokalnu samoupravu Narodne skupštine Republike Srbije i narodni poslanik SNS Uglješa Mrdić poručio je da Mladen Nenadić i Milenko Mandić - tužioci Tužilaštva za organizovani kriminal (TOK) - neće imati gde da pobengu pošto su odgovorni za likvidaciju svedoka ubistva advokata Dragoslava Ognjanovića.

05.02.2026

12:28

Exatlon

TV

Šta to čine Branko Miljuš, Ćuta i Miki Aleksić? Gledajte večeras od 20h!
Live TV

Šta to čine Branko Miljuš, Ćuta i Miki Aleksić? Gledajte večeras od 20h!

Četrnaesta epizoda Informerove hit emisije "Na merama" otkriće vam gde poslanik blokader Branko Miljuš “bistri” politiku, čime se bavi samozvani revolucionar Aleksandar Jovanović Ćuta, kakve su gastronomske navike političara u pokušaju Miroslava Aleksića, kako penzionerske dane provodi poznato TV lice Žika Šarenica, te na koji način jedan od glavnih pretendenata za studentsku listu Milo Lompar glumata čoveka iz naroda.

31.01.2026

12:15

JOŠ TV VESTI

Hronika

Ovako je uhapšena bankarka iz Novog Sada: Ojadila klijente za 10 miliona (VIDEO)
Hronika

Ovako je uhapšena bankarka iz Novog Sada: Ojadila klijente za 10 miliona (VIDEO)

U nastavku borbe protiv korupcije, pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije, Odeljenja za borbu protiv korupcije, u saradnji sa Posebnim odeljenjem za suzbijanje korupcije Višeg javnog tužilaštva u Novom Sadu, uhapsili su D. I. (30) iz okoline Bača, zbog postojanja osnova sumnje da je izvršila krivično delo zloupotreba položaja odgovornog lica.

05.02.2026

12:18

Planeta

JOŠ Planeta VESTI

Zabava

Magazin

Džet set