Ministar kulture Nikola Selaković obišao je danas, u okviru posete Zlatiborskom okrugu, manastir Mileševu i tom prilikom istakao da je Ministarstvo opredelilo 20 miliona dinara za projekat promene krova na manastirskom glavnom hramu.
Selaković je rekao da je Mileševa biser srpske srednjovekovne arhitekture i umetnosti i podsetio da je taj manastir nedavno proslavio osam vekova od početka gradnje i svoga postojanja.
Mileševa je, kako je napomenuo, grobno mesto Svetog Save, ali i mesto možda i najlepše srpske freske i najlepše freske na svetu, koja je nastala u 13. veku - neverovatnog Belog anđela.
- Ministarstvo kulture, u sklopu svojih aktivnosti brige o srpskom kulturnom nasleđu i bogatoj kulturnoj baštini, krajem prošle godine je opredelilo 20 miliona dinara za kapitalni projekat zaštite ove naše svetinje, a reč je o potpunoj promeni krova na manastirskom glavnom hramu, upravo ovde, nedaleko od Prijepolja u Mileševi - naveo je Selaković.
Ceo projekat obnove krova vredan je 39 miliona dinara, a Ministarstvo kulture je učestvovalo sa 20 miliona dinara.
Selaković je izrazio zadovoljstvo što su se pozivu mileševskog sestrinstva odazvala i druga ministarstva koja u opisu svojih nadležnosti mogu da pomognu takvom kapitalnom projektu.
Foto: Tanjug/AP
Naglasio je da se očekuje da u roku od tri meseca bude završeno prepokrivanje čitavog Mileševskog hrama.
Predsednik opštine Prijepolje Drago Popadić rekao je da mu je zadovoljstvo što je cela Vlada Srbije pokazala sluha za realizaciju jednog ovako važnog projekta.
Kako je istakao, i Opština Prijepolje dala je svoj doprinos zaštiti svih spomenika kulture koji se nalaze na teritoriji opštine.
- Mislim da moramo da se vratimo pravim kultirnim vrednostima u vremenu kada nas neke savremene metode odvajaju od onoga od čega smo mi i nastali i postali zapravo - poručio je Popadić.
Ministar kulture Nikola Selaković otvorio je izložbu "Kod pobede: Staljingrad" u Ruskom domu, prvu u nizu događaja povodom obeležavanja 80. godina od pobede u Drugom svetskom ratu i istakao da su se Srbi i Rusi našli na pravoj strani istorije boreći se protiv Hitlera, Musolinija i njihovih regionalnih pomagača, zbog čega su naše zemlje bile okupirane, a dva naroda podvrgnuta "biblijskom" stradanju.
Ministar kulture Nikola Selaković, koji boravi u Moskvi povodom predstavljanja Međunarodne kinematografske akademije "Evroazijske akademije kinematografske umetnosti" i "Otvorene Evroazijske filmske nagrade" sastao se danas sa ministarkom kulture Ruske Federacije Olgom Ljubimovom.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Ministar kulture Nikola Selaković otvorio je izložbu "Kod pobede: Staljingrad" u Ruskom domu, prvu u nizu događaja povodom obeležavanja 80. godina od pobede u Drugom svetskom ratu i istakao da su se Srbi i Rusi našli na pravoj strani istorije boreći se protiv Hitlera, Musolinija i njihovih regionalnih pomagača, zbog čega su naše zemlje bile okupirane, a dva naroda podvrgnuta "biblijskom" stradanju.
Dva snažna zemljotresa pogodila su Venecuelu u razmaku od samo 39 sekundi, a drugi potres, magnitude 7,5, jedan je od najjačih koji su pogodili ovu južnoameričku zemlju u poslednjih sto godina.
Veliki vidovdanski skup Srpske napredne stranke "Srbija, jedna porodica", koji će okupiti građane iz svih delova naše zemlje, biće održan u subotu, ispred Doma Narodne skupštine u Beogradu.
Branimir Glavaš se oglasio nakon što mu je predsednik Hrvatske Zoran Milanović zvanično oduzeo sva odlikovanja i nagrade koje je dobio od prvog hrvatskog predsednika Franje Tuđmana.
U TV duelu na RTS 2017. godine Miroslav Lazanski, nekadašnji ambasador Srbije u Rusiji, je u lice rekao Čedomiru Jovanoviću da su "on i njegova vlast prodali bivšeg predsednika Slobodana Miloševića za 10 miliona dolara".
Bakljada koja se prostirala od zgrade RTS-a i Trga Nikole Pašića pa sve do Vukovog spomenika bila je najmoćniji poziv na skup "Srbija, jedna porodica" koji će biti održan 27. juna u Beogradu.
Šef poslaničke grupe SNS u Skupštini Srbije Milenko Jovanov oštro je odgovorio opozicionom političaru Milošu Parandiloviću koji je govorio o provlačenju kartice u skupštinskoj sali.
Tokom obrazlaganja presude Vladimiru i Miljani Kecmanović, roditeljima dečaka ubice koji je u OŠ "Vladislav Ribnikar" usmrtio devetoro đaka i radnika obezbeđenja Dragana Vlahovića, isplivali su svi važni detalji o tragediji koja je zadesila Srbiju, ali dva datuma su ključna.
U poslednje vreme deca stradaju, a traktorske nesreće su sve češće. U Begaljici kod Grocke, juče oko 18 časova dogodila se stravična nesreća u kojoj je teško povređen jednoipogodišnji dečak, kada ga je pregazio traktor.
Broj mrtvih posle razornih zemljotresa u Venecueli zavisiće pre svega od toga kako su građene zgrade u pogođenim delovima zemlje, upozorio je geofizičar Vilijam Jek iz Američkog geološkog zavoda.
Društvenim mrežama kruži snimak iz hotela Džej-dablju Meriot u Karakasu, jednog od ključnih mesta u kojem su smešteni američki zvaničnici, diplomate i obaveštajci posle američke intervencije u Venecueli.
NATO avion za rano radarsko otkrivanje i kontrolu, Boing E-3 Sentri, primećen je iznad zapadnog dela Crnog mora, gde trenutno prati vazdušnu i pomorsku situaciju u regionu.
Predsednik SAD Donald Tramp oštro je kritikovao evropske saveznike iz NATO-a i poručio da su Sjedinjene Države bile izneverene tokom vojne ofanzive protiv Irana.
Ministar kulture Nikola Selaković potpisao je juče ugovore za devet projekata ukupne vrednosti 32.686.000 dinara koje kroz Sektor za zaštitu kulturnog nasleđa i digitalizaciju.
Ministar kulture Nikola Selaković potpisao je danas sa zamenikom igumana manastira Studenica tri ugovora vrednosti 11.700.000 dinara, koliko je ove godine kroz Sektor za zaštitu kulturnog nasleđa i digitalizaciju obezbeđeno za ovaj spomenik kulture.
Ova pogača priprema se bez kvasca, dugog čekanja i napornog mešenja. Sastojci se brzo sjedine, a testo je odmah spremno za pečenje, što je čini odličnim izborom za brzi domaći obrok.
Učesnica rijalitija "Elita", Anita Stanojlović, suočila se sa jednom od najstrožih kazni, nakon što je tokom lekarskog pregleda prekršila pravila produkcije i ostvarila nedozvoljen kontakt sa osobom iz spoljnog sveta.
Pevač Zdravko Čolić, retko govori o privatnom životu, ali je ovoga puta napravio izuzetak i otvoreno progovorio o ljubavnim razočaranjima koja su obeležila njegovu prošlost.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.