Rešene sve nedoumice! Kredit za mlade ne važi samo za kupovinu stana (FOTO)
Podeli vest
U toku je konkurisanje za posebni program stambenih kredita za mlade, koji je na raspolaganju studentima i nezaposlenima, a među narodom vlada zabluda da se na taj način može kupiti samo stan, što naravno nije tačno!
Pod "stambenom nepokretnošću" smatraju se stan, kuća ili delovi stambene zgrade koji su namenjeni stanovanju, garaža ili garažno mesto ukoliko su zajedno sa stanom, a osim toga i zemljište sa građevinskom dozvolom za izgradnju kuće.
Banci Poštanske štedionice koja je prva u Srbiji uzela učešće u programu povoljnih stambenih kredita za mlade do danas u 11 časova je podneto 1.566 zahteva.
Aleksandar Vučić, predsednik Republike Srbije danas je u selu Donje Grgure kod Blaca izjavio da je do sada 1.500 mladih podnelo zahteve za povoljne kredite za kupovinu stanova i kuća
Ono što je bitno napomenuti jeste da su za kupovinu pomoću kredita dostupni uknjiženo objekti u starogradnji ili novogradnji, ali i oni u izgradnji i to ukoliko banka ili Republika Srbija finansiraju izgradnju!
Tako da, zabluda je da kredit mogu podići samo mladi koji žele da kupe baš stan, suprotno tome, birate bilo koju od navedenih stambenih nepokretnosti.
Predsednik Republike Srbije, Aleksandar Vučić, večeras je govorio o posebnom programu stambenih kredita za mlade, koji je počeo da se primenjuje u Srbiji.
Portal Verivox analizirao je oko 200.000 zahteva za kredite i ukazao na činjenicu da osobe sa određenim imenima banke češće odbijaju!
15.03.2025
19:00
Foto: Shutterstock
Kredit
Uslovi za stambeni kredit za mlade
Ukoliko želite da dođete do svoje prve stambene nepokretnosti pomoću posebnog programa stambenog kredita za mlade, morate biti državljanin Republike Srbije, sa prebivalištem u ovoj zemlji.
Osim toga, uslov je da prethodno niste imali stambenu nepokretnost u svom vlasništvu, ali i da nikada niste podizali stambeni kredit na svoje ime.
Apliciranje je otvoreno za zaposlene na neodređeno vreme, mlade preduzetnike, umetnike, poljoprivrednike, koji mogu aplicirati bez ograničenja, ali i zaposlene na određeno vreme, studente i nezaposlene, uz jemstvo člana porodice.
Ukoliko niste zaposleni, solidarno jemstvo podrazumeva kreditno sposobnog člana porodice, to jest jemac platac.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Banci Poštanske štedionice koja je prva u Srbiji uzela učešće u programu povoljnih stambenih kredita za mlade do danas u 11 časova je podneto 1.566 zahteva.
Kosta K., koji je u OŠ "Vladislav Ribnikar" izvršio masovno ubistvo, oduzevši život devetoro dece i radnika obezbeđenja, završio je davanje iskaza u Specijalnom sudu u Beogradu.
Dragan J. Vučičević je obišao porodicu Jelenković, koja, kako kaže, nema vremena za blokade - jer vredno rade, budući da imaju jednu od najvećih modernih farmi u tom kraju.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić gostovao je u Dnevniku na RTS i govorio o cenama energenata, savezu Zagreb-Priština-Tirana, kao i o drugim bitnim temama.
Dok se javnost još seća šokantnog incidenta koji je 2019. godine uzdrmao ceo kraj, ime porodice Milutina Miloševića „Kašikare” ponovo je u centru pažnje i to zbog ambicija njegovog sina Novaka Miloševića koji se nalazi na blokaderskoj izbornoj listi "Nu dau" u Majdanpeku!
Posebno teška emisija, kako za urednika i voditelja Igora Ćurčića, tako i za njegove goste – godišnjica zločinačkog NATO Bombardovanja SRJ, Srbije pre svega.
Urednik i voditelj emisije Dobro veče Srbadijo ugostiće predsednika skupštinskog odbora za odbranu i unutrašnje poslove Milovana Drecuna, zatim novinara Sašu Borojevića, advokata Srđana Aleksića poznatog po inicijativi da građani i institucije Srbije tuže NATO, kao i njegovog italijanskog kolegu advokata Anđela Fiore Tartalju koji je u više navrata pobedio NATO na sudu, zastupajući italijanske vojnike koji su boraveći na Kosovu i Metohiji oboleli od kancera.
Srbija je danas imala samo jedan izbor i napravila ga je jasno: Informer televizija je apsolutno najgledanija u trenutku prenosa velikog narodnog skupa SNS-a!
Na današnjem suđenju Veljku Belivuku, Marku Miljkoviću, Filipu Ivanovskom, njihovim suprugama, ali i Belivukovoj tašti, nastavljeno je danas u Specijalnom sudu u Beogradu saslušanjem svedoka, iznošenjem primedbi na iskaz svedoka Srđana Lalića, ali i Belivukovom dopunom odbrane.
Policija Srbije uhapsila je četvoricu albanskih državljana u utorak, o čemu smo već pisali, a dan kasnije otkriveno je ko su Albanci koji su izvršili krivično delo izazivanje nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivosti.
Na današnjem suđenju Miljani i Vladimiru Kecmanoviću, u postupku koji se vodi nakon masovnog ubistva u Osnovnoj školi Vladislav Ribnikar, svedočio je njihov sin Kosta K.
Kazahstan je uveo potpunu zabranu uvoza ruskog žita i stočne hrane, a prvi efekti već su vidljivi – železničke kompozicije sa robom iz Rusije vraćaju se sa granice, dok trgovina trpi ozbiljan udar.
Američki strateški bombarder B-52 primećen je sa prototipovima nove krstareće rakete AGM-181A tokom leta iznad pustinje Mohave u Kaliforniji, objavio je avijacijski fotograf Džarod Hamilton, a prenosi portal Vor zon.
Izrael će uspostaviti kontrolu nad „bezbednosnom zonom“ u južnom Libanu sve do reke Litani i zadržaće prisustvo dok se ne ukloni pretnja Hezbolaha, izjavio je ministar odbrane Izraela Izrael Kac.
Emitovanje serije "Katarina Velika" na Informer TV izazvalo je veliku pažnju javnosti, a jedna od najintrigantnijih tema koja prožima epizode jeste caričin otvoren sukob sa Ruskom pravoslavnom crkvom.
Sidni Svini je istakla svoju figuru u providnom čipkastom bodiju tokom seksi fotografisanja, kako bi promovisala sledeće izdanje svoje linije donjeg veša.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar